UNIWERSYTECKIE POWTÓRKI PRZED MATURĄ 2019

Drodzy Maturzyści!
Egzaminy zbliżają się co prawda wielkimi krokami, mamy jednak dobrą wiadomość - wciąż jest jeszcze czas, aby niektóre zagadnienia rozwikłać, usystematyzować lub po prostu przećwiczyć.

Miło jest nam poinformować, że przygotowujemy dla Was kolejną edycję Uniwersyteckich Powtórek Przed Maturą. Będziemy się spotykać, tradycyjnie, w pięć kolejnych piątków i sobót, tj.:
15 i 16, 22 i 23, 29 i 30 marca
oraz 5 i 6, 12 i 13 kwietnia. 

W ofercie znajdą się powtórki z następujących przedmiotów:

 • język polski (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • matematyka (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony)
 • historia
 • wiedza o społeczeństwie
 • chemia
 • biologia
 • filozofia
 • język niemiecki
 • język rosyjski
 • język włoski
 • język francuski
 • język hiszpański
 • język łaciński i kultura antyczna

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której 20 lutego ruszą zapisy!

Dodatkowo już teraz zapraszamy na Ostatnią Deskę Ratunku, która odbędzie się 24 kwietnia (środa) w godzinach popołudniowych. Podczas tego spotkania proponujemy warsztaty z psychologiem, aby dowiedzieć się jak sobie poradzić ze stresem podczas egzaminu, a także powtórzymy i utrwalimy najważniejsze informacje z matematyki oraz języka polskiego.

Zajęcia będą całkowicie bezpłatne.

ZAPRASZAMY!

2019-02-07

Trwa nabór do Akademii Młodych Humanistów

Miło jest nam poinformować, że do 28 lutego br. trwa nabór do Akademii Młodych Humanistów, organizowanej przez Instytut Filologii Polskiej, Instytut Historii, Wydział Filozofii oraz Uniwersytet Otwarty KUL.

Akademia skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, a udział w niej jest bezpłatny. 

Kwalifikacja odbywa się w trybie konkursu, w którym bierze się pod uwagę szkolne i pozaszkolne osiągnięcia kandydatów. Do udziału w programie zgłasza uczniów szkoła na wniosek nauczyciela polonisty (w wyjątkowych wypadkach uczeń może - za zgodą rodziców - zgłosić się sam, o ile przedstawi udokumentowane osiągnięcia w dziedzinie szeroko rozumianej kultury i dyscyplin humanistycznych).

Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie Uniwersytetu Otwartego.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do składania zgłoszeń.

Szczegóły dot. naboru: AMH_KUL_2019
Formularz zgłoszeniowy do pobrania rekrutacja_2019.

2019-01-31

4 - 30.01.2019 Wizyta studentów z University of St. Thomas na programie edukacyjnym

university-of-st.-thomas-st.-paulW dniach 4-30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL ma przyjemność gościć grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczą   w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.
Na uczestników czeka intensywny czas wypełniony nie tylko wykładami, ale także wycieczkami, wizytami oraz spotkaniami. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu.

2019-01-10

Kurs języka i kultury angielskiej dla dorosłych

Serdecznie zapraszamy do udziału w zupełnie nowym kursie - propozycji Uniwersytetu Otwartego KUL dla osób dorosłych. Jest to kurs językowo-kulturowy z angielskiego na poziomie A1, a więc dla osób całkowicie początkujących. W programie m.in.:

 • Poznanie kultury krajów anglojęzycznych, ich specyfiki i ciekawostek językowych;
 • Pobudzanie motywacji do nauki języka;
 • Rozwijanie możliwości słuchowych i artykulacyjnych oraz pamięci;
 • Rozwijanie czterech sprawności językowych na poziomie podstawowym (słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie);
 • Poznawanie słownictwa związanego z otoczeniem słuchacza i jego codziennymi czynnościami.

Zapisy trwają!

Koszt uczestnictwa w kursie to 240 zł (pracowników, studentów i absolwentów KUL obowiązuje zniżka 20%). Zapisy za pośrednictwem:
maila: uo@kul.pl 
kontaktu telefonicznego: 81 445-42-90

Serdecznie zapraszamy :)

2019-01-04

4 - 30.01.2019 Wizyta studentów z University of St. Thomas na programie edukacyjnym

W dniach 4-30 stycznia 2019 r. Uniwersytet Otwarty KUL znów będzie miał przyjemność gościć grupę studentów z University of St. Thomas (Minnesota, USA), którzy uczestniczyć  będą w programie edukacyjnym John Paul II in His Polish Context.

Na uczestników czeka intensywny czas wypełniony nie tylko wykładami, ale także wycieczkami, wizytami oraz spotkaniami. Główną osią programu jest analiza działalności oraz filozofii i nauczania Karola Wojtyły - Jana Pawła II w kontekście społeczno-kulturowym. Wybitni specjaliści, głównie pracownicy naszego Uniwersytetu, poza przybliżeniem postaci Profesora, przedstawią zagadnienia związane z historią i kulturą Polski. Ponadto uczestnicy wezmą udział w szeregu wyjazdów. Podczas swojego pobytu studenci zwiedzą Zamość, Kozłówkę, Warszawę oraz udadzą się na objazd po miejscach ściśle związanych z Janem Pawłem II – zobaczą Kraków, Częstochowę i Wadowice. Niemal czterotygodniowa edukacja zostanie zakończona egzaminami.

2018-12-21

Spotkanie z Dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół

We środę, 19 grudnia 2018 r. odbędzie się spotkanie z P.T. Dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół średnich. Wydarzenie rozpocznie wykładem pt. "Moc w słabości się doskonali…. Siła charakteru człowieka wobec wyzwań współczesności", który wygłosi Pani dr Agata Celińska-Miszczuk. Następnie Pani Anna Tarnowska-Waszak, Dyrektor Uniwersytetu Otwartego KUL przedstawi ofertę współpracy dla Szkół. Goście Uniwersytetu będą mieli także okazję obejrzeć wystawę pt. „Odzyskany blask. Barokowe rzeźby ołtarzowe ze zbiorów Muzeum KUL” oraz „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała” podczas zwiedzania Muzeum KUL. Wizyta zakończy się spotkaniem z ks. prof. dr hab. Antonim Dębińskim – Rektorem KUL.

2018-12-18

Grudniowe zajęcia

W grudniu odwiedzili nas uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum.

Mieliśmy okazję do zapoznania się z naszymi obyczajami i zwyczajami, przypomnieliśmy sobie jakie są "magiczne słowa" oraz co zrobić żeby mieć prawdziwych przyjaciół. Wybraliśmy się także w podróż do Tajlandii, Laosu, Wietnamu i Kambodży. 

Zapraszamy do zapoznania się z fotogalerią z tych zajęć.

2018-12-18

Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność organizować Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim w dniu 12 grudnia. 

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. o godz. 10.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim. Homilię wygłosił ks. dr hab. Janusz Lekan, prof. KUL, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Od godz. 11.30 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym KUL uczniowie mieli okazję do poznania oferty edukacyjnej KUL oraz wysłuchania wykładów, które wygłosili Pani dr Aleksandra Borowicz: „Mówiące dłonie” oraz Pan dr Andrzej Zykubek: „Mój starszy brat – Neandertalczyk”.

Zapraszamy do galerii z wydarzenia

2018-12-18

Listopad już za nami

W listopadzie mieliśmy ogromną przyjemność po raz kolejny gościć naszych najmłodszych studentów na zajęciach.  Zapoznawaliśmy się z informacjami o kotach w Egipcie, ciekawostkach dotyczących wody, nieba i lądu, a także po raz kolejny odwiedziliśmy salę sensoryczną i uczyliśmy się o zmysłach. 

Zapraszamy do galerii.

2018-12-18

Kolejny krok wędrówki Wystawy "100 lat KUL" - Kanada

W ostatnich dniach Wystawa docierała do kolejnych grup odbiorców na kontynencie północnoamerykańskim. Tym razem etapami “wędrówki” były Konsulat Generalny RP w Toronto (na zaproszenie Konsula Generalnego, p. Krzysztofa Grzelczyka) oraz parafia Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski w London (Ontario). Podobnie jak poprzednio, tym razem również opowieść o stuletnim Uniwersytecie i jego obecnej sytuacji wzbudzała duże zainteresowanie. Młodsi i starsi zatrzymywali się przy poszczególnych tablicach, zadawali pytania, zabierali ze sobą materiały informacyjne. 

Obecność wystawy była okazją do złożenia podziękowań wszystkim tym, na których pomoc Uniwersytet mógł liczyć przez lata. Wyrazem tej wdzięczności były wręczone Medale 100-lecia KUL, wręczone Ojcom michalitom i Londońskiemu Towarzystwu Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Fotorelacja #1
Fotorelacja #2

2018-11-30