Nowy semestr na Uniwersytecie Otwartym

Zbliża się nowy rok akademicki, a więc również nowy semestr zajęć na Uniwersytecie Otwartym KUL, a wraz z nim spotkania dla grup uczniów szkół podstawowych.

Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Tymczasem informujemy, że zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych istnieje możliwość umówienia się na wybrane przez Państwa zajęcia w dogodnym dla Państwa terminie (min. trzy tygodnie wcześniej) w specjalnej formule Stwórz własne zajęcia.

Konstruując program indywidualnych zajęć uniwersyteckich, można wybierać nie tylko z najnowszych propozycji znajdujących się w obecnym programie na semestr zimowy, ale również z wielu innych propozycji:

Zapraszamy do kontaktu! :)

2018-09-12

Jubileusz KUL w Nowym Jorku

W Nowym Jorku inauguracja obchodów setnej rocznicy działalności KUL miała miejsce w niedzielę 9 września. Podczas Mszy św. w Kościele Świętego Krzyża w Maspeth, ks. bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy diecezji Brooklyn, został odznaczony Medalem 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wręczając wyróżnienie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński podkreślał szczególne związki Księdza Biskupa z uniwersytetem, jego życzliwość i zaangażowanie w budowanie dobrej atmosfery wokół uczelni.

Po nabożeństwie, w sali parafialnej miało miejsce otwarcie wystawy „100 lat Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II”. To pierwszy przystanek tej ekspozycji w Nowym Jorku. Następnie, w ciągu kilku najbliższych miesięcy, będzie można ją oglądać w wielu miejscach, m.in. parafiach, instytucjach polonijnych i szkołach.

Niedzielne uroczystości poprzedziła seria spotkań Rektora KUL, m.in. z Konsulem Generalnym w Nowym Jorku Maciejem Golubiewskim, prezesem Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Bogdanem Chmielewskim, a także Bożeną Kamiński prezesem Centrum Polsko-Słowiańskiego.

 

Fotorelacja z wydarzenia.

2018-09-11

Jubileusz KUL w Kanadzie

W niedzielę 2 września w Mississauga (Ontario) w Kanadzie miały miejsce uroczystości związane z jubileuszem naszego uniwersytetu. Podczas Mszy świętej w Parafii św. Maksymiliana Kolbe, największej polonijnej parafii na świecie, ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, wręczył medale jubileuszowe z okazji 100 lat istnienia Uczelni.

W obecności setek osób, z udziałem przedstawicieli organizacji polonijnych oraz Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto Krzysztofa Grzelczyka na ręce prowincjała, o. Alfreda Grzempy, ksiądz Rektor przekazał Medal Prowincji Wniebowzięcia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kanadzie. Drugi Medal  otrzymał o. Janusz Błażejak OMI, proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga oraz przewodniczący  Konferencji Polskich Księży na Wschodnią Kanadę. Wręczone medale to forma symbolicznego podziękowania - jak powiedział Rektor KUL -  za wieloletnią przyjaźń, życzliwość i wsparcie okazywane naszej Alma Mater.

Bezpośrednio po Mszy św. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej Uniwersytetowi.

Niedzielne wydarzenia zostały poprzedzone serią spotkań i rozmów Księdza Rektora i Pani Dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL dotyczących możliwości wzmocnienia obecności Uniwersytetu w życiu kanadyjskiej Polonii.  Odbyły się spotkania m.in. z  Zarządem Fundacji  im. Władysława  Reymonta, Konsulem Generalnym RP w Toronto, prezesem Kongresu Polonii w Kanadzie Władysławem Lizoniem i  przedstawicielami Koła Przyjaciół KUL w London. 

Zapraszamy do galerii.

2018-09-05

100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI - 100 LAT KUL

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

2018-08-30

Jubileusz 100 lecia KUL w USA i Kanadzie

Z tej okazji została przygotowana wystawa dla odbiorcy zza oceanu i przetłumaczona na język angielski. W wersji dwujęzycznej zaczęła się jej podróż, której towarzyszyć będą prelekcje, spotkania i wykłady o Uniwersytecie.

W niedzielę 26 sierpnia, podczas dużych uroczystości w tzw. amerykańskiej Częstochowie, czyli w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown odbyła się inauguracja owej wędrówki na kontynencie północnoamerykańskim. Ksiądz Rektor uczestniczył w nocnym czuwaniu oraz wygłosi konferencję. Podczas otwarcia wystawy przekazał również, kustoszom Sanktuarium oo. paulinom, Medal Jubileuszowy 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

 

2018-08-27 Czytaj dalej...

Wejście do budynków KUL w sierpniu

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w terminie od 3 sierpnia do 31 sierpnia 2018 roku budynki dydaktyczne Kolegium Jana Pawła II i Collegium Norwidianum będą otwarte w godzinach 6.00-18.00. 
Dostęp do budynków po godzinie 18.00:
CJPII - wejście przy portierni od ul. Łopacińskiego (portiernia czynna całodobowo)
CN - wejście przy portierni w - do godziny 22.00.

2018-08-06

Zakończyliśmy rok akademicki 2017/2018

Kolejny rok akademicki za nami. Miło jest nam podziękować za miniony rok akademicki wszystkim, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować. Cieszymy się, że  w zajęciach oraz wydarzeniach organizowanych przez UO KUL  w minionym roku akademickim wzięło udział ponad 5 tysięcy osób w wieku od 6 do 80 lat.


Desktop6W ciągu tych kilku miesięcy dużo się u nas działo :)  Gościliśmy na programach edukacyjnych dwie grupy studentów ze Stanów Zjednoczonych: z University of Notre Dame oraz z University St. Thomas. Tradycyjnie już, realizowaliśmy stały program dla uczniów ze szkół podstawowych, gościliśmy młodych studentów na zajęciach, które sami wybierali a take organizowaliśmy spotkania otwarte oraz kursy dla szerokiej grupy odbiorców. Mieliśmy przyjemność współtworzyć duże i małe wydarzenia na Uniwersytecie. Większość naszych wspomnień znajdziecie Państwo w galerii.


Pragniemy podziękować instytucjom, z którymi w tym roku akademickim współpracowaliśmy:
- Lubelskiemu Kuratorium Oświaty
- Wydziałowi ds. Wychowania Katolickiego Archidiecezji Lubelskiej
- Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej
- Zespołowi Lubelskich Parków Krajobrazowych
- Firmie KOM-EKO
- Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu

 

Życzymy wszystkim dobrego odpoczynku  i zapraszamy po wakacjach!

P.S. Przypominamy, że pomimo wakacji w naszej ofercie pojawił się intensywny kurs języka włoskiego :)

2018-07-13

L'italiano senza confini - konwersatoryjny kurs wakacyjny języka włoskiego

wlochy1Zajęcia w ramach tegorocznej edycji konwersatoryjny kurs wakacyjny języka włoskiego  L'italiano senza confini już się rozpoczęły. Stanowi on doskonałą okazję do utrzymania kontaktu z językiem podczas wakacji oraz rozwinięcia swoich umiejętności językowych.

Utworzyły się 3 grupy z różnym stopniem zaawansowania: A1 początkująca, A1+ oraz B1.
Zajęcia odbywają się w lipcu i sierpniu, 2 razy w tygodniu - w poniedziałki i środy w godzinach popołudniowych. Koszt uczestnictwa w kursie to 240 zł (pracowników, studentów i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%).

Po szczegóły zapraszamy do kontaktu: 81 445-42-90; uo@kul.pl

Szczegóły w rozwinięciu.

2018-05-29 Czytaj dalej...

2018-06-13 Zajęcia w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie - "Dziecko w sztuce"

Za nami trzecie spotkanie w ramach cyklu Dziecko w sztuce, organizowanego przy współpracy z Wydziałem Nauk Humanistycznych KUL. Zajęcia skupiały się tym razem wokół tematyki zabaw i zabawek. Choć warunki szpitalne zabawom nie sprzyjają, temat spotkania z pewnością jest bliski każdemu dziecku. Mali pacjenci mieli okazję dowiedzieć się zarówno tego jak wyglądały zabawki wiele lat temu, jak również tego, jak przedstawiano je w sztuce. Celem zajęć było ukazanie, że sztuka, wbrew temu co mogłoby im się wydawać wcale nie jest nudna, wręcz przeciwnie - sama w sobie może stanowić świetną zabawę. I mamy nadzieję, że do tego właśnie przekonał ich cykl zajęć Dziecko w sztuce.
Minione spotkanie było ostatnie w tym roku akademickim. Wszystkim małym pacjentom USD w Lublinie życzymy więc pięknych i przede wszystkim ZDROWYCH wakacji! :)
Fotorelacja

2018-06-27

Warsztaty kulturowe dla grupy polsko-hiszpańskiej młodzieży

Na początku czerwca gościliśmy na naszym Uniwersytecie bardzo sympatyczną grupę, uczniów Gimnazjum nr 16 w Lublinie oraz ich kolegów Hiszpanii, którzy przyjechali do Polski w ramach wymiany - projektu e-Twinning „Polski Maraton Zmysłów”. Grupa składała się z 20 osób – 10 osób z Polski i 10 z Hiszpanii. 
Podczas wizyty uczniowie wzięli udział w dwóch warsztatach. Pierwsze z nich, przeprowadzone przez prof. Bogusława Marka oraz p. Marcina Matysa miały za zadanie przybliżyć działanie Centrum Adaptacji Materiałów Dydaktycznych dla Niewidomych działającego na naszym Uniwersytecie. Uczniowie odwiedzili również salę sensoryczną, która zrobiła na nich duże wrażenie. Drugie zajęcia to warsztaty kulturowe przygotowane przez dr Magdalenę Smoleń-Wawrzusiszyn, podczas których młodzież mogła się lepiej poznać i zintegrować.

Zapraszamy do fotorelacji.

2018-06-20