Uroczystość Promocji Doktorskich

W środę 22 lutego 2016 r. w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego odbyła się Uroczystość Promocji Doktorskich, podczas której zostały wręczone awanse zawodowe na stanowisko profesora zwyczajnego i nadzwyczajnego, dyplomy doktora habilitowanego oraz dyplomy doktorskie.

 

Więcej

 

Czytaj dalej...

Dzień Erasmusa

erasmusSekcja Obsługi Wymian Międzynarodowych KUL zaprasza studentów do udziału  w Dniu Erasmusa, który odbędzie się 22 lutego 2016 r. w holu Collegium Norwidianum w  godz. 10.00 do 14.00. Wydarzenie będzie promować wyjazdy w ramach programu Erasmus+ (studia i praktyki zarówno w krajach UE, jak i poza Unią).  W programie m. in. prezentacje uczelni zagranicznych, spotkania z byłymi stypendystami, smaczny poczęstunek, losowanie atrakcyjnych nagród. Wstęp wolny.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Spotkanie z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie”

zagrożenia dla polskich uniwersytetówInstytut Jana Pawła II KUL zaprasza na kolejne spotkanie konwersatoryjne z cyklu „Istota i misja uniwersytetu we współczesnym świecie” w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, podczas którego prof. dr hab. Zbigniew Drozdowicz (kierownik Katedry Religioznawstwa i Badań Porównawczych UAM) wygłosi referat „Zagrożenia dla polskich uniwersytetów”. Spotkanie odbędzie się 22 lutego 2017 r. o godz. 17.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Po spotkaniu przewidziana jest dyskusja.

Wstęp wolny.


Wykład "Zwięzłe wprowadzenie do teizmu kenotycznego"

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład "Zwięzłe wprowadzenie do teizmu kenotycznego", który wygłosi dr Mateusz Przanowski OP.

 

Wykład i seminarium realizowane są w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 21 lutego 2017 r. o godz. 14.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220. Wstęp wolny.


Spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne

debaty dyplomatyczneWydział Nauk Społecznych KUL zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Debaty Dyplomatyczne. Tym razem gościem Debaty będzie Beata Jaczewska, Dyrektor Wykonawczy Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego w Bratysławie. Spotkanie odbędzie się 16 lutego 2017 r. o godz. 13.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-056. Spotkanie poprowadzi Ambasador Andrzej Jaroszyński.


Wykład „Signaling events that govern angiogenic homeostasis and how they are perturbed by diabetes”

Wydział Biotechnologii i Nauk o Środowisku KUL zaprasza na wykład prof. Andriusa Kazlauskasa z Harvard Medical School w Bostonie „Signaling events that govern angiogenic homeostasis and how they are perturbed by diabetes”, który odbędzie się 16 lutego 2017 r. o godz. 9.30 w auli 008 Interdyscyplinarnego Centrum Badań Naukowych przy ul. Konstantynów 1J.


Msza św. w intencji śp. Abpa Józefa Życińskiego

abp życińskiW piątek 10 lutego 2017 r. o godz. 12.30 w Kościele Akademickim zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Abpa Józefa Życińskiego, profesora i Wielkiego Kanclerza KUL. Eucharystii przewodniczyć będzie oraz homilię wygłosi Prorektor ds. Nauki i Kontaktów Międzynarodowych dr hab. Marcin Tkaczyk OFMConv., prof. KUL.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w szóstą rocznicę śmierci Księdza Arcybiskupa.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Konferencja „Autorytet ludzkim misterium"

Katedra Pedagogiki Katolickiej KUL, Fundacja Campus w Stalowej Woli oraz Interdyscyplinarne Koło Naukowe "Nowoczesne Kształcenie" KUL w Stalowej Woli zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową  „Autorytet ludzkim misterium", która odbędzie się 21 lutego 2017 r. w Stalowej Woli.


Struktury metodologiczne w nauce. Słowa klucze filozofii nauki - ks. prof. Zygmunt Hajduk

Wydział Filozoficzny Towarzystwa Naukowego KUL zaprasza na posiedzenie naukowe, które odbędzie się 8 lutego 2017 r. (środa) o godzinie 14.15 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-208. Przedmiotem posiedzenia będzie spotkanie z ks. prof. Zygmuntem Hajdukiem  i dyskusja wokół jego najnowszej książki "Struktury metodologiczne w nauce. Słowa klucze filozofii nauki".

 

Więcej

Czytaj dalej...

Seminarium „Metody oznaczania izotopów stabilnych metodą CRDS Cavity Ring Down Spectrometry"

Interdyscyplinarne Centrum Badań Naukowych (ICBN) KUL wraz z firmą INTRRTECH POLAND zapraszają na seminarium „Metody oznaczania izotopów stabilnych metodą CRDS  Cavity Ring Down Spectrometry (Spektrometria Strat we Wnęce Optycznej)”, które odbędzie się 14 lutego 2017 r. o godz. 10.00 w ICBN (ul. Konstantynów 1).

 

Więcej

Czytaj dalej...