Msza św. we wspomnienie św. Jana Pawła II

Ks. Wojtyła opłatek 1972Kościół katolicki na całym świecie 22 października wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. Z tej okazji w Kościele Akademickim KUL o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie Prorektor ds. studenckich ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całą społeczność akademicką.


Międzynarodowa konferencja "Finanse i opodatkowanie rolnictwa. Potrzeba i kierunki zmian"

Katedra Finansów i Prawa Finansowego KUL zaprasza na międzynarodową konferencję finansową pt. Finanse i opodatkowanie rolnictwa. Potrzeba i kierunki zmian, która odbędzie się w dniach 20-21 października 2016 r. w Nałęczowie.

 

Program


Akademicka Pielgrzymka do Wąwolnicy

akademicka pielgrzymka do wąwolnicyDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza do udziału w akademickiej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy w sobotę 22 października 2016 r. W pielgrzymce uczestniczą wszystkie duszpasterstwa akademickie Lublina, a jej punktem kulminacyjnym będzie Msza św. o godz. 12  w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, której przewodniczyć będzie ks. abp Stanisław Budzik. Zapisy trwają do piątku 21 października w Herbaciarni, Sekretariacie Duszpasterstwa, zakrystii i u duszpasterzy.

 

Więcej

Czytaj dalej...

„Dzieło św. Jana Pawła II. Duchowy owoc chrztu Polski”

dzieło św. Jana Pawła IIInstytut Jana Pawła II zaprasza na wydarzenie naukowo-artystyczne „Dzieło św. Jana Pawła II. Duchowy owoc chrztu Polski”, które odbędzie się 21 października 2016 r. o godz. 16.00 w auli C-1031 Collegium Ioannis Pauli II.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Sesja naukowa „Sługa Boży Ks. Wincenty Granat w perspektywie beatyfikacji”

W dniach 9-10 grudnia 2016 r. będzie miała miejsce sesja naukowa „Sługa Boży Ks. Wincenty Granat w perspektywie beatyfikacji”.  Obrady sesji poświęconej wybitnemu teologii i dogmatykowi, Rektorowi KUL w latach 1965-70, będą trwać w Ćmielowie (pierwszy dzień) i w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu (dzień drugi). Ks. Granat określany jest często mianem „teologa Soboru Watykańskiego II”, a dziełem jego życia była monumentalna "Dogmatyka katolicka". Proces beatyfikacyjny ks. Granata rozpoczął się w 1995 r.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Uroczystość Promocji Doktorskich

promocje doktorskieWe wtorek 18 października 2016 r. o godz. 11.00 w Auli Stefana Kard. Wyszyńskiego odbędzie się Uroczystość Promocji Doktorskich, podczas której wręczone zostaną awanse zawodowe na stanowisko profesora nadzwyczajnego, dyplomy doktora habilitowanego oraz dyplomy doktorskie.

 

Więcej

Czytaj dalej...

V Kongres Kultury Chrześcijańskiej - dzień trzeci (15 października 2016 r.)

prof. hellerPierwszym punktem trzeciego dnia obrad Kongresu było niezwykłe wydarzenie dla społeczności akademickiej KUL. Po 50 latach od uzyskania stopnia doktora przez ks. prof. Michała Hellera miało miejsce uroczyste odnowienie doktoratu.

 

Więcej

 

Czytaj dalej...

Sympozjum z okazji X rocznicy śmierci ks. prof. Janusza Nagórnego „Świadek Ewangelii nadziei”

sympozjum świadek nadzieiInstytut Teologii Moralnej KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na sympozjum z okazji X rocznicy śmierci ks. prof. Janusza Nagórnego „Świadek Ewangelii nadziei”, które odbędzie się 18 października 2016 r. w auli Collegium Joannis Pauli II, C-1031.  


Sympozjum „Gaius noster. Polskie studia nad »Instytucjami« Gajusa w latach 1816-2016”

Katedra Prawa Rzymskiego KUL organizuje sympozjum „Gaius noster. Polskie studia nad »Instytucjami« Gajusa w latach 1816-2016”, które odbędzie się 17-18 października 2016 r. w Collegium Iuridicum, ul. Spokojna 1, Sala Rady Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL (CI-204).
 

V Kongres Kultury Chrześcijańskiej - dzień drugi (14 października 2016 r.)

DHC PendereckiDrugi dzień Kongresu rozpoczął się od uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Krzysztofowi Pendereckiemu, wybitnemu twórcy kultury, kompozytorowi i dyrygentowi. Jest on autorem ponad 100 utworów muzycznych, a także muzyki do ponad 100 filmów i spektakli, a także laureatem wielu nagród muzycznych. Światowe uznanie zyskał zarówno jako twórca awangardowych kompozycji, jak i utworów pozostających w nurcie europejskiej tradycji muzycznej. Jak podkreślił Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński nowy doktor honoris causa KUL jest jednym z najwybitniejszych, współczesnych kompozytorów muzyki religijnej.  W swej twórczości artysta sięga do wielkich i uniwersalnych tematów, związanych z religią i historią. Do najważniejszych dzieł Krzysztofa Pendereckiego należą: "Pasja wg św. Łukasza", "Polskie Requiem", "Ofiarom Hiroszimy – tren", za który otrzymał w Paryżu nagrodę UNESCO. Po śmierci Jana Pawła II  Penderecki skomponował na orkiestrę kameralną „Chaconne – in memoria Giovanni Paolo II”.

 

Więcej

 

Czytaj dalej...