Urszula Kokoszka

 

     Od dzieciństwa jestem blisko związana z teatrem. Już w szkole podstawowej grałam w licznych spektaklach amatorskich, jeździłam na ogólnopolskie festiwale i przeglądy teatralne.

     Teatr to moja największa pasja. Zachwyca mnie bogactwo środków ekspresji, możliwości inscenizacyjnych. Brałam udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów Teatru Gardzienice, a także aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Uczestniczyłam w Międzynarodowych Warsztatach Teatralnych z zakresu ekspresji ciała i improwizacji kontaktu prowadzonych przez Radzyński Ośrodek Kultury oraz w warsztatach teatralnych dla instruktorów teatralnych prowadzonych w ramach działalności Klubu Nieprzetartego Szlaku. Dzięki byciu członkiem Koła Teatrologów miałam przyjemność wziąć udział w Warsztacie Krytyki Teatralnej poprowadzonym przez Bartłomieja Miernika i w warsztatach IMPRO prowadzonych przez aktorkę teatru „No Potatoes”.

    Obecnie, podczas studiów, zdobyłam wykształcenie teoretyczne z zakresu teorii teatru - specjalizacja teatrologiczna na KUL JP II. Mam także doświadczenie jako instruktor teatralny – prowadzę warsztaty z dziećmi. Od lutego 2012 jestem wolontariuszem w Teatrze Starym w Lublinie.

    Moja teatralna pasja pozwala mi aktywnie uczestniczyć i współtworzyć życie kulturalne,daje nowe wyzwania i dzięki temu zdobywam nowe umiejętności. Teatr mobilizuje mnie do wyjątkowych działań.Dramaty teatralne to moja ulubiona codzienna lektura.

Autor: Elżbieta Piekorz
Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012, godz. 19:29 - Elżbieta Piekorz