Wysoka ocena Wydziałów KUL

Miło jest nam poinformować o wysokiej ocenie 5 Wydziałów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w przeprowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego kategoryzacji jednostek naukowych.

2010-10-11 Czytaj dalej...

Studentka KUL I wicemiss Polski osób niesłyszących

Studentka IV roku Prawa KUL - Monika Szymanek została I wicemiss Polski osób niesłyszących. W lipcu będzie reprezentować Polskę podczas wyborów Miss Deaf World (Miss Świata Niesłyszących) w Gruzji.

2010-06-22 Czytaj dalej...

KUL w czołówce rankingu portalu Słuchowisko.net

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II znalazł się w czołówce rankingu dotyczącego dostosowania polskich uczelni wyższych do potrzeb osób niesłyszących, który przeprowadził portal dla osób z problemami słuchu Słuchowisko.net

2010-05-31 Czytaj dalej...

Sukces trójboju siłowego KUL

Ogromy sukces odniosła sekcja trójboju siłowego KUL, która uczestniczyła w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym, rozgrywanych w dniach 14-15 maja 2010 r. w Łodzi. Zawodnicy zdobyli łącznie aż 10 medali.

2010-05-25 Czytaj dalej...

Studenci KUL 'zdobyli' Poznań

21 medali, w tym 13 złotych to dorobek studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II podczas VI Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Studentów Niepełnosprawnych Szkół Wyższych, Poznań 2010.

2010-05-17 Czytaj dalej...

"Wielki Medal" Katolickiego Uniwersytetu w Ružomberku dla KUL

11 maja br. ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk, Rektor KUL odebrał Wielki Medal (Złoty) przyznany Katolickiemu Uniweystetowi Lubelskiemu Jana Pawła II przez Uniwersytet w Ružomberku, w uznaniu długoletniej współpracy i międzynarodowego wsparcia.

2010-05-14

III miejsce studentki KUL w konkursie energetycznym

Pani Agnieszka Kardasz, studentka IV roku ekonomii na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Gospodarce w w Stalowej Woli, zajęła III miejsce w krajowym konkursie energetycznym pt. Bezpieczeństwo energetyczne i ekologiczne. Studentkę do konkursu przygotował dr Antoni Magdoń.

2010-05-12

Studencki Nobel 2010

6 maja br. odbyła się w Lublinie regionalna gala konkursu "Studecki Nobel 2010 - Twoja szansa na sukces", podczas której zostały wręczone nagrody najlepszym studentom z terenu Lubelszczyzny. Zwycięzcy będą reprezentować region w czasie finałowej gali w Warszawie. I miejsce w konkursie zajęła studentka KUL Aleksandra Krauze (V rok Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych). Zaś Emilia Zabielska, magistrantka w Katedrze Psychologii Eksperymentalnej KUL, otrzymała wyróżnienie w konkursie.

2010-05-10 Czytaj dalej...

Pierwsze miejsce KUL w rankingu na najlepszy uniwersytet w ocenie studentów

29 kwietnia 2010 r. Gazeta Wyborcza w dodatku Edukacja opublikowała ranking polskich uniwersytetów w opinii studentów. Najlepiej swoją Alma Mater ocenili studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

2010-04-30

Wygrana w ogólnopolskim konkursie "Top Nauka - Cudze chwalicie, swego nie znacie"

W dniu 20 kwietnia 2010 roku ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu na wybitne osiągnięcia nauki polskiej w ramach projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie - promocja osiągnięć nauki Polskiej". W kategorii nauk humanistycznych i społecznych za pracę nt. Badanie uzależnienia od grania hazardowego, Kapituła Konkursu przyznała nagrodę główną DR BERNADECIE LELONEK, absolwentce KUL.

2010-04-27