Kondolencje dla Pani Profesor Doroty Śliwy

smierc

 

Z przykrością informujemy, iż odeszła Mama Pani Profesor Doroty Śliwy. Koleżanki i Koledzy z Kolegium Romanistyki składają Pani Profesor wyrazy najszczerszego współczucia. 

 

Uroczystości pogrzebowe Pani Anny Śliwy odbędą się 10 września 2021 r. o godz. 14.30 w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie k. Żywca.


Wirtualny Dzień Romanisty, 27 V 2021

W imieniu Koła Naukowego Romanistów KUL  serdecznie zapraszamy na Wirtualny Dzień Romanisty. Wydarzenie odbędzie się 27 maja, w godz. 10.00-15.00 na platformie MS Teams.

                                               

 

 

Czytaj dalej...

Inauguration des Conférences invitées de "Plejada" avec prof. Krzysztof Jarosz, 10 IV 2021

Juste après les vacances de Pâques, le samedi 10.04.2021 à 10.00, "Plejada" vous invite à la conférence de Monsieur Krzysztof Jarosz de l'Université de Silésie : "Ananda Devi. Portrait d'un(e) écrivain(e)".

 

 

Czytaj dalej...

Spotkania on-line z firmą Sopra Steria Polska, 29 III 2021

W poniedziałek 29 marca 2021 odbędą się spotkania on-line z firmą SopraSteria. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej...

Organizacja zajęć w semestrze letnim roku 2020/2021

W semestrze letnim (od 22 lutego 2021 do odwołania) wszystkie zajęcia dydaktyczne na kierunkach: Filologia romańska, Hispanistyka, Italianistyka odbywają się w trybie zdalnym. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem nauczania w trybie zdalnym na WNH.pdf. Zachęcamy również do wzięcia udziału w akcji Kamera dla Profesora zainicjowanej przez Panią Dziekan WNH, prof. Magdalenę Charzyńską-Wójcik.


Odszedł śp. Emil Ciecieląg

Z najgłębszym żalem i smutkiem zawiadamiamy o nagłej śmierci naszego Kolegi, Pana Emila Ciecieląga, zatrudnionego w Bibliotece Filologii Romańskiej, Hispanistyki i Italianistyki.

 

Czytaj dalej...

Romaniści w jury konkursu Prix Goncourt : le choix de la Pologne 2020

Wprawdzie mamy sobotę, 17 X, ale nasi romaniści dzielnie obradują na MS Teams :) Jury w składzie: Vanda Asipenka (przewodnicząca), Karolina Dudek, Julia Pojęta, Dorota Romanek, Aleksandra Dyderska, Katarzyna Tetlak, Marlena Pikul, Elżbieta Klimkiewicz, Natalia Mazurek, Adrianna Muzyka, Jagoda Zarzycka, Maria Stępień wybiera spośród 15 pozycji najciekawszą ich zdaniem powieść, która powinna zwyciężyć w polskiej edycji prestiżowej francuskiej nagrody literackiej Prix Goncourt. Z ramienia Koła Naukowego Romanistów prace jury koordynuje Roksana Słaby, zaś wybór naszego romanistycznego jury zostanie zaprezentowany przez Vandę Asipenkę podczas zdalnych obrad jury romanistyk z całej Polski, 22 X 2020.

Bonne chance!

 

Edyta Kociubińska

Opiekun konkursu z ramienia Filologii romańskiej KUL


Prof. Urszula Paprocka-Piotrowska członkiem Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek powołał Państwową Komisję do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego na kadencję 2020-2024. W jej składzie już po raz kolejny  znalazła się Kierownik Katedry Akwizycji i Dydaktyki Języków prof. dr hab. Urszula Paprocka-Piotrowska

Serdecznie gratulujemy!

 


III miejsce Zofii Dziubickiej w V Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego

Z przyjemnością informujemy, iż Zofia Dziubicka, studentka I roku filologii romańskiej (studia I stopnia) zdobyła III miejsce w V Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego zorganizowanym przez Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe, Oddział lubelski, XXIX LO im. cc mjr H. Dekutowskiego ps. Zapora  w Lublinie oraz Katedrę Romanistyki Instytutu Neofilologii Wydziału Humanistycznego UMCS. Nagrodą jest m.in. uczestnictwo w szkoleniach dla Młodych Tłumaczy organizowanych przez Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy.

Serdecznie gratulujemy!

Edyta Kociubińska

Opiekun konkursu z ramienia Filologii romańskiej KUL

 

 

 


Grudniowa sesja egzaminacyjna Madryckiej Izby Przemysłowo-Handlowej na KUL, 17 XII 2019

Informujemy, że w dniu 17 grudnia br. na naszej uczelni odbędzie się sesja egzaminacyjna Madryckiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Od roku 2013 przy KUL funkcjonuje jedyne w Polsce Centrum Egzaminacyjne Madryckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Do egzaminów w Lublinie podeszły jak dotąd łącznie 33 osoby z Lublina i innych miast. Zdawalność w naszym Centrum Egzaminacyjnym wynosi 100%. Więcej informacji o certyfikatach znajduje się tutaj.