Studenckie Wieczory Czwartkowe

Niecały czwartekMęski Dom Studencki przy ul. Niecałej zaprasza na Niecały Czwartek czyli Studenckie Wieczory Czwartkowe. Tematem pierwszego spotkania, które odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godz. 20.30, będzie „Szukaj szczęścia, czyli o życiu księdza i życiu w małżeństwie”, a jego gośćmi będą  o. Mariusz Tłokiński CCN oraz Magda i Michał Magoch.

Flesz Akademicki

Flesz AkademickiW czwartek 15 listopada 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany pierwszy w nowym roku akademickim odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

Święto Patronalne Wydziału Filozofii i Światowy Dzień Filozofii

2018_plakat_a3_swieto_patronalne_Dziekan i Rada Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zapraszają 15 listopada 2018 r. na doroczne Święto Patronalne Wydziału Filozofii i Światowy Dzień Filozofii.

10-lecie Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej

Jakie mediaW 2018 roku mija 10 lat od utworzenia Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. W związku z tym Instytut organizuje Ogólnopolską Jubileuszową Konferencję Naukową „Jakie media?” podejmując dyskurs naukowy poświęcony mediom, ich zmieniającym się sposobom działania, pełnionym rolom i funkcjom, a także znaczeniu mediów we współczesnym świecie. Konferencja odbędzie się w dniach 14-15 listopada 2018 r. w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy. Wydarzeniami towarzyszącymi będą dwie wystawy: Prof. Leon Dyczewski OFMConv. - ślady obecności oraz Profesor Leszek Mądzik - przestrzeń Artysty.

Szczegółowy program

Wykład „Catholicism and Democracy: Jacques Maritain and the View from History”

Wykład Jubileuszowy WNHWydział Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na kolejny wykład z serii Jubileuszowe wykłady otwarte WNH, który odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-302. Wykład „Catholicism and Democracy: Jacques Maritain and the View from History” wygłosi prof. John T. McGreevy (Notre Dame University).

Koncert Chóru KUL w Zwoleniu

10 listopada 2018 r. o godz. 18.45 Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wystąpi z koncertem w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. Chór pod dyrekcją prof. Grzegorza Pecki wykona utwory religijne kompozytorów polskich m. in. M. Gomółki, G.G. Gorczyckiego, F. Nowowiejskiego, A. Koszewskiego oraz kompozytorów obcych, a także utwory świeckie: F. Chopina, I. Paderewskiego, S. Moniuszki, M.K. Ogińskiego i K. Kurpińskiego. Partie solowe wykonają Magdalena Jemioła - sopran i Andrzej Gładysz - tenor, którym akompaniować będzie na fortepianie Alesia Aleksandrowicz.

Seminarium „Agateizm, agateologia, etyka agatologiczna: ku pluralistycznej koncepcji moralności i religii”

Zapraszamy na otwarte seminarium „Agateizm, agateologia, etyka agatologiczna: ku pluralistycznej koncepcji moralności i religii”. Podczas spotkania referat wprowadzający do dyskusji wygłosi prof. Janusz Salamon (Uniwersytet Karola w Pradze). Seminarium rozpocznie się 16 listopada 2018 r. (piątek) o godz. 15.00 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-220.

Seminarium organizowane jest przez Katedrę Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej KUL w ramach grantu "Mistrz" Fundacji na rzecz Nauki Polskiej kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego.

Msza św. w intencji zmarłych członków Społeczności Akademickiej KUL

znicz

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych członków naszej społeczności uniwersyteckiej. Będzie to okazja, aby w roku jubileuszu naszej Alma Mater wspomnieć profesorów, studentów, pracowników administracji i obsługi oraz absolwentów którzy w ciągu 100 lat współtworzyli Uniwersytet. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona we wtorek 13 listopada 2018 r. o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL.

Po Mszy św. zapraszamy do wspólnej modlitwy przy grobie śp. ks. Idziego Benedykta Radziszewskiego, pierwszego Rektora KUL, na cmentarzu przy ul. Lipowej.

65-lecie Koła PTTK nr 1 przy KUL

Zarząd Koła PTTK nr 1 przy KUL zaprasza na jubileusz 65-lecia istnienia koła. Obchody jubileuszowe odbędą się w piątek 16 listopada 2018 r. Rozpoczną się o godz. 12.30 Mszą św. w Kościele Akademickim. O godz. 14.00 zaplanowane zostało spotkanie z władzami uczelni i przedstawicielami PTTK, połączone z promocją jubileuszowej książki pt. „Studenci i turystyka. PTTK na KUL 1953-2018. Historia i wspomnienia” (sala 114 Centrum Transferu Wiedzy, I piętro). Historię koła przedstawią Paweł Sygowski, Katarzyna Zagdańska-Dudek i Piotr Kieraciński. Na zakończenie o swoich podróżach opowiedzą: dr Jan Kamiński z Instytutu Architektury Krajobrazu KUL - Krajobrazy Gruzji; Zygmunt Cywiński – Opowieść o Kolumbii; dr Marek Okoń – Rio de Janerio – miasto marzeń.

Wykład "Winiety klasztoru św. Katarzyny na Synaju na mapach średniowiecznych i wczesnonowożytnych"

Winiety klasztoru św. Katarzyny na Synaju na mapach średniowiecznych i wczesnonowożytnychZarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab Piotra Kochanka (KUL) "Winiety klasztoru św. Katarzyny na Synaju na mapach średniowiecznych i wczesnonowożytnych". Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 15. listopada 2018 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-243.