XXXV Dni Praw Człowieka "Pluralizm prawny i prawa człowieka"

Dni Praw CzłowiekaKatedra Socjologii Prawa i Moralności KUL i Stowarzyszenie Naukowe Pro Scientia Justica zapraszają na XXXV Dni Praw Człowieka „Pluralizm prawny i prawa człowieka. W 150-lecie urodzin Leona Petrażyckiego”, które odbędą się 7-8 grudnia 2017 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Wykład "Fenomen przyjaźni polsko-węgierskiej. Ponad tysiącletnie związki dynastyczne, naukowe, kulturalne, ekonomiczne oraz braterstwo broni"

Biblioteka Uniwersytecka serdecznie zaprasza na wykład dr Grażyny Połuszejko (Muzeum Lubelskie) "Fenomen przyjaźni polsko-węgierskiej. Ponad tysiącletnie związki dynastyczne, naukowe, kulturalne, ekonomiczne oraz braterstwo broni", który odbędzie się 6 grudnia 2017 r. o godz. 13.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.), ul. Chopina 27.

I Chińsko-Polskie Sympozjum z Logiki Stosowanej

Sympozjum z logiki stosowanej 9-10 grudnia 2017 r. w Beijing Normal University odbędzie się pierwsze Chińsko-Polskie Sympozjum z Logiki Stosowanej. Sympozjum i Workshop są organizowane przez School of Philosophy w Beijing Normal University i Wydział Filozofii KUL.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasady RP w  Pekinie.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

PDPZJuż po raz dwudziesty piąty trwa zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W akcję włączają się również studenci Koła Badań Społecznych Studentów INoRiPS, którzy 5-7 grudnia 2017 r. organizują „Selfie z Mikołajem”. W godz. 9.00-14.00 na parterze Kolegium Jana Pawła II zbierane będą dary (nowa odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, trwała żywność), które Mikołaj przekaże podopiecznym akcji PDPZ. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami. Wystarczy przynieść dowolny dar i zrobić selfie z Mikołajem, a następnie wrzucić zdjęcie na FB z #selfiezmikolajemKUL, upublicznić je i zebrać jak najwięcej polubień.

Flesz Akademicki

flesz akademickiW czwartek 7 grudnia 2017 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

Wykład „Stach z Warty Szukalski, artysta zapomniany i nieznany”

„Stach z Warty Szukalski, artysta zapomniany i nieznany”Muzeum KUL oraz Instytut Historii Sztuki KUL serdecznie zapraszają na wykłady towarzyszące wystawie: „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni. Kolekcja mistrzów Krzysztofa Musiała”. Tematem pierwszego spotkania będzie: „Stach z Warty Szukalski, artysta zapomniany i nieznany”. Wykład, który wygłosi prof. dr hab. Lechosław Lameński, odbędzie się w poniedziałek, 4 grudnia 2017 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-245.

Wykład „Działalność Świetlistego Szlaku w Peru”

„Działalność Świetlistego Szlaku w Peru”Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na wykład Cesara Rosales-Mirandy „Działalność Świetlistego Szlaku w Peru” połączony z prezentacją książki „En el camino al paraiso”. Wykład odbędzie się 30 listopada 2017 r. o godz. 9.30 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Obchody 99. rocznicy powstania KUL

99 rocznica powstania KUL8 grudnia 2017 r. przypada 99. rocznica powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona dziękczynna Msza św., natomiast wcześniej, o godz. 11.00, w Auli im. S. Kard. Wyszyńskiego odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i lokalnych pracownikom KUL.

Natomiast 10 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się koncert Chóru Akademickiego KUL z zespołem instrumentów dętych pod tytułem  „Deo et Patriae - koncert w 99. rocznicę KUL”, a o godz. 18.00 w Auli im. S. Kard. Wyszyńskiego będzie miał miejsce nadzwyczajny koncert kameralny w ramach cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką.

Deo et Patriae – koncert w 99. rocznicę powstania KUL

Deo et patriae koncert10 grudnia 2017 r., godz. 16.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się koncert zatytułowany „Deo et Patriae – koncert w 99. rocznicę powstania KUL". Wykonawcami koncertu będą: Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Chór Instytutu Muzykologii KUL, Zespół instrumentów dętych, Iwona Sawulska – sopran, Ewa Wołoszkiewicz – mezzosopran, Małgorzata Papiewska – alt, Andrzej Gładysz – tenor, Elżbieta Charlińska – organy, prof. Grzegorz Pecka – dyrygent.

W programie utwory A. Brucknera, J. Ruttera, J. S. Bacha.

Koncert objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Zadanie zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 r.

OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką

Opus MagnumRektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 10 grudnia 2017 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 99. rocznicy powstania KUL, z Nadzwyczajnym koncertem kameralnym wystąpią: Nelson Goerner - fortepian, Jakub Jakowicz - skrzypce, Katarzyna Budnik - Gałązka - altówka, Marcin Zdunik - wiolonczela i Krzysztof Firlus - kontrabas. Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, godz. 18.00, wstęp wolny.