101. rocznica powstania KUL

1_www_baner_101

KUL 8 grudnia 2019 r. będzie świętował kolejną, już 101., rocznicę swego powstania. W programie obchodów znalazła się m.in. Msza św. w intencji społeczności akademickiej oraz inauguracja działalności Uniwersyteckiego Radia KUL.

Obchody 101. rocznicy powstania KUL rozpoczną się o godz. 9.30 Mszą św. w intencji społeczności uniwersytetu w Kościele Akademickim, którą będzie sprawował Prorektor ds. studentów ks. prof. Andrzej Kiciński. O godz. 11.00 w Atrium Collegium Norwidianum odbędzie się ceremonia wojskowa z okazji jubileuszu 15-lecia Legii Akademickiej KUL. W południe na I piętrze Gmachu Głównego zostanie odsłonięta tablica poświęcona pamięci ks. prof. Józefa de Smeta, historyka, doktora honoris causa KUL, inicjatora współpracy katolickich uniwersytetów w Leuven i Lublinie. O godz. 13.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej przy grobie założyciela uniwersytetu i jego pierwszego rektora ks. Idziego Radziszewskiego będziemy modlić się za zmarłych członków społeczności akademickiej KUL. Pół godziny później działalność zainauguruje Uniwersyteckie Radio KUL, a obchody rocznicy zakończy o godz. 18.00 koncert z cyklu  OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką (Aula Stefana kard. Wyszyńskiego), podczas którego z nadzwyczajnym recitalem fortepianowym wystąpi Zbigniew Raubo.