XX Targi Wydawnictw Katolickich

Nowości, ale także wznawiane wielokrotnie bestsellery wydawnicze będzie można nabyć podczas Targów Wydawnictw Katolickich, które odbędą się 15-17 listopada 2017 r. w KUL. Weźmie w nich udział blisko 40 wydawnictw z całej Polski, które zaprezentują książki zarówno o charakterze popularnym, jak i naukowym. Wiele z nich będzie można nabyć w cenach promocyjnych. Jubileuszowe, dwudzieste już, Targi wpisują się w obchody 100-lecia KUL, 700-lecia Lublina oraz rozpoczynające się obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wstęp na Targi jest wolny.

 

Targi Wydawców Katolickich, organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Jest to wyjątkowa okazja, by zapoznać się z ofertą szeroko rozumianej literatury religijnej. Zaprezentuje ją blisko 40 wydawnictw z całej Polski. Ich oferta nie zamyka się jedynie w obrębie literatury religijnej, dlatego na Targach obecne będą również m.in. książki historyczne, wspomnienia czy poradniki. Obok nowości obecne będą także wznawiane wielokrotnie bestsellery wydawnicze. Wiele z setek tytułów prezentowanych na Targach będzie można nabyć w cenach promocyjnych. Będzie to również okazja do spotkań z autorami wielu wartościowych pozycji. W Targach wezmą udział oficyny diecezjalne (m.in. Wydawnictwo Gaudium), zakonne (m.in. Wydawnictwo Dominikańskie W drodze), naukowe (w tym Wydawnictwo KUL oraz Towarzystwo Naukowe KUL), a także np. Wydawnictwo Pallottinum czy Instytut Wydawniczy PAX.

 

Targom będzie towarzyszył program muzyczno-poetycki w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej, pod hasłem: „Lublin w służbie państwa i wiary na przestrzeni wieków”. Program skupi się na prezentacji trzech wydarzeń istotnych z punktu widzenia historii Lublina i regionu: 700-leciu lokacji miasta, przypadającemu w listopadzie 2018 roku 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy powstania KUL. Koncert odbędzie się 16 listopada 2017 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Targi będą się odbywały na parterze Kolegium Jana Pawła II w godz. 9.00 – 18.00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Patronatem honorowym Targi objęli m.in.: Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik oraz Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017, godz. 12:40 - Leszek Wojtowicz

Utworzenie: 2017-11-08