Aktualności

 

Spotkanie z Arturem Cerońskim

20 kwietnia br. sala 107 godz 14:00

 

 

 

55 Tydzień Filozoficzny

55 Tydzień Filozoficzny

 

 

W dnach 11-14 marca odbył się 55 Tydzień Filozoficzny pt. "Nauka i wiara - nowe ujęcie dawnego problemu". Przez 4 dni KUL gościł przedstawicieli ośrodków naukowych z całej Polski (KUL, UAM, UPJPII, UW, REFA, UKSW, UJ, UMCS). Tegoroczna edycjia Tygodnia Filozoficznego została zorganizowna wysiłkiem Koła Naukowego Studentów Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych oraz przez Koło Filozoficzne KUL.

 

 

2 kwietnia 2011 r.

Koło Naukowe Studentów Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych zaprasza na XII Ogólnopolskie Międzyuczelniane Seminarium Naukowe z cyklu Poznawanie Wszechświata pt. Filozofia
i Wszechświat
. Seminarium odbędzie się w dniach 2. kwietnia 2011 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym. Więcej informacji TU.

 

 

 

 

25 listopada 2010 r.

25 listopada 2010 (czwartek) o godzinie 13.20sali 201
(2. piętro Gmachu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II) odbędzie się kolejne spotkanie cotygodniowego cyklu spotkań pod tytułem:  Filozofia procesu a podstawowe problemy metafizyczne. Więcej informacji TU.

 

 

 

 

kliknij, aby pobrać plakat w pliku pdf

11 maja 2010 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład
dr Eleny Pawłowej pt.

 

Kosmoekologia i bezpieczeństwo ekologiczne

 

 • Wykład i dyskusja odbędą się 11 maja br. w sali 213 o

   

  godz. 15.00.

Dr Elena Pawłowa jest pracownikiem Uniwersytetu Górnictwa
w Moskwie, akademikiem International Social Academy of Ecological Safety and Nature Management, stałym współpracownikiem Instytutu Ekologii i Bioetyki UKSW.

 

 

23-24 stycznia 2010 r.
 • Koło Naukowe Studentów Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych KUL

   

  oraz Instytut Filozofii Przyrody KUL zapraszają na studenckie międzyuczelniane sympozjum naukowe z cyklu "Poznawanie Wszechświata"
  pt. "Teorie ewolucji kosmicznej, biologicznej i kulturowej".

  Referaty i prezentacje z zakresu filozofii (szczególnie filozofii przyrody), nauk przyrodniczych i metodologii nauki wygłaszać będą studenci z różnych polskich uczelni, a sztukę prowadzenia naukowego dyskursu
  poznawać będziemy dzięki obecności naszych mistrzów-tutorów, zaproszonych specjalnych gości:

  prof. Wiesława I. Gruszeckiego z Instytutu Fizyki UMCS
  prof. Stanisława Czachorowskiego z katedry Ekologii i Ochrony Środowiska UWM
  dr Roberta Piotrowskiego z Instytutu Filozofii UZ


  Oprócz tego na sympozjum obecni będą niesamowici pracownicy Instytutu Filozofii Przyrody KUL :)

  Lokalizacja w czasie:
  23-24 stycznia 2010 r.

  Lokalizacja w przestrzeni:

  Kazimierz Dolny - Dom Pracy Twórczej KUL

  Opłata (za nocleg i posiłki):
  30 zł (uczestnictwo z wystąpieniem)
  60 zł (uczestnictwo bez wystąpienia)

  Info o poprzednich sympozjach z tego cyklu znajdziesz na stronie Koła w zakładce Poznawanie Wszechświata.

  Pytania i zgłoszenia prosimy wysyłać poprzez bramkę e-mail ze strony naszego Koła Naukowego, lub odwiedzając naszą bibliotekę instytutową (GG214; IIpiętro)

 

17 grudnia 2009 r.
 • Spotkanie Opłatkowe studentów, pracowników i sympatyków Instytutu Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych w sali GG 212 o godz. 18.00.

 

10 grudnia 2009 r. (czwartek)kliknij, aby pobrać plakat w pliku pdf
 • Jedyna i niepowtarzalna okazja by wysłuchać wykładu

  dra hab. Stanisława Czachorowskiego (prof. UWM) pt.

  Maszyna czy organizm?
  W poszukiwaniu unwersalnego modelu


  Pan Profesor w wystąpieniu nawiąże do modelu maszyny Kartezjusza i niektórych związanych z tym implikacji metodologicznych i filozoficznych oraz zaproponuje model organizmu, wskazując na niektóre konsekwencje takiego podejścia, m.in. dla dyskusji między kreacjonizmem a ewolucjonizmem. Ponadto zostanie poddane analizie, jak model organizmu (jako ogólnego modelu dla różnych zjawisk we Wszechświecie - nie tylko biologicznych) może wpisać się w dyskusje o kierunkowości rozwoju i celowości.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 10 grudnia br. (czwartek) do sali 213 na godz. 16.40 :)

 

02 grudnia 2009 r. (środa)
 • Studenci II roku FP mają zaszczyt zaprosić wszystkich na OTRZĘSINY!!! Odbędą się one w s. 212 o godz. 18.00. Liczymy zwłaszcza na obecność Pierwszaków, bez których impreza nie wystartuje (a wszyscy czekają na nią z niecierpliwością!) ;) Dodatkową atrakcją wieczoru będzie "życie studenta w trzech aktach" ukazane przez bandę szaleńców ze starszych lat :)

 

23 listopada 2009 r. (poniedziałek)
 • Serdecznie zapraszamy na nowy cykl spotkań seminaryjnych pt.: "Filozofia procesu a podstawowe problemy metafizyczne". Pierwsze spotkanie odbędzie się o godz. 16.30 w sali GG 236. Prowadzącymi będą pan dr Marek Piwowarczyk (Katedra Teorii Religii i Alternatywnych Ruchów Religijnych KUL) oraz pan mgr  Jakub Dziadkowiec (Katedra Relacji Nauki i Wiary KUL).

 

18 - 19 listopada 2009 r.

 

18 - 19 listopada 2009 r.
 • Dzień Otwartych Drzwi na KUL. Punkt Informacyjny dotyczący naszego kieruku będzie można znaleźć w s.108. Serdecznie zapraszamy :)

 

05 czerwca 2009 r. (piątek)

 

19 maja 2009 r. (wtorek)
 • O godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się Msza Św. w intencji Księdza Profesora Józefa Turka. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie o zdrowie Księdza Dziekana, której przewodniczyć  będzie JE Arcybiskup Józef Życiński.

 

12 maja 2009 r. (wtorek)
 • W ramach przygotowań do EURO 2012 serdecznie wszystkich zapraszamy na mecz: Pracownicy vs Studenci Instytutu Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych. Początek o godz. 18.00. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Dąbrowicy - dojazd linią 3 (należy wysiąść na ostatnim przystanku). Po rozgrywkach przewidziane jest wspólne biesiadowanie przy ognisku ze śpiewem na ustach :)

 

28 marca 2009r. (sobota)
 • 13.30 - Pokazy z fizyki i chemii - sala 213;

  • studenci spróbują odpowiedzieć na pytania:

   • jak bananem wbić gwóźdź? - możliwości ciekłego azotu,

   • czy jest możliwa lewitacja? - zjawisko nadprzewodnictwa,

   • czy jest możliwe perpetuum mobile?

kliknij, aby pobrać plakat w pliku pdf

 

19 marca 2009 r. (czwartek)

 

18 grudnia 2008 r.
 • Spotkanie Opłatkowe studentów, pracowników i sympatyków Instytutu Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych w sali GG 212 o godz. 18.00.

 

28 - 30 listopada 2008 r.
 • X Międzyuczelniane Semianrium Naukowe z cyklu PONAWANIE WSZECHŚWIATA w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Hasło przewodnie: Dwa początki: Wszechświat, życie.

 

13 - 14 listopada 2008 r.
 • Konferencja Natura i norma. Kontrowersje filozoficzne. Organizowana przez Instytut Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych. Szczegóły na www.kul.pl/natura.

 

 

 

 

Autor: Anna Dutkowska
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013, godz. 12:17 - Maurycy Kępa