3.03.2018 r. w holu Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II odbył się Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar JM Rektora KUL, zorganizowany z okazji 100-lecia Uczelni. Wzięło w nim udział 37 zawodników (m.in. z Lublina, Białegostoku, Lubartowa, Tomaszowa Lubelskiego, Ożarowa, Żółkiewki, Krynki). Swoją reprezentację miał także KUL, w składzie której znaleźli się: pracownicy - dr hab. Janusz Bień (prof. KUL), ks. dr hab. Sławomir Pawłowski (prof. KUL) a także studenci - Karolina Zarębska, Oktawian Nalepa, Dominik Szurgot, Mateusz Niedziela, Jakub Soszka, Piotr Biłgorajski.

Turniej rozegrany został w pięciu kategoriach. Wysoki poziom turnieju, wyrównane pojedynki sprawiały, że walka o zwycięstwo toczyła się praktycznie do ostatniej rundy.

III miejsce - Patryk Matyjaszczyk

Warto zaznaczyć, że II miejsce w kat. open zajął dr hab. Janusz Bień (prof KUL), który do ostatniego pojedynku walczył o wygraną w tej kategorii. VI miejsce zajął ks. dr hab. Sławomir Pawłowski (prof. KUL). Najlepszy z naszych studentów, Mateusz Niedziela uplasował się na X miejscu.

Cieszy fakt, że liczba zgłoszonych zawodników pozwoliła na rozegranie wszystkich 5 kategorii (najmłodszy zawodnik turnieju miał 9 lat, najstarszy 65).

Sędzią głównym Turnieju a także współorganizatorem był Konrad Szczygieł. SWFiS dziękuje także przedstawicielom USS za pomoc przy organizacji imprezy.

Turniej szachowy u Puchar JM Rektora KUL - 3.03.2018 r.