Podczas Akademickich Mistrzostw Polskich w Szachach, które odbyły się w dniach 10-12 stycznia br. w Zabrzu, drużyna KUL-u, którą reprezentował również zawodnik naszego wydziału, zajęła 6 miejsce w kategorii uniwersytetów, co jest awansem o jedną pozycję w porównaniu do wyniku osiągniętego w ubiegłym roku.

W kategorii uniwersytetów pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński, drugie – Uniwersytet Warszawski, trzecie zaś – Uniwersytet Wrocławski. Reprezentacji naszej uczelni brakowało tylko jednego punktu, aby zrównać się ze sklasyfikowanym na czwartej pozycji UWM w Olsztynie: Miała zaś tyle samo punktów, co wyprzedzający ją bezpośrednio UMK w Toruniu.

Na 453 uczelnie działające w Polsce w zawodach wystąpił0 31 reprezentacji. W ogólnej klasyfikacji drużyna KUL-u zajęła 18 miejsce, Politechnika Rzeszowska – 20, PWSZ Tarnów – 22, lubelski UMCS – 23, a Uniwersytet Medyczny w Lublinie – 30. Zwyciężył Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, przed Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Reprezentant WZPiNoS-u w drużynie KUL-u, dr hab. Piotr T. Nowakowski, rozegrał pięć partii, spośród których wygrał trzy, jedną przegrał i jedną zremisował.

Organizatorem mistrzostw był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Poniżej dwa zdjęcia z zawodów.