W kategorii uniwersytetów pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, drugie – Uniwersytet Jagielloński, trzecie zaś – Uniwersytet Wrocławski. Reprezentacji naszej uczelni brakowało tylko jednego punktu, aby zrównać się z bezpośrednio ją wyprzedzającymi: UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie oraz UŚ w Katowicach. Szansa na rewanż już za rok.

Na 453 uczelnie działające w Polsce w zawodach wystąpiły 32 reprezentacje. W ogólnej klasyfikacji drużyna KUL-u zajęła 16 miejsce, UMCS – 18 miejsce, PWSZ Tarnów – 23 miejsce, Uniwersytet Rzeszowski zaś – 25 miejsce. Zwyciężył Uniwersytet Warszawski, przed Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Politechniką Poznańską.

Szachista WZNoS-u w drużynie KUL-u, dr Piotr T. Nowakowski, wygrał pięć partii, trzy przegrał, a jedną zremisował. Podczas zawodów rzucała się w oczy nadreprezentacja studentów w stosunku do nauczycieli akademickich. „Być może przyczyną jest fakt, że takie mistrzostwa są jedną z rzadkich okazji, kiedy to wykładowcy mogą poczuć respekt przed potęgą umysłu studenta” – powiedział dr Nowakowski naszemu serwisowi.

Organizatorem mistrzostw był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Poniżej dwa zdjęcia z zawodów.

Autor: Mirosław Rewera
Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014, godz. 03:54 - Mirosław Rewera