Koszykarki UMCS okazały się zespołem zbyt silnym dla naszej drużyny. Jednostronny pojedynek w fazie zasadniczej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego zakończył się pewnym zwycięstwem rywalek.

Koszykarki KUL w pierwszych spotkaniach nie miały sobie równych i miażdżyły przeciwniczki, które stały na przeciwko. Tym razem to nasza drużyna okazała się zbyt słaba, by nawiązać równorzędną walkę z ekipą z UMCS-u.

Od samego początku spotkania na boisku dominowały gospodynie. Po pierwszej kwarcie prowadziły sześcioma "oczkami". W kolejnej części spotkania ta przewaga była stale powiększana, a nasze dziewczyny stopniowo traciły wiarę w to, że można ten pojedynek rozstrzygnąć na swoją korzyść. W efekcie w ostatniej kwarcie przegrały 12:21 i w całym spotkaniu 49:71.

Najlepiej w naszej drużynie spisała się Izabela Pieńkosz, która ambitnie walczyła z silniejszymi przeciwniczkami i zanotowała 14 punktów.

To pierwsza porażka podopiecznych Arkadiusza Czarneckiego w tym sezonie. Okazję na zamazanie śladów przykrej przegranej będzie już 12 grudnia. Wówczas koszykarki w naszej hali podejmą drużynę Uniwersytetu Medycznego.

UMCS - KUL 71:49 (17:11, 19:16, 14:10, 21:12)

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Pieńkosz, Urban, Kowalczyk, Płankowska, Minorowska, Forys, Kostyńska