Dziękczynna Msza św. za obecność św. Jana Pawła II na KUL

W związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II w niedzielę 22 października 2017 r. o godz. 11.00 w Kościele Akademickim zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za obecność św. Jana Pawła II w życiu naszego Uniwersytetu. Eucharystii przewodniczyć będzie Prorektor ds. Studenckich ks. dr hab. Andrzej Kiciński, prof. KUL. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


Konferencja "Chiny z polskiej perspektywy"

Chiny z polskiej perspektywyCentrum Polsko-Chińskie KUL i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na konferencję "Chiny z polskiej perspektywy", która odbędzie się 20 października 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.


Spotkanie „Ruch narodowy w walce o Polskę"

Ruch narodowy w walce o PolskęAkademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" zaprasza na spotkanie „Ruch narodowy w walce o Polskę", które odbędzie się 20 października 2017 r. (piątek), o godz. 16:00 w Collegium Norwidianum KUL, sala CN-107. Spotkanie będzie poświęcone promocji nowych publikacji IPN:

  • "Generał Józef Haller 1873–1960"
  • "Przeciwko Pax Sovietica. Narodowe Zjednoczenie Wojskowe i struktury polityczne ruchu narodowego wobec reżimu komunistycznego 1944–1956". 

Temat spotkania wpisuje się w obchody Roku gen. Józefa Hallera, ogłoszonego przez Sejm RP. 

 

Więcej

 

Czytaj dalej...

Msza Św. w intencji Wydziału Teologii

Dziekan Wydziału Teologii zaprasza na Mszę Świętą w intencji Wydziału, która zostanie odprawiona w piątek 20 października 2017 r.,  we wspomnienie św. Jana Kantego, Patrona Wydziału, o godz. 8.00 w Kościele Akademickim KUL.


Akademicka Pielgrzymka do Wąwolnicy

Akademicka Pielgrzymka do WąwolnicyDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na Akademicką Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, która wyruszy w sobotę 21 października 2017 r. o godz. 7.45 sprzed Kościoła Akademickiego, aby zawierzyć Matce Bożej kolejny rok akademicki. Informacje i zapisy w zakrystii, sekretariacie i u oo. Duszpasterzy.


Bóg i Absolut w wyjaśnianiu rzeczywistości. XXVIII Sympozjum Arystotelesowskie

Wydział Filozofii oraz Katedra Filozofii Prawa i Praw Człowieka i Katedra Metafizyki KUL zapraszają na XXVIII Sympozjum Arystotelesowskie z cyklu Główne pojęcia filozofii Arystotelesa. Sympozjum "Bóg i Absolut w wyjaśnianiu rzeczywistości" odbędzie się  20-22 października 2017 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym.

 

 


Wykłady Jubileuszowe WNH - Przedefiniowanie wolności: publiczność i polityka w przemówieniach Cycerona De lege agraria I i II

Wykład jubileuszowy WNHWydział Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na wykład inaugurujący serię Wykładów Jubileuszowych Wydziału, który 18 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-102 wygłosi prof. Brian Krostenko (University of Notre Dame). Temat wykładu brzmi: „Przedefiniowanie wolności: publiczność i polityka w przemówieniach Cycerona De lege agraria I i II”, a rozpocznie się on o godz. 15.15.


Konferencja „Literatura polska na ziemiach obecnej Ukrainy”

Literatura polska na UkranieKatedra Literatury Współczesnej KUL oraz Komisja Polsko-Ukraińskich Związków Kulturowych przy PAN Oddział w Lublinie zapraszają na międzynarodową konferencję naukową „Literatura polska na ziemiach obecnej Ukrainy”, która odbędzie się 19 października 2017 r. o godz. 10.00 w Collegium Norwidianum, sala CN-204.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Spotkanie Pro Memoria Dyrektor Andrzej Paluchowski

00011Biblioteka Uniwersytecka KUL i Instytut Filologii Polskiej serdecznie zapraszają na spotkanie Pro Memoria Dyrektor Andrzej Paluchowski. Wydarzenie odbędzie się 20 października 2017 r. o godz. 15.00  w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IVp.) Biblioteki Uniwersyteckiej  KUL. Spotkaniu towarzyszyć będzie okolicznościowa wystawa w ramach cyklu "Vita mutatur non tollitur" poświęcona sylwetce i publikacjom śp. Andrzeja Paluchowskiego.
Serdecznie zapraszamy!


Międzynarodowa Konferencja Językoznawcza Linguistics Beyond and Within 2017

Katedra Językoznawstwa Stosowanego, Katedra Językoznawstwa Teoretycznego, Katedra Filologii Celtyckiej oraz Katedra Językoznawstwa Porównawczego Angielsko-Polskiego Instytutu Filologii Angielskiej KUL zapraszają do wzięcia udziału w piątej Międzynarodowej Konferencji Językoznawczej Linguistics Beyond and Within 2017: The Outskirts of the Regular, która odbędzie się 18-19 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL.

 

Więcej

Czytaj dalej...