Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Katedra Języka Mediów i Komunikacji Społecznej oraz Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapraszają w środę 7 czerwca b.r. godz. 12.00 na spotkanie pt. "Dżihad od środka - braterstwo albo śmierć", którego gościem będzie Marcin Mamoń, dziennikarz, reżyser licznych filmów dokumentalnych, który tematyką Bliskiego Wschodu i terroryzmu zajmuje się od ponad 20 lat. Jemu jako jedynemu polskiemu i jednemu z pierwszych dziennikarzy na świecie udało mu się dotrzeć do wielu ważnych przywódców islamskich bojowników i zdobyć ich zaufanie. W listopadzie 2015 r. został porwany w Syrii przez Al-Kaidę i przebywał w niewoli. Po uwolnieniu napisał książkę pt. "Wojna braci. Bojownicy, dżihadyści, kidnaperzy", która jest wstrząsająca relacją naocznego świadka konfliktu w Syrii – o zbrodniach popełnianych przez reżim Al-Asada i nierównej walce toczonej przez rebeliantów.

Spotkanie odbędzie się w środę, 7 czerwca, o godz. 12.00 w auli 241 w Campusie Majdanek (Budynek 2, Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). Wstęp wolny.

Spotkanie poprowadzą:
dr Wojciech Wciseł (IDiKS KUL)
Wojciech Pokora (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich) więcej

 

Marcin Mamoń jest freelancerem – reżyserem niezależnym, autorem filmów dokumentalnych, producentem. Jest absolwentem historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSTiF w Łodzi. Ukończył Dokumentalny Kurs Mistrzowski Andrzeja Fidyka. Należy do organizacji Reporters Without Borders oraz Frontline Freelance Register. Współpracował m.in. z TVN, TVP, BBC, Channel 4, VPRO (Holandia), WDR, The Intercept (USA), był kierownikiem redakcji publicystyki w TVP2. Publikował m.in. w Rzeczpospolitej, tygodnikach „Uważam Rze”, „W sieci”, „Do Rzeczy”.

 

Po spotkaniu będzie możliwość kupna książki z wpisem autora.

Źródło:http://idiks.org/reporter-niewoli-al-kaidy-spotkanie-marcinem-mamoniem/#more-7008

Fotorelacja   Video

Autor: Maria Mazurek-Olszowa
Ostatnia aktualizacja: 29.09.2017, godz. 10:29 - Maria Mazurek-Olszowa