Z wielką radością i wzruszeniem oczekujemy kanonizacji błogosławionego

Jana Pawła II.


Dla nas, Rodziny Szkół noszących Jego imię, jest to szczególnie ważne, bo przecież znajdziemy w tym wielkim wydarzeniu potwierdzenie, że droga wychowawcza, którą wybraliśmy obierając sobie patrona, jest nośnikiem najwyższych wartości, pozwala osiągnąć świętość. A przecież, jak nauczał Ojciec Święty, wszyscy powołani jesteśmy do świętości.


Dlatego w tym szczególnym czasie apelujemy, by jak najliczniej zgromadzić się 10 października 2013 r. u stóp Pani Jasnogórskiej podczas XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II i w naszej wyjątkowej wspólnocie dziękować za dar, jakim było i jest nadal życie oraz nauczanie Jana Pawła II.

 

Zapraszamy też do czynnego włączenia się w przygotowanie tej uroczystości poprzez udział w konkursie plastycznym na znaczek XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę realizowany pod hasłem XIII Dnia Papieskiego „Jan Paweł II - Papież Dialogu".

 

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie placówki oświatowe z kraju i zagranicy: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne, średnie, wyższe i specjalne.

 

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!


Zbigniew Gumiński,

Organizator pielgrzymki,

Członek Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II


Krzysztof Majkowski,

Dyrektor Zespołu Szkól w Zarzeczu noszących imię Jana Pawła II

 

 

Do pobrania (pdf)