OPŁATEK TP KUL ZAMOŚĆ 2013  

Zwyczajem lat poprzednich 19 stycznia 2013 roku odbyło się spotkanie opłatkowe Diecezjalnego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL w Zamościu. Spotkanie miało miejsce w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu i rozpoczęło się od Mszy świętej, której przewodniczył pasterz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej J.E. Ks. Bp Marian Rojek. Koncelebrowali ks. prof. Jarosław M. Popławski oraz ks. dr hab. Janusz Lekan, prof. KUL, opiekun Oddziału, który wygłosił okolicznościową homilię. Kaznodzieja zachęcał do niepoddawania się przeciętności i rutynie w życiu duchowym i pozwoleniu prowadzenia się Jezusowi, który przyszedł, aby być Lekarzem tych, którzy się źle mają. Konkretną drogą może być zintensyfikowana w roku wiary codzienna lektura Pisma Świętego.

Po Mszy św. spotkanie było kontynuowane w sali parafialnej. Zanim połamano się opłatkiem życzenia wszystkim obecnym złożył ks. bp Marian Rojek. Pasterz diecezji, nawiązując do patrona dnia (św. bp. Józefa Sebastiana Pelczara) zachęcał, aby dobrze wykorzystać czas dany nam przez Pana Boga. Podkreślił też, że spotkanie członków TP KUL w święto biskupa, który bardzo mocno dbał o podniesienie poziomu wiedzy duchowieństwa i wiernych, staje się i dla nas inspirujące, by ze swojego miejsca włączać się w wielkie dzieło Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Życzenia złożyli także Anna Brzezicka-Stępień, prezes Oddziału oraz ks. prof. Jarosław M. Popławski.

Następnie miało miejsce tradycyjne „łamanie się” opłatkiem oraz śpiewanie kolęd. W spotkaniu wzięło udział ok. 50 osób reprezentujących poszczególne ośrodki parafialne z całej diecezji, jak również grupa kadry naukowej i studentów z Wydziału Zamiejscowego KUL w Tomaszowie Lubelskim. 

 

FOTOGALERIA

Autor: Ewa Zięba
Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013, godz. 22:01 - Ewa Zięba