Program edukacyjny "John Paul II in His Polish Context"

W dniach 2-27 stycznia br. Uniwersytet Otwarty KUL miał przyjemność gościć kolejną już grupę studentów z University of St. Thomas (St. Paul, Minnesota, USA), którzy wzięli udział w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context

IMG_4119

W ankietach ewaluacyjnych wypełnionych po zakończeniu, program został oceniony entuzjastycznie zarówno pod kątem zawartości merytorycznej, jak i ogólnych wrażeń dotyczących naszego Uniwersytetu, miasta i kraju. Pozwala to na wypracowanie nowych ścieżek współpracy z University of St. Thomas przy jednoczesnej kontynuacji już istniejących.

2018-02-13 Czytaj dalej...

UNIWERSYTECKIE POWTÓRKI PRZED MATURĄ 2018

teacher-1015307_960_720Co prawda mamy dopiero początek lutego, jednak już  teraz powoli przygotowujemy się do kolejnej edycji Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. Będziemy się spotykać w pięć kolejnych sobót (poza Wielką Sobotą ;)), tj.: 17, 24 marca oraz 7, 14, 21 kwietnia. Powtórki stanowią doskonałą okazję na uporządkowanie i utrwalenie materiału z większości przedmiotów maturalnych, pod okiem akademickich ekspertów. Zajęcia będą oczywiście bezpłatne. 

A tak wyglądała jedna z sobót w zeszłorocznej edycji: Uniwersyteckie powtórki przed maturą 2017

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której wkrótce powinny pojawić się informacje o zapisach. 

2018-02-07

Zakończenie semestru zimowego 2017/2018

img_1940W styczniu odbyły się ostatnie w semestrze zimowym zajęcia w ramach programu organizowanego dla uczniów ze szkół podstawowych. To był bardzo ciekawy miesiąc! Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, spotkać się z nowymi wykładowcami, znaleźć odpowiedzi na intrygujące ich pytania oraz poznać wiele naukowych ciekawostek. 

Poza zajęciami, które co semestr odbywają się w ramach stałego programu, odwiedziło nas również dużo grup chcących wziąć udział w zajęciach na zamówienie, w formule Stwórz własne zajęcia, z których największą popularnością cieszyły się warsztaty Podroż do świata zmysłów

Łącznie w semestrze zimowym zorganizowaliśmy zajęcia dla ponad 1000 uczniów

Wkrótce pojawi się program na nowy semestr, tymczasem zachęcamy do obejrzenia kilku fotorelacji z minionego semestru:

Grudniowe zajęcia dla szkół podstawowych
Podróż do świata zmysłów - warsztaty
Listopadowe zajęcia dla szkół podstawowych
Wizyta uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie
Warsztatowo-terenowy dzień na Uniwersytecie Otwartym KUL
Rozpoczęliśmy kolejny semestr zajęć dla najmłodszych 

2018-02-07

Trwa nabór do Akademii Młodych Humanistów

1193101_830384401Miło jest nam poinformować, że do 15 lutego br. trwa nabór do Akademii Młodych Humanistów, organizowanej przez Instytut Filologii Polskiej, Instytut Historii, Wydział Filozofii oraz Uniwersytet Otwarty KUL. Akademia skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a udział w niej jest bezpłatny. 

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do składania zgłoszeń.

Szczegóły dot. naboru: AMH_KUL_2018
Formularz zgłoszeniowy do pobrania rekrutacja_2018.

2018-01-15 Czytaj dalej...

2-27.01.2018 Wizyta studentów z University of St. Thomas

W dniach 2-27 stycznia 2018 r. Uniwersytet Otwarty KUL po raz kolejny będzie miał przyjemność gościć grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context. Na 28 uczestników czeka intensywny czas wypełniony nie tylko wykładami, ale także wycieczkami, wizytami oraz spotkaniami. Niemal czterotygodniowa edukacja zostanie zakończona egzaminami. Cieszymy się, że jest to kolejna wizyta na KUL studentów i profesorów z tego amerykańskiego uniwersytetu.

Fotogaleria

2017-12-20 Czytaj dalej...

Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim organizowany przez Uniwersytet Otwarty KUL

12 grudnia organizowaliśmy Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim. Rozpoczął się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ks. Proboszcza Czesława Grzyba. Homilię wygłosił ks. prof. Marian Pokrywka.

Dzięki gościnności Pana Burmistrza Wojciecha Żukowskiego mogliśmy poznać Tomaszów oraz zobaczyć wspólne dzieło Księdza Proboszcza i Burmistrza jakim są pamiątkowe tablice symbolizujące najważniejsze wydarzenia, osoby i miejsca z Tomaszowa Lubelskiego oraz Polski.
Część oficjalna rozpoczęła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym KUL wykładami:

dr Agaty Celińskiej-Miszczuk Sukces niejedno ma imię... nadaj mu Swoje. O sile  charakteru człowieka oraz dr hab. Macieja Münnich Starożytny Egipt wiecznie żywy

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia. 

2017-12-14

Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

20 listopada br. odbyła się uroczysta ceremonia, podczas której członkowie dziewięciu rodzin z Lubelszczyzny dołączyli do grona Sprawiedliwych wśród Narodów Świata – osób, które bezinteresownie, z narażeniem życia ratowały Żydów przed zagładą w czasie II wojny światowej. To najwyższe izraelskie wyróżnienie cywilne odebrali bliscy uhonorowanych osób. 

Po ceremonii odbyły się warsztaty integrujące izraelskich i polskich uczniów, które zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Uniwersytet Otwarty KUL i IX Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Lublinie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ceremonii i warsztatów.

2017-11-24

Akademia Prawa Europejskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

903451_16811527

W grudniu br. rusza kolejna edycja Akademii Prawa Europejskiego organizowanej przez Instytut Europeistyki KUL oraz Uniwersytet Otwarty KUL. 
APE organizowane jest z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych i stanowi cykl 5 spotkań poświęconych podstawom integracji i prawa europejskiego. Zajęcia prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Europeistyki mają miejsce raz w miesiącu w godzinach 10.00-12.45.

ZASADY I HARMONOGRAM 2017/2018

Chęć uczestnictwa należy zgłaszać poprzez wypełnienie FORMULARZ (przez nauczyciela) i odesłanie go na adres mailowy (skan z odręcznym podpisem) lub złożenia osobiście w siedzibie Uniwersytetu Otwartego KUL (Al. Racławickie 14, Gmach Główny, pok. 109A).

2017-10-27

Włochy bez tajemnic - kurs języka włoskiego i włoskiej kultury

wlochy1Trwają zapisy na językowo-kultorowy kurs włoskiego "Włochy bez tajemnic". Zajęcia prowadzone będą - tak jak w poprzednich semestrach - przez dr Aleksandrę Krauze-Kołodziej. Kurs stanowi ciekawe rozwiązanie dla osób chcących zarówno nauczyć się języka, jak i dowiedzieć się czegoś na temat włoskiej historii, sztuki oraz różnych aspektów kultury Włoch.

Terminy spotkań dla poszczególnych grup w dalszej części aktualności.

Zapraszamy do kontaktu :)

2017-10-17 Czytaj dalej...

Wizyta studentów z University of Notre Dame na programie edukacyjnym

progress-bar-600W dniach 14 - 22 października br. gośćmi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II byli- po raz kolejny - studenci z University of Notre Dame w USA.

Dziesięciodniowy program przygotowany specjalnie dla studentów jednego z najbardziej prestiżowych katolickich uniwersytetów na świecie zatytułowany jest The Church in Poland, Iconography, and John Paul II on the Human Person.

Jest nam niezmiernie miło podkreślić fakt, że jest to już kolejna wizyta studentów z Uniwersytetu Notre Dame na KULu.

Zapraszamy do fotogalerii z ich pobytu w Polsce. 

2017-10-13 Czytaj dalej...