Pierwsze spotkanie Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych KUL

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i ludzie stoją12 października br. odbyło się pierwsze spotkanie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych KUL w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022. Kurator koła dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL wręczyła podziękowania dla obecnych członków Zarządu KNSM KU. Odbyły się też wybory na nowych członków Zarządu.
W wyniku głosowania nowymi członkami Zarządu KNSM KUL zostali:
Prezes - Paweł Rymarowicz
Zastępca Prezesa - Ewelina Kamecka
Sekretarz - Paweł Mazurek
Skarbnik - Borys Fokin
 
Serdecznie gratulujemy wybranym i życzymy mnóstwa pomysłów na kreatywne prowadzenie naszego Koła Naukowego!
Kierujemy również podziękowania w stronę byłej Prezes, Patrycji Świerk, za zaangażowanie i wspaniałą pracę nad rozwojem naszego Koła w pierwszym roku jego istnienia! 🙂
Zapraszamy studentów obu kierunków Instytutu do dołączenia do naszego grona!!!
 
 

Pierwsze seminarium z cyklu "Miasta Europy Środkowej" współorganizowane przez INoPiA

DSC_4892 12 października na KUL obyło się seminarium z cyklu "Miasta Europy Środkowej" współorganizowane przez INoPiA. Dzisiejsze pierwsze seminarium zatytułowaliśmy Lublin w przestrzeni geopolitycznej i gospodarczej Europy Środkowej i Wschodniej.

I zaprosiliśmy do udziału znakomitych ekspertów i praktyków:

Prof. Zbigniew Pastuszak, Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką UMCS oraz Kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki Wydziału Ekonomicznego UMCS

Pan Krzysztof Stanowski, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, Urząd Miasta Lublina.

Dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości, Urząd Miasta Lublina oraz adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorczości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, 

Moderacja: prof. Tomasz Stępniewski, Katolicki Uniwersytet Lubelski / Instytut Europy Środkowej / ekspert Team Europe Komisji Europejskiej.

 

Wydarzenie organizowane jest przy współpracy: Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Instytutu Europy Środkowej oraz Urzędu Miasta Lublin.

 

FOTORELACJA


AWANSE NA STANOWISKO PROFESORA UCZELNI

agnieszka_lukasik-turecka marcin_kosienkowski

 

Z radością informujemy, że po spełnieniu wymogów przez dwójkę naszych Pracowników (certyfikat C1 z języka obcego, dorobek naukowy, dydaktyczny i organizacyjny) JM Rektor awansował na stanowiska Profesora uczelni dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji dr hab. Agnieszkę Łukasik-Turecką oraz dr. hab. Marcina Kosienkowskiego.

Przypominamy, że jest to najwyższe stanowisko na uczelni.

Serdecznie gratulujemy!


Spotkanie organizacyjne dla studentów I roku z okazji rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022

folder_info_2021_2022_www_strona_01_1 Rozpoczęcie roku akademickiego 2021/2022 w dniu 1 października 2021 r. zostanie zainaugurowane Mszą św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 9.00 (również transmisja on-line). Po Mszy św. odbędą się spotkania Dziekanów Wydziału Nauk Społecznych, Dyrektorów Instytutów i Opiekunów ze studentami I roku. Następnie odbędą się spotkania w celu dopełnienia formalności administracyjnych tj. przedłożenie oryginałów dokumentów (m.in. świadectwo dojrzałości dla kierunków I st. i jedn. mgr oraz dyplom dla studentów kierunków II st.) w celu odebrania legitymacji.

 

 

Spotkanie dla studentów I roku: 

Bezpieczeństwo narodowe I i II stopień

Stosunki międzynarodowe I stopień

godz. 10.30-11.30 sala: GG – 150 (Gmach Główny, Aula Kard. S. Wyszyńskiego)

Bezpośrednio po spotkaniu odbędzie się wydawanie legitymacji.


*Uwaga!

Przedłużanie legitymacji dla roczników lat wyższych odbędzie się grupowo (po zebraniu przez Starostów roku legitymacji i przekazaniu do Sekretariatu WNS) w dniach od 04.10-14.10.2021.


Nabór artykułów do kolejnego numeru czasopisma studenckiego "FORUM"

okladka_forum_gotowa

 

 

 

Zapraszamy do nadsyłania artykułów lub innych form pisanych (recenzji książek, sprawozdań z konferencji, esejów) do kolejnego numeru Studenckich Zeszytów Naukowych FORUM. Jest to czasopismo Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, które  ma za zadanie upubliczniać rezultaty prac naukowych studentów i doktorantów Instytutu, a także całego Wydziału Nauk Społecznych KUL oraz innych ośrodków naukowych.

Gotowe prace można przesyłać na adres: aleksandra.kuczynska-zonik@kul.pl.

 

Termin nadsyłania artykułów do 15 września!


Podcast "Służyć przyszłości człowieka - Europa Wschodnia w badaniach naukowych"

mediateka Centrum Medialne KUL rozpoczęło emisję nagrań, audio i wideo, w ramach projektu „Służyć przyszłości człowieka”.  Razem z ekspertami tworzona jest MEDIATEKA NAUKOWA prezentująca osiągnięcia, badania i pracę naukowców Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz innych uczelni Lublina.
Projekt skierowany jest do młodych ludzi, którzy być może w przyszłości będą chcieli wybrać misję pracy naukowej. Pierwszymi rozmówcami byli prof. Tomasz Stępniewski i dr Andrzej Szabaciuk z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL. Koncentrując  się wokół badań nad Europą Wschodnią w nagraniu zatytułowanym "Służyć przyszłości człowieka - Europa Wschodnia w badaniach naukowych".
 
Zapraszamy do wysłuchania!
 

Nowa publikacja pod współredakcją pracownika Instytutu

bolszewicy_w_walce_www
Z radością informujemy, że ukazała się książka pod współredakcją naszego pracownika dra Andrzeja Szabaciuka z Katedry Teorii Polityki i Studiów Wschodnich pt.  Bolszewicy w walce z religią. Kościół rzymskokatolicki w Związku Sowieckim w polskich dokumentach dyplomatycznych (1922–1938).
 
Oddawany w ręce czytelników tom jest pierwszą na rynku publikacją pozwalającą prześledzić losy Kościoła katolickiego w Związku Sowieckim w okresie międzywojennym przez pryzmat dokumentów polskiej dyplomacji.