Zaproszenie na Opłatek Instytutu Ekonomii i Finansów

Studenci Ekonomii KUL oraz Dyrektor Instytutu Ekonomii i Finansów, dr hab. Bartosz Jóźwik serdecznie zapraszają na spotkanie opłatkowe Instytutu, które odbędzie się we wtorek 17 grudnia 2019 r. o godzinie 18 w sali C-605.

 

 


Nowoczesne Zarządzanie Biznesem - zaproszenie na wykład

Informujemy, iż w piątek 13 grudnia 2019 r. w godz. 9.10-10.50 odbędzie się wykład "Bezpieczne zakupy w sieci" (C-1031). Wykład wygłosi pracownik Allegro, Pan Radosław Juźwiak. Wydarzenie jest elementem programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem.

 

Zapraszamy do udziału!

 


Międzyuczelniany Konkurs Wiedzy Podatkowej KUL

Serdecznie zapraszamy do udziału w 4. edycji "Międzyuczelnianego Konkursu Wiedzy Podatkowej KUL", organizowanej przez Koło Naukowe Rachunkowości i Podatków KUL, działające przy Katedrze Rachunkowości. Konkurs odbędzie się w czwartek, 12 grudnia 2019 r. w auli CTW-408, początek o godz. 9.00. Zakres przedmiotowy oraz przebieg konkursu określa Regulamin.

 

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do dnia 11 grudnia br. Formularz zgłoszeniowy można przesłać drogą elektroniczną (tutaj) lub dostarczyć w formie papierowej (załącznik nr 1 do Regulaminu) do siedziby Koła (C-559).

 

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do udziału!

 


Konkurs BFG na najlepsze prace licencjackie i magisterskie

Bankowy Fundusz Gwarancyjny ogłasza konkurs na najlepsze prace z zakresu systemów gwarantowania depozytów, restrukturyzacji lub uporządkowanej likwidacji instytucji finansowych, infrastruktury regulacyjnej systemu finansowego, problematyki bezpieczeństwa finansowego banków oraz stabilności finansowej - napisane w języku polskim i obronione w 2019 r. W konkursie przewidziano nagrody pieniężne dla autorów zwycięskich prac w poszczególnych kategoriach. Prace należy zgłaszać do 31 stycznia 2020 r.
Tutaj znajdziesz: szczegóły konkursu i formularze do pobrania.

 

Zachęcamy do udziału!

 


51. edycja konkursu SKwP na najlepsze prace z rachunkowości

Rada Naukowa SKwP ogłasza kolejną edycję konkursu na najlepsze prace z dziedziny rachunkowości i przetwarzania danych z zakresu rachunkowości obronione w 2019 r. Prace należy zgłaszać do 15 lutego 2020 r.
Tutaj znajdziesz: szczegóły konkursu oraz formularze do pobrania.

 

Zachęcamy do udziału!

 


Certyfikaty SPSS dla studentów ekonomii II stopnia

Z radością informujemy, iż w roku akademickim 2019/2020 zajęcia Wnioskowanie statystyczne, prowadzone przez dr Mirosława Urbanka na kierunku ekonomia (studia II stopnia) uzyskały akredytację firmy Predictive Solutions (nr certyfikatu: AKRo86/W1/11_2019).

 

Wszyscy studenci uczestniczący w akredytowanych zajęciach, po ich zaliczeniu na ocenę co najmniej dobrą (4,0), uzyskają certyfikat SPSS Technology Junior Expert w zakresie:
1. Podstawowe konwencje pracy z programem PS IMAGO PRO/IBM SPSS Statistics.
2. Operacje na plikach danych, zarządzanie zbiorami danych, operacje na zmiennych.
3. Elementy analizy statystycznej:
- opis statystyczny (częstości, statystyki opisowe, eksploracja, tabele krzyżowe, statystyki ilorazowe, wykresy P-P, wykresy K-K),
- porównywanie średnich (testy t: dla jednej próby, dla prób niezależnych, dla prób zależnych; jednoczynnikowa ANOVA),
- korelacje parami, regresja liniowa, regresja nieliniowa,
- testy nieparametryczne (Chi-kwadrat, dwumianowy, serii, K-S dla jednej próby, dwie próby niezależne).

Ponadto 3-4 studentów będzie miało możliwość zdania egzaminu zewnętrznego zorganizowanego przez firmę Predictive Solutions. Uzyskanie 80% maksymalnej liczby punktów pozwoli im uzyskać certyfikat SPSS Technology Expert.

 

 


 

Score Hunter – platforma edukacyjna dla Studentów i Wykładowców

 

Czy bycie rzetelnym i godnym zaufania nie jest przypadkiem przereklamowane? Czy wiarygodność finansowa może się do czegoś przydać? Czy to jak zachowujemy się dziś ma jakikolwiek wpływ na nasze finanse w przyszłości? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się na platformie Score Hunter.

 

Zachęcamy do zapoznania się platformą i wzięcia udziału w Konkursie.

 

Score Hunter przenosi użytkownika w świat tematów niełatwych, lecz opowiedzianych w przystępny sposób, z lekkim przymrużeniem oka. Wystarczy zarejestrować się na platformie i włączyć do gry. Całość podzielona jest na kilka sekcji tematycznych: wiarygodność kredytowa, scoring, kradzież tożsamości. Wszystkim tematom towarzyszy sekcja video. Za wykonanie prostych zadań i quizów oraz prawidłowe odpowiedzi, przyznawane są punkty, które można wymienić na nagrody, o ile jest się szybszym niż inni gracze. Dla kreatywnych i spragnionych rywalizacji użytkowników opracowano tzw. wyzwania, czyli specjalny typ zadań, dzięki którym zdobywa się dodatkowe punkty. W każdej chwili, na własnym koncie, można sprawdzić statystyki, liczbę zdobytych punktów oraz swoją pozycję na tle innych graczy.

 

Score Hunter - kolejna edycja rywalizacji i konkursu na platformie edukacyjnej Biura Informacji Kredytowej Score Hunter.

Konkurs trwa od 16.09.2019 r. do 31.01.2020r. do godz. 12.00. Ppoprzez rozgrywkę, w przystępny sposób, można pokazywać jak kształtować swoją wiarygodność finansową i chronić tożsamość.
Score Hunter jest grą online, w której można rywalizować indywidualnie bądź grupowo. Każdy ma szansę na wygraną, a do wygrania są karty prezentowe Allegro i Empik, Pakiety i Alerty BIK oraz dla najwytrwalszych i najbardziej aktywnych smartwatch-e.

Szczegółowy opis zasad konkursu i nagród znajduje się w
Regulaminie.

 

 

Archiwum informacji

Archiwum wydarzeń

Autor: Grzegorz Zasuwa
Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019, godz. 14:33 - Joanna Nucińska