21.07 Wystawa plenerowa fotografii "Sacrum miejsca" prof. Leszka Mądzika

madzik-wystawa-s2-1W ramach obchodów Jubileuszu 350-lecia przybycia Kamedułów nad Wigry zapraszamy na otwarcie plenerowej wystawy fotografii Leszka Mądzika "Sacrum miejsca", które odbędzie się 21 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

Wystawa będzie otwarta do 31 sierpnia 2018 r.


39. Międzynarodowa Konferencja STAR Stress Anxiety and Resilience

InstytuPlakat_STAR_2018t Psychologii KUL oraz The Stress and Anxiety Research Society (STAR) zapraszają na 39. Międzynarodową Konferencję STAR Stress Anxiety and Resilience, która w tym roku odbywa się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wydarzenie odbędzie się w dn. 10-13 lipca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy.

 

Program


Spotkanie z Podsekretarzem Stanu w MNiSW Piotrem Müllerem

Uczelniany Samorząd Studentów KUL zaprasza 29 czerwca 2018 r. na spotkanie otwarte z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Piotrem Müllerem, które rozpocznie się o godz. 12.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114.

Przedmiotem spotkania będą kwestie związane z reformą obszaru nauki i szkolnictwa wyższego.


Na Wydziale Filozofii budowane są ontologie dla wyszukiwarki Google

Właśnie ukazała się wersja 3.4 ontologii Schema.org tworzonej przez Google w kooperacji z takimi firmami jak Microsoft, Yahoo czy Yandex. Miło nam poinformować, że w najnowszej wersji Schema.org znajdziemy ontologię dziedziny motoryzacji utworzoną m.in. przez pracownika Wydziału Filozofii KUL dra hab. Roberta Trypuza.


Jak rozwiązać problem relacji Bóg-zło?

W ramach Otwartego Seminarium z historii i filozofii religii zapraszamy na wykład pt. Jak rozwiązać problem relacji Bóg-zło? i dyskusję. Podczas Seminarium wykład wprowadzający wygłosi prof. dr hab. Jacek Wojtysiak (Wydział Filozofii KUL).

 

Wykład i seminarium realizowane w ramach grantu FNP Mistrz kierowanego przez prof. Piotra Gutowskiego rozpoczną się 26 czerwca 2018 r., o godz. 16.00 w s. C220.


Wstęp wolny


Flesz Akademicki

Flesz AkademickiW czwartek 21 czerwca 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany ostatni przed wakacjami odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

 

Wystawa "Sztuka neosakralna"

Sztuka neosakralnaWydział Nauk Humanistycznych, Instytut Filologii Polskiej oraz Uniwersytet Otwarty KUL zapraszają na spotkanie ze sztuką litewskiego artysty Krzysztofa Sokolovskiego. Wystawa "Sztuka neosakralna" prezentowana jest w Atrium Collegium Norwidianum KUL do piątku 22 czerwca 2018 r.

 

Więcej

Czytaj dalej...

III Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „Metagenomy różnych środowisk”

Katedra Biochemii i Chemii Środowiska zaprasza na III Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „Metagenomy różnych środowisk”, które odbędzie się 28–29 czerwca 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-113.

 

Więcej

Czytaj dalej...

Spotkanie "W podróży z(a) pasją żonglowania"

W podróży z(a) pasją żonglowaniaUniwersytet Otwarty KUL zaprasza na ostatni przed wakacjami pokaz slajdów "W podróży z(a) pasją żonglowania" w ramach cyklu spotkań podróżniczych "Otwarci na świat". Przewodnikiem podróży będzie Mirek Urban, a spotkanie odbędzie się w czwartek 21 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-110.

 


Ekumeniczne nabożeństwo i debata o Eucharystii

Lublin ekumeniczny28 czerwca o godz. 18.00 w Katedrze Prawosławnej przy ul. Ruskiej 15 odbędzie się ekumeniczne nabożeństwo oraz debata o Eucharystii w ramach cyklu „Lublin ekumeniczny 2018. W stulecie odzyskania niepodległości (1918-2018)”. Homilię w czasie nabożeństwa wygłosi bp Paweł Hause (Kościół Ewangelicko-Augsburski), po nabożeństwie o godz. 19.00 ekumeniczna debata teologów o Eucharystii „Oddzielnie teraz – razem na wieki?” z udziałem ks. prof. Przemysława Kantyki (KUL), abp. Paisjusza (Kościół Prawosławny), abp. Stanisława Budzika (Kościół Rzymskokatolicki), bp. Pawła Hause (Kościół Ewangelicko-Augsburski) oraz bp. Marka Izdebskiego (Kościół Ewangelicko-Reformowany).