W dniach 17-20 września 2015 roku Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pod dyrekcją Grzegorza Pecki przebywał w Münster w Niemczech, gdzie wziął udział w Festiwalu Chórów zorganizowanym przez miasto Münster w 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej. W Festiwalu uczestniczyło 14 chórów z sześciu miast partnerskich Münster.

Podczas pobytu zespół wystąpił z koncertem w Kościele Dominikanów. Jego wykonawcami były chóry uniwersyteckie - Chór KUL oraz Chór Madrygał i Chór Uniwersytecki z Münster. Kolejny koncert w wykonaniu wszystkich zespołów uczestniczących w festiwalu odbył się w „Auli am Aasee”. W Münster miały również miejsce dwa koncerty plenerowe, na których zaprezentował się Chór KUL.

W programie koncertów znalazły się utwory kompozytorów m. in. G.G. Gorczyckiego, F. Nowowiejskiego, A. Koszewskiego. K. Kurpińskiego, M.K. Ogińskiego. Na fortepianie akompaniowała Jolanta Münch.

Z Münster Chór udał się do Francji, gdzie wystąpił z koncertem w Grand Salon w siedzibie mera Nancy, także miasta partnerskiego Lublina.

 

 

 Zadanie zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego

 

 

 Projekt wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej

 

 

Partner Wydarzenia

 

_______________________________________________________