Specjalista PR

e-PR - komercyjne oblicze Internetu czeka na nowych specjalistów. Z analizy rynku pracy w branży PR przeprowadzonej przez PRoto wynika, że wreszcie nadeszły tłuste lata. Firmy coraz lepiej rozumieją rolę PR i doceniają jego możliwości, zwłaszcza, że polski konsument jest już odporny na otwartą formę reklamy i wrażliwy na próby manipulacji jego postawami.

PR pojmowany jako integralna część marketingu daje firmom naprawdę sporo i choć jego koszty mogą być olbrzymie, zwykle jest tańszy od standardowej reklamy w mediach.

Czytaj dalej...

Nowy na stanowisku

Coraz częściej pracownik sam zauważa zaraz po zatrudnieniu, że nie przynosi firmie zysku i zaczyna obawiać się, że zostanie zwolniony - czyli o rozterkach w pracy.

Czytaj dalej...

Jak napisać plan marketingowy

Istnieje kilka wyznaczników, o których trzeba pamiętać przy pisaniu planu marketingowego. Sprawdź, czy o wszystkim pomyślałeś.

Czytaj dalej...

Praca w agencji interaktywnej

"Zależy nam zwykle na pewnej konstelacji cech. Na przykład połączenia kreatywności i inicjatywy z dużą determinacją w dążeniu do realizacji zadania..." o specyfice pracy w branży, poszukiwanych u pracownika kompetencjach, talentach w rozmowie z panią Anną Białoń, Specjalistą ds. ZZL w Agencji Interaktywnej Grupa Adweb.

Czytaj dalej...

Giganci wśród firm

Co trzecia z największych firm Europy Środkowo-Wschodniej pochodzi z Polski - wynika z zestawienia "Rz" i firmy doradczej Deloitte. Listę jako pierwsi poznali wczoraj goście Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Czytaj dalej...

10 razy nie dla www

Normą jest, że firma posiada swoją stronę www. Jest ona kolejnym kanałem, dzięki któremu dociera do klientów. Prezentuje naszą działalność całą dobę, 7 dni w tygodniu, ale bardzo łatwo jest pozytywny efekt, jaki ma wywołać, zepsuć. Firmę należy profesjonalnie prezentować w sieci, ale nie każdy wie, jakie są podstawowe grzeszki e-marketingu na stronie www.

Czytaj dalej...

Handel elektronicznie

Nowe technologie przenikają także branżę handlową, zupełnie nowe kanały sprzedaży rozwinięte zostały i firmy skrupulatnie je wykorzystują.

Czytaj dalej...

Halo! Kup Pan Cegłę!

Praca telemarketera jest jak przeżywanie nowej przygody z każdym wykonywanym telefonem. Liczy się przekonanie do jakości produktu, trzeba lubić sprzedawać, lubić kontaktować się z Klientami, lubić rozmawiać przez telefon, mieć poczucie humoru, być otwartym optymistą - mówi Katarzyna Gruszecka - niegdyś Sprzedawca, obecnie Specjalista ds. Rozwoju Produktu w Grupie Adweb

Czytaj dalej...

Profesja sprzedawcy

Profesja sprzedawcy, handlowca, czy przedstawiciela handlowego jest jednym z najbardziej popularnych zawodów. Zapotrzebowanie na profesjonalnych sprzedawców będzie rosło, co jest związane z rozwojem sektora usług.

Czytaj dalej...

Dziennikarzem być

Dziennikarzem być - marzenie dla wielu, jednak nie każdy na początku wie, że trzeba mieć nie lada samozaparcie by osiągnąć sukces. Tylko nielicznym się to udaje i nie jest to łatwa droga - jest to pasja, której często podporządkowuje się całe życie.

Czytaj dalej...