Zobaczyć ciszę to pierwszy w Europie serial dla osób głuchoniemych zagrany w całości w języku migowym. Kolejne odcinki do obejrzenia na portalu www.zobaczyc-cisze.pl

Serial opowiada o losach wrażliwej nastolatki, która pomimo swojej głuchoty marzy, by zostać aktorką. Wrodzona inteligencja, upór i dyscyplina pomogą jej przezwyciężyć wszystkie trudności i osiągnąć upragniony cel. Tematy, które poruszamy to utrudnione kontakty z rówieśnikami, niełatwe relacje rodzinne, miłość do przypadkowo poznanego chłopaka i wreszcie dążenie do spełnienia marzeń.

Aktorzy nie używają słów, lecz posługują się językiem migowym, zaś osoby słyszące mogą śledzić akcję dzięki zamieszczonym napisom.
  Realizując ten projekt chcemy uświadomić społeczeństwo, iż osoby z wrodzoną wadą słuchu, których w Polsce jest prawie 800 tysięcy, narażone są każdego dnia na różnego rodzaju dyskryminacje - mają kłopoty ze znalezieniem pracy, z załatwieniem formalności w urzędach, z funkcjonowaniem w otoczeniu osób słyszących.
Uważamy, że powinniśmy o tym mówić głośno, szczególnie do tych, którym natura dała naturalną zdolność słyszenia, a którzy wydają się być głusi. Ten serial to głos. Postarajmy się go usłyszeć i zobaczyć świat, jakim go odbierają głuchoniemi.

 

 

Zobaczmy ciszę!

 

 

 

Odcinki do obejrzenia na portalu www.zobaczyc-cisze.pl

Serial internetowy dla głuchych ZOBACZYĆ CISZĘ

Autor: Paweł Kasprzak
Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010, godz. 18:46 - Paweł Kasprzak