Autor spotyka krytyków. „Starogreckie arcydzieła i ich kongenialne przekłady”

autor spotyka krytykówTowarzystwo Naukowe KUL uprzejmie zaprasza na dyskusję wokół książekTrzy greckie stylistyki i dwa traktaty z okresu Cesarstwa Rzymskiego” (wstępami poprzedził, przetłumaczył i komentarzami opatrzył Henryk Podbielski) oraz „Ajschylos, Tragedie, Tom I-II” (przełożył, wstępami i przypisami opatrzył Robert R. Chodkowski). Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia 2016 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Collegium Norwidianum, sala CN-208.


Adwentowe rekolekcje akademickie

Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na adwentowe rekolekcje akademickie „Żyła złota”, które poprowadzi o. Jacek Drabik SJ, wieloletni duszpasterz akademicki w Opolu. Rekolekcje trwać będą od 5 do 8 grudnia 2016 r. Nauki będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00


Wykład "Narodziny Bożego Narodzenia i świątecznej choinki - nowa interpretacja"

narodziny bożego narodzeniaZarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim przy TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na kolejne posiedzenie naukowe, które rozpocznie się w czwartek 8 grudnia 2016 r. o godzinie 18.00 w sali GG-245 (Gmach Główny). Podczas posiedzenia ks. prof. dr. hab. Józef Naumowicz (UKSW) wygłosi referat "Narodziny Bożego Narodzenia i świątecznej choinki - nowa interpretacja".


Zostań dawcą szpiku

dawca szpikuJuż prawie milion osób w Polsce zarejestrowało się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Ty też możesz do nich dołączyć. Fundacja DKMS we współpracy z KUL organizuje akcję rejestracji na naszym Uniwersytecie od 5 do 8 grudnia 2016 r. Rejestracja będzie możliwa 5-6 grudnia na parterze Kolegium Jana Pawła II, 7 grudnia na parterze Gmachu Głównego, a ostatniego dnia akcji na w budynku Wydziału Nauk Społecznych w Kampusie Wschodnim.


Współpraca pomiędzy Wydziałem Filozofii KUL i Instytutem Filozofii z Huazhong University of Science and Technology Wuhan, Chiny

Od 5 do 7 grudnia 2016 r. Wydział Filozofii KUL odwiedzą Profesorowie z Instytutu Filozofii Huazhong University of Science and Technology Wuhan, Chiny. Spotkania będą dotoczyły podjęcia bilateralnej współpracy naukowej i dydaktycznej między Wydziałem Filozofii KUL oraz Wydziałem Humanistycznym (Instytutem Filozofii) HUSC Technology w Wuhan.

W ramach wizyty odbędą się rozmowy dotyczące form współpracy pomiędzy dwoma wydziałami oraz seminaria naukowe. Obok spotkań na Wydziale Filozofii odbędzie się również wizyta na Wydziale Humanistycznym, którego pracownicy z kierunku sinologia uczestniczą w badaniach naukowych prowadzonych w ramach międzynarodowego grantu realizowanego na Wydziale Filozofii.


Seminarium "Współczesne ojcostwo"

Instytut Socjologii KUL oraz Sekcja Socjologii Rodziny PTS z zaprasza na seminarium naukowe "Współczesne ojcostwo", odbywające się w ramach cyklu "Od solidarności do kontraktu? Obrazy relacji rodzinnych". Seminarium odbędzie się 6 grudnia 2016 r. w godz. 11.00-14.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-203.


Konferencja „Środki zaskarżania w sądowym postępowaniu egzekucyjnym”

środki zaskrażaniaPrzewodniczący Rady Izby Komorniczej w Lublinie, Kierownik Katedry Postępowania Cywilnego KUL oraz  Dyrektor Ośrodka Naukowo-Szkoleniowego przy Krajowej Radzie Komorniczej zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Środki zaskarżania w sądowym postępowaniu egzekucyjnym”, która rozpocznie się 5 grudnia 2016 r. o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-408. Konferencję patronatem objął Minister Sprawiedliwości RP.


Konferencja „Encyklika Centesimus Annus po 25.latach”

centesimus annusInstytut Teologii Moralnej KUL zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Encyklika Centesimus Annus po 25.latach, która rozpocznie się 7 grudnia 2016 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Dzień Otwarty KUL w Tomaszowie Lubelskim

dzień otwarty tomaszówJak wygląda oferta edukacyjna KUL? Ale także jak zdawać, żeby zdać? Będzie się można tego dowiedzieć podczas Dnia Otwartego KUL w Tomaszowie Lubelskim, który odbędzie się 8 grudnia 2016 r. w Centrum  Edukacyjno-Kongresowym KUL. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów 98 rocznicy powstania Uniwersytetu.

 

Więcej

 

Czytaj dalej...

Warsztaty ontologii stosowanej

warsztaty ontologiiWydział Filozofii, Katedra Podstaw Informatyki oraz Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają na Warsztaty ontologii stosowanej. Warsztaty odbędą się w dniach 3-4 grudnia 2016 w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.