Law School 2014 Intellectual Property Law – European Unitary Patent

law_school

 

We are pleased that you are interested in our Law School

At the beginning we present you some important information about this project:

- the main aim of the Summer Law School is shaping the worldviews among young people open to international cooperation

- the minimum duration of such events is one week

- topics are extensive enough to accommodate a lot of issues

- participants listen to lectures every day on a specific topic, and then take part in workshops, panel discussions, training sessions that allow you to fully explore the issue chosen by us

- during this type of meetings, students from different countries have the opportunity to meet not only yourself but also the culture of the country in which the project takes place

Greetings from ELSA Poznań!

More: http://www.facebook.com/pages/Law-School-2014-Intellectual-Property-Law-European-Unitary-Patent/235065249987317

 

2014-05-14

Tax’n’You

 

KPMG już po raz siódmy organizuje konkurs o tematyce podatkowej Tax’n’You. Swój udział można zgłaszać do 12 maja 2014 r. poprzez WYPEŁNIENIE ANKIETY zawierającej pytania o tematyce podatkowej – http://kpmg.taxandyou.pl/rejestracja. Osoby, które najlepiej poradzą sobie w tym etapie, zaprosimy do ścisłego finału. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz umowy o pracę w jednym z biur KPMG w Polsce. Pozostali finaliści otrzymają oferty płatnych praktyk. Nie zabraknie też fajnych nagród rzeczowych :)
Więcej informacji o konkursie na stronie www.kpmg.taxandyou.pl

2014-05-09

Graj i wygrywaj! Law Games 2014


Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz kancelaria Wierzbowski Eversheds już po raz dziewiąty dają studentom i absolwentom Wydziałów Prawa i Administracji szansę udziału w konkursie Law Games. W tym roku Finał odbędzie się w dniach 7-8 maja.

Konkurs ten, skierowany do studentów III - V roku studiów i absolwentów prawa, daje możliwość sprawdzenia w praktyce nabytej wiedzy. W tym roku uczestnicy mają do wyboru dwa kazusy: jeden z zakresu prawa cywilnego, drugi z zakresu prawa autorskiego.

Konkurs składa się z dwóch etapów: Eliminacji i Finału. W celu wzięcia w nim udziału należy zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie www.elsa.org.pl/lawgames. Każdy uczestnik może zarejestrować się tylko raz. Zadaniem uczestników jest rozwiązanie jednego z kazusów konkursowych przygotowanych przez prawników z kancelarii Wierzbowski Eversheds. Rozwiązując kazus, uczestnik wciela się w rolę powoda lub pozwanego – rola ta jest automatycznie przypisywana z chwilą dokonania rejestracji. Termin nadsyłania prac upływa 6 kwietnia 2014 r.
Autorzy najlepszych prac wezmą udział w Finale Konkursu, który odbędzie się w dniach 7-8 maja 2014 r. w Warszawie. Finaliści zostaną podzieleni na 4-osobowe drużyny, które wcielą się w role składu sędziowskiego. Zadanie finałowe polega na opracowaniu werdyktu w sprawie znanej już z kazusu eliminacyjnego i opracowaniu 4 argumentów prawnych przemawiających za werdyktem. Po półtoragodzinnej pracy w grupach każdy z członków grupy losuje po jednym argumencie opracowanym przez jego drużynę, a następnie przez godzinę przygotowuje indywidualne, 4-minutowe ustne wystąpienie, prezentujące i uzasadniające wylosowany argument. Na ostateczny wynik wypływ będą miały zarówno ocena pracy w grupie, jak i indywidualnych wystąpień. Jury będzie zwracać uwagę na umiejętność wypracowania wspólnego stanowiska podczas pracy grupowej, organizację pracy, a także sposób i poziom argumentacji.
Oprócz satysfakcji z wygranej, ciekawych wrażeń i bezcennych doświadczeń, na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Każdy z pięciu zwycięzców uzyska możliwość odbycia miesięcznej, płatnej praktyki w kancelarii Wierzbowski Eversheds, która ufunduje także drobne upominki dla wszystkich finalistów. Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Wolters Kluwer.

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Więcej szczegółów na: www.elsa.org.pl/lawgames

2014-03-11

ELSA Day

Już 5 marca 2014 r. cały świat zagłębiać się będzie w tematykę praw człowieka z powodu

organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA wydarzenia

ELSA Day.

 W Lublinie mamy przyjemność zaprosić na:- spotkanie z naszym gościem, którym jest ks. Waldemar Niewiński- wieloletni duszpasterz

Polaków w Turcji -> http://www.youtube.com/watch?v=5r-lXhHWvaE , a postara się nam

przybliżyć problem łamania praw człowieka, dyskryminację kobiet, stosunek do religii

chrześcijańskiej i duszpasterzy pracujących w Turcji 


Czas i miejsce: godz. 11.00 , sala CI-101 Collegium Iuridiucm KUL

 - Prawniczą Akademię Filmową, podczas której zostanie wyświetlony film pt. „Misja”, reż.

Roland Joffé

Czas i miejsce: godz. 18:00, Aula Uniwersytecka WPiA UMCS

 

 

 


Ponadto w dniach 19-20 marca 2014 r. odbędzie się konferencja „Paragrafy w

świecie sportu” poruszająca tematykę prawa sportowego w bardzo szerokim znaczeniu,

którą Patronatem honorowym objęli m.in. Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet

Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski, Pan prof. zw. dr hab. dr h.c. Andrzej J. Szwarc -

Prezes Polskiego Towarzystwa Prawa Sportowego, Lubelskie Centrum Dokumentacji Sportu

czy Prezydent Miasta Lublin - Pan Krzysztof Żuk.

Szczegóły: http://www.facebook.com/events/167314133477737

2014-03-04