W sobotni poranek zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w ergometrze wioślarskim. Zarówno reprezentantki jak i reprezentanci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego nie błyszczeli.

Zarówno kobiety jak i mężczyźni rywalizowali w dwóch kategoriach - w wadze lekkiej i w wadze open.

W wadze lekkiej kobiet najlepiej spisała się Edyta Piecuch, która została sklasyfikowana na ósmym miejscu. Wioleta Woźniak była 16. W kategorii open z kolei wystartowała jedna nasza reprezentantka. Monika Porada była 7. Łącznie, w klasyfikacji zespołowej dało to naszej ekipie czwarte miejsce.

Klasyfikacja drużynowa kobiet:

1. Uniwersytet Przyrodniczy - 61 punktów

2. Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej - 49 punktów

3. Politechnika Lubelska - 49 punktów

4. Katolicki Uniwersytet Lubelski - 20 punktów

W wadze lekkiej mężczyzn z kolei na starcie stawiło się bardzo dużo zawodników. Nasz najlepszy zawodnik - Tomasz Nowak był 32. Dwa miejsca niżej uplasował się Wojciech Wesołowski. W kategorii open poszło nam znacznie lepiej. Michał Myśliwiecki zajął 7. miejsce, Artur Rzondtkowski był 12, Karol Witamborski został sklasyfikowany na 24. lokacie, natomiast Jarosław Jarczyk znalazł się na 25. miejscu.