20 punktów dla czasopisma Studia i Analizy Nauk o Polityce

Z radością informujemy, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, dotyczącym aktualizacji wykazu czasopism, czasopismo afiliowane przy Instytucie Nauk o Polityce i Administracji KUL  Studia i Analizy Nauk o Polityce uzyskało 20 punktów.

Więcej o czasopiśmie.


Dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL prorektorem ds. studentów, doktorantów i rozwoju

Zdjęcie 1 Zdjęcie 17

Rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski, piętnastego listopada br. powołał panią dr hab. Beatę Piskorską, prof. KUL na stanowisko prorektora ds. studentów, doktorantów i rozwoju.  Prorektor Piskorska zastąpiła w kolegium rektorskim KUL profesora Krzysztof Nareckiego, który sprawował funkcję prorektora ds. studentów i doktorantów. Dziękując dotychczasowemu i powołując nową prorektor, ks. prof. Mirosław Kalinowski zanaczył, że nowe okoliczności i nowe wyzwania, których aktualnie doświadcza uniwersytet, zmuszają do poszerzenia zadań i kompetencji prorektora ds. studentów i doktorantów o merytorycznie związane z nimi kwestie rozwoju, co w szczególności oznacza kontakt ze środowiskiem społecznym i sprawy bezpieczeństwa.  - Nowe wyzwania domagają się angażowania nowych osób. Stąd wybór nowej pani prorektor - podkreślał rektor KUL.

Czytaj dalej...

Webinarium "Południowa granica Unii Europejskiej: Turcja, Bałkany, migracje, bezpieczeństwo"

poludniowa_granica_Unii_Europejskiej_Turcja_Balkany Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Europe Direct Lublin, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, zapraszają na webinarium pt. Południowa granica Unii Europejskiej: Turcja, Bałkany, migracje, bezpieczeństwo, które odbędzie się 8 listopada 2021 r.  o godz. 12.00.

 

Dostęp do wydarzenia.

Passcode: 709599


Narodowy Hackathon Obywatelski w Europie Środkowo-Wschodniej

1635853208624 Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL był partnerem Narodowego Hackathonu Obywatelskiego w Europie Środkowo-Wschodniej, który był częścią międzynarodowego projektu EuroChangeMakers, organizowanego przez Europejski Dom Spotkań oraz EUROPE DIRECT Lublin. Jednym z punktów wydarzenia były warsztaty, które odbyły się 25 października br. na KUL. W spotkaniu udział wzięło 36 uczestników. 

Czytaj dalej...

Webinarium "Wschodnia granica Unii Europejskiej: Białoruś, Rosja, migranci, bezpieczeństwo"

Wschodnia_granica_Unii_Europejskiej_Bialorus_Rosja_migranci_bezpieczenstwo_1 Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Europe Direct Lublin, Instytut Europy Środkowej w Lublinie oraz „Team Europe" przy Przedstawicielstwie  Komisji Europejskiej w Polsce, zapraszają na webinarium pt. Wschodnia granica Unii Europejskiej: Białoruś, Rosja, migranci, bezpieczeństwo, które odbędzie się 3 listopada 2021 r. godz. 11.30-12.30.

 

Link do webinarium

Passcode: 381727


Seminarium naukowe „Żeby wygrać, trzeba grać

seminarium_27.10.2021 Sztab Generalny Wojska Polskiego, Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych, Politechnika Bydgoska oraz Katedra Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa KUL serdecznie zapraszają 27 października 2021 r. w godz. 10.00–12.30 do udziału w seminarium naukowym „Żeby wygrać, trzeba grać. Polska w erze rywalizacji mocarstw”, które kończy III cykl kampanii analiz środowiska bezpieczeństwa pt. „Nowe Urządzenie Polskie – NUP 2X35”.

Seminarium odbędzie się w formule hybrydowej (online i stacjonarnie) w budynku „Auditorium Novum” Politechniki Bydgoskiej znajdującego się przy ul. Kaliskiego 7 w Bydgoszczy. Gośćmi seminarium będą eksperci współpracujący z centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych: prof. dr hab. Andrzej Podraza (Katolicki Uniwersytet Lubelski), dr hab. Łukasz Jureńczyk (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), dr Jacek M. Raubo (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Defence24), dr Joanna Piechowiak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika) oraz Paweł Turowski (Biuro Bezpieczeństwa Narodowego).

Link do rejestracji w formule online: https://register.gotowebinar.com/register/8920747272846961675


Pierwsze spotkanie Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych KUL

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i ludzie stoją12 października br. odbyło się pierwsze spotkanie Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych KUL w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022. Kurator koła dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL wręczyła podziękowania dla obecnych członków Zarządu KNSM KU. Odbyły się też wybory na nowych członków Zarządu.
W wyniku głosowania nowymi członkami Zarządu KNSM KUL zostali:
Prezes - Paweł Rymarowicz
Zastępca Prezesa - Ewelina Kamecka
Sekretarz - Paweł Mazurek
Skarbnik - Borys Fokin
 
Serdecznie gratulujemy wybranym i życzymy mnóstwa pomysłów na kreatywne prowadzenie naszego Koła Naukowego!
Kierujemy również podziękowania w stronę byłej Prezes, Patrycji Świerk, za zaangażowanie i wspaniałą pracę nad rozwojem naszego Koła w pierwszym roku jego istnienia! 🙂
Zapraszamy studentów obu kierunków Instytutu do dołączenia do naszego grona!!!
 
 

Pierwsze seminarium z cyklu "Miasta Europy Środkowej" współorganizowane przez INoPiA

DSC_4892 12 października na KUL obyło się seminarium z cyklu "Miasta Europy Środkowej" współorganizowane przez INoPiA. Dzisiejsze pierwsze seminarium zatytułowaliśmy Lublin w przestrzeni geopolitycznej i gospodarczej Europy Środkowej i Wschodniej.

I zaprosiliśmy do udziału znakomitych ekspertów i praktyków:

Prof. Zbigniew Pastuszak, Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką UMCS oraz Kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki Wydziału Ekonomicznego UMCS

Pan Krzysztof Stanowski, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, Urząd Miasta Lublina.

Dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości, Urząd Miasta Lublina oraz adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorczości Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, 

Moderacja: prof. Tomasz Stępniewski, Katolicki Uniwersytet Lubelski / Instytut Europy Środkowej / ekspert Team Europe Komisji Europejskiej.

 

Wydarzenie organizowane jest przy współpracy: Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL, Instytutu Europy Środkowej oraz Urzędu Miasta Lublin.

 

FOTORELACJA


AWANSE NA STANOWISKO PROFESORA UCZELNI

agnieszka_lukasik-turecka marcin_kosienkowski

 

Z radością informujemy, że po spełnieniu wymogów przez dwójkę naszych Pracowników (certyfikat C1 z języka obcego, dorobek naukowy, dydaktyczny i organizacyjny) JM Rektor awansował na stanowiska Profesora uczelni dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji dr hab. Agnieszkę Łukasik-Turecką oraz dr. hab. Marcina Kosienkowskiego.

Przypominamy, że jest to najwyższe stanowisko na uczelni.

Serdecznie gratulujemy!


Spotkanie organizacyjne dla studentów I roku z okazji rozpoczęcia roku akademickiego 2021/2022

folder_info_2021_2022_www_strona_01_1 Rozpoczęcie roku akademickiego 2021/2022 w dniu 1 października 2021 r. zostanie zainaugurowane Mszą św. w Kościele Akademickim KUL o godz. 9.00 (również transmisja on-line). Po Mszy św. odbędą się spotkania Dziekanów Wydziału Nauk Społecznych, Dyrektorów Instytutów i Opiekunów ze studentami I roku. Następnie odbędą się spotkania w celu dopełnienia formalności administracyjnych tj. przedłożenie oryginałów dokumentów (m.in. świadectwo dojrzałości dla kierunków I st. i jedn. mgr oraz dyplom dla studentów kierunków II st.) w celu odebrania legitymacji.

 

 

Spotkanie dla studentów I roku: 

Bezpieczeństwo narodowe I i II stopień

Stosunki międzynarodowe I stopień

godz. 10.30-11.30 sala: GG – 150 (Gmach Główny, Aula Kard. S. Wyszyńskiego)

Bezpośrednio po spotkaniu odbędzie się wydawanie legitymacji.


*Uwaga!

Przedłużanie legitymacji dla roczników lat wyższych odbędzie się grupowo (po zebraniu przez Starostów roku legitymacji i przekazaniu do Sekretariatu WNS) w dniach od 04.10-14.10.2021.