Serdecznie zapraszam wraz z całym Zarządem organizacji na spotkanie Koła wszystkich niesłyszących i słabo słyszących studentów i nie tylko, które odbędzie się 16 marca o godzinie 17.30 (zbiórka pod salą C-312). Będzie to doskonała okazja, abyśmy się poznali i porozmawiali o naszych sprawach.


Tematem przewodnim naszego spotkania będą:


1.a. Kim jest osoba słabo słysząca i Głucha? Jaka terminologia obowiązuje w Polsce, a jaka na świecie? Jakie ustalenia zostały podpisane między organizacjami działającymi  na rzecz Słabosłyszących a Głuchych? 


1.b. Czy informować wykładowców/ prowadzących zajęcia o swojej niepełnosprawności? Czy informować swoją grupę o wadzie słuchu? Co robić? Jak się za to zabrać? Jak informować? Wymiana doświadczeń – jak najbardziej wskazana!


Podzielimy się również naszą wiedzą na temat dostępnych rozwiązań dla studentów niesłyszących i słabosłyszących na zachodnich uczelniach.


Jest również duże prawdopodobieństwo, iż zostanie zaproszona Pani, która poinformuje nas o możliwości skorzystania ze szkoleń z doradztwa zawodowego.


Ponadto, chcielibyśmy również zasięgnąć opinii na temat zorganizowania spotkań integracyjnych (wyjście na kręgielnię/go-karty/filharmonii itp.). Również przedstawienie Waszych pomysłów i oczekiwań może okazać się bardzo pomocne, abyśmy mogli wspólnie spędzić miło czas.


Pamiętajcie o zabraniu aparatu fotograficznego
Magdalena Rosowicz

wraz z całym Zarządem Koła Naukowego Studentów Niesłyszących i SłaboSłyszących "Surdus Loquens"


Autor: Paweł Kasprzak
Ostatnia aktualizacja: 09.03.2012, godz. 12:57 - Paweł Kasprzak