Dawna idea łacińskiej universitas (uniwersytetu nastawionego na empiryczne zgłębianie nie tylko wiedzy, lecz również i otaczającego świata) zobowiązuje szkolnictwo do utrzymywania stałego poziomu mobilności studentów i pracowników naukowych. Mobilności, która polega na zdobywaniu wiedzy nie tylko w sposób statyczny (np.: bezkrytyczne uczenie się na pamięć), lecz również dynamiczny. Czymże byłaby teoria bez praktyki? Odpowiedź na to retoryczne pytanie jest oczywista.

 

   Koło Naukowe Klasyków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w swoim działaniu nawiązuje do tradycji prowadzenia dawnych studiów, które nastawione były na szczegółowe zgłębianie wiedzy z zakresu licznych dyscyplin i wszystkiego, co zawiera w sobie szerokie spektrum nauki. Koło Naukowe Klasyków rokrocznie organizuje zagraniczne i krajowe wyjazdy naukowe, które mają na celu nie tylko wykorzystywanie teorii w praktyce, lecz także rozwijanie zainteresowań i kształtowanie odpowiednich postaw wśród studentów. Obok spraw stricte naukowych zajmujemy się również szeroko rozumianym poznawaniem świata. Głodni wiedzy czytamy i analizujemy, obserwujemy rzeczywistość i recypujący w niej antyk. Odwiedzamy biblioteki i archiwa, poznajemy zwyczaje, kuchnię i kulturę obcych nacji. Zachęcamy do współpracy wszystkich tych, którzy preferują nietuzinkowe podejście do nauki.

 

   Droga studentko! Drogi studencie! Jeśli nie boisz się wyzwań, marzy Ci się przygoda, chcesz się nauczyć wielu interesujących rzeczy i poznać ciekawych ludzi, nasze Koło jest właśnie dla Ciebie! Przyjdź na spotkanie Koła lub po prostu się z nami skontaktuj. Oferujemy Ci klucze do wyjątkowej wiedzy. Skorzystasz?

Autor: Dorota Marciniuk
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017, godz. 14:56 - Anna Wojtaś