W dniach 15 i 16 maja 2014 r. Uniwersytet Otwarty KUL będzie gościł wybitnych sportowców, ludzi sukcesu – multimedalistów paraolimpijskich, na spotkanie z którymi serdecznie zapraszamy. Podczas zaplanowanych spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (szczegółowy plan niżej) nasi Goście nie tylko opowiedzą o sobie i swoich sukcesach, ale też zaprezentują swoje umiejętności. Każde ze spotkań będzie połączone z prezentacją i dyskusją. Zajęcia będą dynamiczne i interaktywne – umożliwią aktywne zaangażowanie uczestników. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Projekt jest ciekawym przedsięwzięciem nie tylko sportowym, ale także edukacyjnym (dlatego skierowany jest przede wszystkim do uczniów, nauczycieli i rodziców). Podczas zajęć uczestnicy na nowo odkryją i doświadczą, jakie znaczenie mają słowa: pasja, odwaga, tolerancja, integracjaodpowiedzialność, przyjaźń, bezpieczeństwo, profilaktyka. Ważnym elementem projektu jest ostrzeżenie przed zachowaniami ryzykownymi, które mogą prowadzić do wypadku, a nawet utraty zdrowia lub życia.

Udział w przedsięwzięciu to przede wszystkim ciekawe i pouczające spotkaniem z ludźmi, którzy pomimo obiektywnych trudności, odnoszą wielkie osobiste sukcesy na poziomie światowym. Jest to także wyjątkowa okazja spojrzenia na osobę z niepełnosprawnością z jej punktu widzenia oraz zweryfikowania i uzupełnienia własnej wiedzy na ten temat. Bez wątpienia każde ze spotkań stanie się to także realną szkołą integracji.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych konieczne jest jedynie zgłoszenie w sekretariacie Uniwersytetu Otwartego KUL chęci uczestnictwa (telefonicznie, mejlowo lub osobiście – informacje kontaktowe tutaj). Odpowiedzią na zgłoszenie będą szczegółowe informacje.

 

Plan spotkań

  • czwartek 15 maja 2014 r.
    • godz. 9.00-10.15 – prezentacja i pokazy sportowe dla klas 0-3 szkół podstawowych
    • godz. 11.00-12.30 prezentacja i pokazy sportowe dla klas 4-6.
  • piątek 16 maja 2014 r.
    • godz. 9.00-10.30 – prelekcja z prezentacją dla młodzieży (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne), a po przerwie trwającej około 15 minut (czyli około 10.45)pokazy sportowe ;
    • godz. 17.00, sala C-220 (Kolegium Jana Pawła II, II piętro) – prezentacja dla dorosłych (szczególnie zapraszamy nauczycieli i rodziców, a także studentów).

Serdecznie zapraszamy!