Wejście do ŻDS

 

W przedświątecznych dniach na terenie akademika żeńskiego mieścił się magazyn akcji „szlachetna paczka”. Wielu naszych studentów i studentek włączyło się w tę akcję.

Poniżej parę informacji o samej idei.

 

„SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

 

W ramach SZLACHETNEJ PACZKI pomoc dociera do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta; w szczególności do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona. By akcja mogła się odbywać, niezbędna jest pomoc dobroczyńców, czyli osób, które wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ”.

 

A oto krótka relacja jednej z naszych studentek, Moniki Dudek:

Bycie wolontariuszem Szlachetnej Paczki daje wiele satysfakcji, pozwala poczuć się częścią czegoś naprawdę wspaniałego. Bezpośredni kontakt z rodziną daje wolontariuszom duże poczucie odpowiedzialności za rodzinę. Nie jest to pomoc anonimowym nieznanym nikomu osobom tylko ludziom, którzy staja się Twoimi znajomymi niekiedy przyjaciółmi.

Udział w finale akcji i widok radości na twarzach, nadziei rodzącej się w sercach, perspektywy na naprawdę udane święta Bożego narodzenia oto powody, dla których warto wziąć udział w tej akcji. Szlachetna paczka daje wolontariuszom również możliwość poznania problemów lokalnej społeczności. To bardzo rozwijające dla duszy i budujące przeżycie. Warto coś takiego przeżyć przed świętami.


magazyn


Podawanie przez okno...


A paczek było dużo...

Autor: Sybille Schmidt
Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012, godz. 10:56 - Sybille Schmidt