Fortune Small Business

Wielu z tych absolwentów bądź studentów, którzy po raz pierwszy stykają się z rynkiem pracy, marzy o założeniu swojej własnej firmy. Być sobie szefem... Tego chciałby każdy z nas. Niestety, prowadzenie swojego własnego przedsiębiorstwa to duże wyzwanie, odpowiedzialność oraz często wyczerpujący tydzień pracy.

Czytaj dalej...

Praca w branży inżynierskiej

Studia inżynierskie pozwalają podjąć pracę w wielu sektorach gospodarki, Uwaga - specjalistów brakuje! Magazyn Kariera prezentuje wypowiedzi pracowników w tej branży.

Czytaj dalej...

Być albo nie być handlowcem

Przedstawiciel handlowy, specjalista ds. sprzedaży, account manager, opiekun klienta, reprezentant handlowy - pod tymi nazwami kryje się zazwyczaj praca w dziale sprzedaży. Dla osób z odpowiednimi predyspozycjami to szansa na błyskotliwą karierę i wysokie wynagrodzenie.

Czytaj dalej...

Kompetencje w cenie

Praca w poszczególnych branżach wymaga od kandydata posiadania różnych kompetencji. Poniżej prezentujemy słowniczek kompetencji szczególnie ważnych w przypadku wyboru pracy w branżach: fmcg , handel i sprzedaż.

Czytaj dalej...

Dlaczego warto aplikować do odpowiedzialnych społecznie firm?

Odpowiedzialny biznes to przemyślany, uczciwy sposób podejścia do klientów, partnerów, środowiska w którym się funkcjonuje oraz do wszystkich pracowników firmy. Warto zorientować się, czy firma do której aplikujemy wprowadza filozofię rozwoju zrównoważonego. Jeżeli pracodawca rzeczywiście stara się być odpowiedzialnym, bo rozumie jak duże przynosi mu to korzyści, mamy większą pewność co do jego szacunku względem osób, które z nim i dla niego pracują.

Czytaj dalej...

Kariera inżyniera

Co czeka młodego inżyniera, czego może się obawiać na rynku pracy, co zrobić by zminimalizować ryzyko związane z poszukiwaniem pracy, jak zapracować na sukces... Jak zaplanować swoją karierę, by wykorzystać szanse, jakie oferuje rynek pracy, jakie umiejętności rozwijać, czego warto się nauczyć, jak zaplanować swój rozwój by być najlepszym kandydatem.

Czytaj dalej...

Zwycięzka praca

Marketing, public relations, human resources - razem czy osobno? Granice, bariery czy integracja i współdziałanie? Podobne pytania zadaje sobie z pewnością niejeden szef firmy, a także specjaliści z branży. Każdy chce odnaleźć receptę na upragniony sukces. Wystarczy tylko poznać jeden sekret, który zawiera się w jakże prostych słowach: lepiej łączyć niż dzielić.

Czytaj dalej...

Czego oczekują pracodawcy?

Polowanie na kompetencje. W warunkach polskiego wzrostu gospodarczego i ciągłej emigracji zarobkowej coraz lepiej widać zmieniające się oczekiwania firm wobec kandydatów do pracy.

Czytaj dalej...

Czego rynek pracy oczekuje od inżynierów?

Współczesny rynek pracy to globalizacja, nowoczesne technologie komunikacji, ogromne znaczenie wiedzy, rosnące wymagania klientów i wszechobecna błyskawiczna zmiana. Jak w tym świecie ma sobie poradzić młody inżynier, czego oczekują pracodawcy?

Czytaj dalej...

Planowanie kariery

Planowanie ścieżki kariery zawodowej już dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem. Dzięki przemyślanym krokom możemy znaleźć naprawdę satysfakcjonującą, dającą szansę na dobre zarobki i rozwój osobisty pracę. Zaplanuj swoją karierę już dziś!

Czytaj dalej...