Studia w Kolegium Europejskim i stypendia MSZ RP

 

Kolegium Europejskie (College of Europe) ogłasza nabór na rok akademicki 2018/2019. Do zdobycia są liczne stypendia pokrywające pełne koszty studiowania finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego! Termin składania podań to 17 stycznia 2018.

 

Kolegium Europejskie jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w studiach podyplomowych z szeroko pojętej europeistyki. Kolegium zostało założone w 1949 roku w Brugii (Belgia), a w roku 1993 do Kolegium dołączył kampus w Natolinie.

 

Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:

  • European Interdisciplinary Studies – studia w kampusie w Natolinie otwarte dla studentów z wszystkich dziedzin.
  • European Economic Studies, European Law, EU International Relations & Diplomacy; European Political and Governance Studies - studia w kampusie w Brugii.

Nauka trwa 10 miesięcy: od września 2018 r. do czerwca 2019 r. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i francuskim. Termin składania aplikacji upływa 17 stycznia 2018 r.

 

Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji, oferty stypendialnej oraz programów akademickich zamieszczone są na stronie internetowej Kolegium Europejskiego, www.coleurope.eu oraz na stronie internetowej kampusu w Natolinie www.coleuropenatolin.eu.

 

Informacje na temat stypendiów Ministerstwa Spraw Zagranicznych można znaleźć tutaj.

 

 

 

Autor: Olga Żarska-Stępień
Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017, godz. 15:12 - Olga Żarska-Stępień