Wykład “Oddziaływanie białko-ligand okiem (bio)fizyka”

Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku zaprasza na wykład “Oddziaływanie białko-ligand okiem (bio)fizyka”, który wygłosi  prof. dr hab. Jarosław Poznański (Zakład Biofizyki Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN). Wykład odbędzie się 15 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Auli Instytutu Biotechnologii KUL. 


KULine czyli Studio Otwarte KUL zaprasza

KULine, dzień 2

 

 

 

Już w najbliższą środę i czwartek (15 i 16 listopada 2017 r.) KUL zaprasza do poznania uczelni online. KULine, czyli Studio Otwarte KUL to nowa formuła dnia otwartego. W studio zagoszczą przede wszystkim studenci, ale także przedstawiciele władz uniwersytetu. organizacji studenckich czy agend uniwersyteckich, na których wsparcie mogę liczyć kandydaci. Będzie to znakomita okazja by dowiedzieć się dlaczego warto studiować właśnie na KUL.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Uroczystość odnowienia doktoratu siostry profesor Zofii Józefy Zdybickiej

Odnowienie doktoratu s. prof. ZdybickiejRektor, Senat oraz Rada Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na uroczystość odnowienia doktoratu siostry profesor Zofii Józefy Zdybickiej, która odbędzie się 16 listopada 2017 r. o godz. 11.00 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Wykład „History in the Politics: Historical Disputes in Northeast Asia, North Korea Problem"

„History in the Politics: Historical Disputes in Northeast Asia, North Korea Problem"Instytut Europy Środkowo-Wschodniej i Katedra Historii i Historiografii Europy Wschodniej serdecznie zapraszają na wykład otwarty Sekretarza Generalnego Northeast Asian History Foundation w Seulu Lee Hyun-ju „History in the Politics: Historical Disputes in Northeast Asia, North Korea Problem". Wykład (w języku angielskim) odbędzie się 13 listopada 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aulai CTW- 113. 

 


IV Ogólnopolska Konferencja Bizantynistyczna

Muzeum Lubelskie w Lublinie, Katedra Historii Kościoła w Starożytności i Średniowieczu KUL oraz Katedra Historii Starożytnej i Bizantyńskiej KUL zapraszają na IV Ogólnopolską Konferencję Bizantynistyczną z cyklu "Wybrane aspekty kultury bizantyńskiej" nt. Słowo i obraz w kulturze bizantyńskiej, która odbędzie się 16-17 listopada 2017 r. w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim.


XX Targi Wydawnictw Katolickich

Nowości, ale także wznawiane wielokrotnie bestsellery wydawnicze będzie można nabyć podczas Targów Wydawnictw Katolickich, które odbędą się 15-17 listopada 2017 r. w KUL. Weźmie w nich udział blisko 40 wydawnictw z całej Polski, które zaprezentują książki zarówno o charakterze popularnym, jak i naukowym. Wiele z nich będzie można nabyć w cenach promocyjnych. Jubileuszowe, dwudzieste już, Targi wpisują się w obchody 100-lecia KUL, 700-lecia Lublina oraz rozpoczynające się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wstęp na Targi jest wolny.

 

 

Więcej

Czytaj dalej...

Konferencja „Sługa Ewangelii” poświęcona pamięci ks. prof. Józefa Kudasiewicza

ks. prof. KudasiewiczInstytut Nauk Biblijnych KUL serdecznie zaprasza na konferencję „Sługa Ewangelii” poświęconą pamięci wybitnego biblisty, wieloletniego profesora Instytutu Nauk Biblijnych KUL, głosiciela Słowa Bożego i świadka wiary Księdza Profesora Józefa Kudasiewicza, w 5. rocznicę jego śmierci. Oprócz wykładów plenarnych w programie znalazła się sesja wspomnieniowa, podczas której księdza profesora wspominać będą współpracownicy, przyjaciele i uczniowie. Konferencja odbędzie się 18 listopada 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

 

Więcej

 

Czytaj dalej...

Konferencja dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE

ELE EXPERTOS18-19 listopada 2017 r. po raz pierwszy na KUL odbędzie się konferencja dla nauczycieli języka hiszpańskiego EXPERTOS ELE organizowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, Szkołę Języka Hiszpańskiego „Dialogo” oraz Fundację Rozwoju KUL. Jest to już 6 edycja przedsięwzięcia i ma na celu propagowanie języka hiszpańskiego, prezentację prototypowych rozwiązań wspierających proces dydaktyczny w zakresie nauczania języków obcych.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Wykład otwarty „Między uznaniem a pogardą: Korea a Chiny w ujęciu historycznym"

Korea a ChinyKatedra Nauk o Polityce oraz Katedra Sinologii zapraszają na wykład otwarty „Między uznaniem a pogardą: Korea a Chiny w ujęciu historycznym", który wygłosi dr Jakub Taylor (Seoul Academy of East Asian Studies, Sungkyunkwan University, Korea Południowa). Wykład rozpocznie się 9 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-216.