Pakiet IBM SPSS/Amos to zestaw narzędzi do statystycznej analizy danych, wykorzystywany podczas zajęć dydaktycznych oraz pracy naukowej przez studentów i pracowników uczelni. Poniżej zamieszczono informacje jak uzyskać dostęp do tego oprogramowania.

Kto może korzystać z pakietu?
Licencja na pakiet IBM SPSS/Amos została zakupiona przez Wydział Nauk Społecznych. Korzystać z tego oprogramowania mogą studenci i pracownicy Wydziału Nauk Społecznych na komputerach prywatnych i służbowych.

Jak mogę uzyskać pakiet SPSS/Amos?
W przypadku komputerów służbowych proszę skierować zgłoszenie do Interwencji Teleinformatycznych poprzez system zgłoszeń e.kul.pl.
W przypadku komputerów prywatnych, pakiet SPSS należy:
- samodzielnie pobrać
- zainstalować
- aktywować pakiet

Jak mogę uzyskać pakiet SPSS/Amos?

Zalecany sposób (Szybkie pobieranie)
Poniższy linki działa w sieci WiFi KUL w Lublinie (SSID: eduroam i kul) dla studentów i pracowników WNS.

SPSS

 

Amos


( jeżeli nie wiesz jak połączyć się z wifi na KUL https://e.kul.pl/pomoc.html?op=1&pid=4207&s= )

Alternatywny sposób (Wolne pobieranie)
Istnieje również alternatywny (o wiele wolniejszy) sposób pobrania plików spoza sieci kul po uprzednim podaniu nazwy użytkownika i hasła takich jak do e.kul.pl. W tym przypadku proszę użyć tych samych linków co powyżej.

Jak zainstalować program?
Pobrany plik jest skompresowaną wersją folderu z programem SPSS/Amos. Przed instalacją należy "wypakować" program ze skompresowanego archiwum. Aby to uczynić klikamy prawym przyciskiem myszy na pobranym pliku i z menu kontekstowego wybieramy opcję "wyodrębnij". W rozpakowanym (wyodrębnionym) folderze odszukujemy plik "PS Launcher" i klikamy dwukrotnie. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Proszę pozostawić wszystkie opcje w wartościach domyślnych.

Co mam zrobić po instalacji
Po prawidłowej instalacji IBM SPSS należy go aktywować. W tym celu proszę zgłosić się z komputerem do Działu Interwencji Teleinformatycznych, pokój CN-223.

Aktywacja programu odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 9-10 oraz 14-15.


Pytanie i problemy:

Używam innego systemu niż MS Windows
Istnieje możliwość instalacji programu IBM SPSS na komputach z systemem GNU/Linux oraz Apple. W takiej sytuacji zapraszamy z komputerem do Działu Teleinformatycznego do CN-223.

Przy próbie pobranie plików widzę pytanie o nazwę użytkownika i hasło.
Prawdopodobnie nie pobierasz plików z sieci WiFi KUL w Lublinie (SSID eduroam i kul). Jeżeli jesteś studentem/pracownikiem WNS, podaj nazwę użytkownika i hasło takie jak do e.kul.pl.

Autor: Michał Szych
Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017, godz. 21:38 - Tomasz Posiej