Warsztaty


 

 

W ramach działalności sekcji tyflo organizowane są dwa typy warsztatów:skierowane do osób niewidomych oraz skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

 

 

IMG_0138.JPGPierwszy typ warsztatów to warsztaty edukacyjne dla niewidomych studentów. Szerokie spektrum zainteresowań studentów pozwala na przygotowanie różnych tematycznie i dziedzinowo szkoleń. Zostały przeprowadzone następujące warsztaty: warsztaty świąteczne, origami, garncarskie, warsztaty krzyżówek, gestów i gestykulacji, body-mind centering. Wszystkie warsztaty mają na celu pogłebianie wiedzy uczestników na temat kultur świata, wypełniane luk w wiedzy powszechnej oraz rozwijanie sprawności językowych studentów. Łączenie nauki języka angielskiego z różnymi tematycznie szkoleniach pozwala na poznanie nowych struktur leksykalno-gramatycznych oraz na rozwijanie komunikacyjności oraz umiejętności społecznych studentów z dysfunkcją wzroku.

 

_DSC0343.JPG

 

 

Drugi typ warsztatów to seria „W klasie bez tablicy”, która skierowana jest do uczniów Lubelskich szkół podstawowych gimnazjów jak i liceów mająca na celu przybliżenie uczniom sylwetki osoby z niepełnosprawnością wzrokową. Cel ten osiągany jest poprzez ćwiczenia z poruszania się przy pomocy białej laski, rozpoznawania przedmiotów oraz rysowania z zasłoniętymi oczami. Każdy uczeń ma szansę wczuć się w sytuację osoby niewidomej oraz nauczyć się jak prawidłowo jej pomagać. Uczniowie podczas warsztatów poznają podstawy Brajla-alfabetu niewidomych, próbują rysować bez użycia wzroku oraz zapoznają się z pomocami używanymi w nauczaniu osób z niepełnosprawnością wzrokową. Uczeń ma okazję napisać swoje imię na maszynie brajlowskiej, wykonać rysunek w formie grafiki dotykowej oraz zagrać w jedną w kilku gier przystosowanych do osób niewidomych.

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach! Zainteresowanych prosimy o kontakt. 

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów w galerii!

 

Autor: Joanna Szafrańska
Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013, godz. 19:23 - Joanna Szafrańska