Wizyta studentów z University of Notre Dame

Pobyt studentów z Uniwersytetu Notre Dame na programie edukacyjnym The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person trwa w najlepsze. Po długiej podróży uczestnicy rozpoczęli cykl wykładów i spotkań. Mieli także m.in. okazję pospacerować po Lublinie w towarzystwie przewodnika, który przybliżył im historię naszego miasta, a także wysłuchać wykładu i opowieści Księdza Profesora Andrzeja Szostka, ucznia Karola Wojtyły. Wkrótce wyruszają do Państwowego Muzeum na Majdanku, a jutro - do Karkowa.

Pobyt studentów z Uniwersytetu Notre Dame w Polsce można śledzić na blogu, który prowadzony jest przez Profesora, który przewodniczy grupie podczas ich podróży, Davida Fagerberga, LINK.

2018-10-16

Akademia Prawa Europejskiego - nowy semestr

W listopadzie br. rusza kolejna edycja Akademii Prawa Europejskiego organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL. 
Akademia organizowana jest z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych oraz ponadpodstawowych i stanowi cykl 6 spotkań poświęconych podstawom integracji i prawa europejskiego. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki mają miejsce raz w miesiącu w godzinach 10.00-12.45.

ZASADY I HARMONOGRAM 2018/2019

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać poprzez wypełnienie FORMULARZ (przez nauczyciela) i odesłanie go na adres mailowy (skan z odręcznym podpisem) lub złożenia osobiście w siedzibie Uniwersytetu Otwartego KUL (Al. Racławickie 14, Gmach Główny, pok. 109A).

2018-10-12

Kurs języka włoskiego i włoskiej kultury

Serdecznie zapraszamy na kurs języka włoskiego i włoskiej kultury.
Stanowi on połączenie języka i kultury, dzięki czemu nauka jest dużo łatwiejsza.

Planujemy uruchomienie 5 poziomów zaawansowania (szczegóły w rozwinięciu)
Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w poniedziałki i środy w godzinach popołudniowych (po godz. 16.00). Koszt uczestnictwa w kursie to 240 zł (pracowników, studentów i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%).
Zapisy za pośrednictwem:
maila: uo@kul.pl 
kontaktu telefonicznego: 81 445-42-90

Uwaga! Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy poniedziałek 22 października o godz. 16.30 w sali C 623

 

Serdecznie zapraszamy :)

2018-10-10 Czytaj dalej...

Wizyta studentów z University of Notre Dame na programie edukacyjnym

W dniach 13 - 21 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II będą - po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

W intensywny plan pobytu wpisane są wykłady z wielu różnych dziedzin, np.: teologii, filozofii, historii czy socjologii, spotkania z ważnymi osobistościami, m.in. z księdzem biskupem Ryszardem Karpińskim i z naczelnym rabinem Michaelem Schudrichem, a także wizyty w muzeach. Przez pierwszą część pobytu w Polsce studenci będą w Lublinie, następnie udadzą się m.in. do Krakowa, Wadowic, Częstochowy i Warszawy. W czasie podróży odwiedzą miejsca szczególnie związane z Janem Pawłem II. Program został przygotowany i jest koordynowany przez Uniwersytet Otwarty KUL.

Jest nam niezmiernie miło podkreślić fakt, że jest to już kolejna wizyta studentów z Uniwersytetu Notre Dame na KULu.

2018-10-09

2018-09-28 Pierwsze spotkanie Akademii Młodych Humanistów po wakacjach

Rozpoczęliśmy nowy rok akademicki zajęć organizowanych w ramach Akademii Młodych Humanistów KUL, organizowanej przez Instytut Filologii Polskiej, Instytut Historii, Wydział Filozofii oraz Uniwersytet Otwarty KUL.

Serdecznie witamy wszystkich młodych Akademików! A wszystkich chętnych do dołączenia do AMH informujemy, że rekrutacja startuje już w styczniu. Zachęcamy również do śledzenia strony Akademii, na której zamieszczamy wszelkie aktualności dotyczące AMH.

Fotorelacja.

2018-10-04

Matura na 100% - najlepsi z najlepszych w Lublinie i na KULu

W dniach 21-22 września 2018 r. odbyło się posumowanie V edycji Ogólnopolskiego Projektu "Matura na 100 procent" organizowanej przez Fundację "Zawsze Warto" oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną, przy współpracy Uniwersytetu Otwartego KUL. W tym roku wysokie kryteria konkursu zostały spełnione przez 45 maturzystów spośród 247 840 zdających egzaminy maturalne, a 25 osobom przyznano tytuł Laureata. W piątek, 21 września w Auli Szkoły Muzycznej II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wykład specjalny pt. "Iluzoryczna rzeczywistość z perspektywy neuronauki poznawczej" wygłosił prof. dr hab. Piotr Francuz. W sobotę, 22 września br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyły się warsztaty naukowe dla Laureatów.

Fotorelacja z gali.
Fotorelacja z warsztatów.

2018-09-25

2018-09-20 Wizyta młodzieży z woj. kujawsko-pomorskiego

W czwartek 20 września mieliśmy przyjemność spotkać się sympatyczną grupą młodzieży i wychowawców szkół podstawowych z Nakła, Wojnowa, Kruszyna i Strzelewa (placówek objętych Patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II). Uczniowie odwiedzili nas przy okazji wizyty w Lublinie na XV Lubelskim Festiwalu Nauki. Mamy nadzieję, że uczniowie wywiozą z Lublina nie tylko nową wiedzę z Festiwalowych zajęć, ale także mnóstwo pięknych wspomnień.

Fotorelacja.

2018-09-25

Nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym

Zbliża się nowy rok akademicki, a więc również nowy semestr zajęć na Uniwersytecie Otwartym KUL, a wraz z nim spotkania dla grup uczniów szkół podstawowych.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Tymczasem informujemy, że zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych istnieje możliwość umówienia się na wybrane przez Państwa zajęcia w dogodnym dla Państwa terminie (min. trzy tygodnie wcześniej) w specjalnej formule Stwórz własne zajęcia.

Konstruując program indywidualnych zajęć uniwersyteckich, można wybierać nie tylko z najnowszych propozycji znajdujących się w obecnym programie na semestr zimowy, ale również z wielu innych propozycji:

Zapraszamy do kontaktu! :)

2018-09-12

Jubileusz KUL w Nowym Jorku

W Nowym Jorku inauguracja obchodów setnej rocznicy działalności KUL miała miejsce w niedzielę 9 września. Podczas Mszy św. w Kościele Świętego Krzyża w Maspeth, ks. bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy diecezji Brooklyn, został odznaczony Medalem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wręczając wyróżnienie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński podkreślał szczególne związki Księdza Biskupa z uniwersytetem, jego życzliwość i zaangażowanie w budowanie dobrej atmosfery wokół uczelni.

Po nabożeństwie, w sali parafialnej miało miejsce otwarcie wystawy „100 lat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”. To pierwszy przystanek tej ekspozycji w Nowym Jorku. Następnie, w ciągu kilku najbliższych miesięcy, będzie można ją oglądać w wielu miejscach, m.in. parafiach, instytucjach polonijnych i szkołach.

Niedzielne uroczystości poprzedziła seria spotkań Rektora KUL, m.in. z Konsulem Generalnym w Nowym Jorku Maciejem Golubiewskim, prezesem Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdanem Chmielewskim, a także Bożeną Kamiński prezesem Centrum Polsko-Słowiańskiego.

 

Fotorelacja z wydarzenia.

2018-09-11

Jubileusz KUL w Kanadzie

W niedzielę 2 września w Mississauga (Ontario) w Kanadzie miały miejsce uroczystości związane z jubileuszem naszego uniwersytetu. Podczas Mszy świętej w Parafii św. Maksymiliana Kolbe, największej polonijnej parafii na świecie, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wręczył medale jubileuszowe z okazji 100 lat istnienia Uczelni.

W obecności setek osób, z udziałem przedstawicieli organizacji polonijnych oraz Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto Krzysztofa Grzelczyka na ręce prowincjała, o. Alfreda Grzempy, ksiądz Rektor przekazał Medal Prowincji Wniebowzięcia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kanadzie. Drugi Medal  otrzymał o. Janusz Błażejak OMI, proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga oraz przewodniczący  Konferencji Polskich Księży na Wschodnią Kanadę. Wręczone medale to forma symbolicznego podziękowania - jak powiedział Rektor KUL -  za wieloletnią przyjaźń, życzliwość i wsparcie okazywane naszej Alma Mater.

Bezpośrednio po Mszy św. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Uniwersytetowi.

Niedzielne wydarzenia zostały poprzedzone serią spotkań i rozmów Księdza Rektora i Pani Dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL dotyczących możliwości wzmocnienia obecności Uniwersytetu w życiu kanadyjskiej Polonii.  Odbyły się spotkania m.in. z  Zarządem Fundacji  im. Władysława  Reymonta, Konsulem Generalnym RP w Toronto, prezesem Kongresu Polonii w Kanadzie Władysławem Lizoniem i  przedstawicielami Koła Przyjaciół KUL w London. 

Zapraszamy do galerii.

2018-09-05