Dzień Romanisty, 10 V 2019  

                

dziea_romanisty_10.05

Koło Naukowe Romanistów KUL dziękuje wszystkim sympatykom za udział w "Dniu Romanisty"!

 

Do zobaczenia za rok!

 

Program "Dnia Romanisty".pdf

 

Galeria zdjęć

 

 


Konferencja "République Sarmate. Republika sarmacka jako część dziedzictwa europejskiego. Hommage à Anna Drzewicka (1932-2018)"

Koło Romanistów Studentów KUL oraz Koło Polonistów Studentów KUL zapraszają na konferencję zatytułowaną "République Sarmate. Republika sarmacka jako część dziedzictwa europejskiego. Hommage à Anna Drzewicka (1932-2018)",  która odbędzie się 5 kwietnia 2019 r.  o godz. 10.00 w Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Więcej...

 

 


III Ogólnopolski Kongres Młodych Hispanistów, 1-2 IV 2019

iii-okmh Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Katedra Językoznawstwa Romańskiego KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL, Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz  Fundacja Scytia zapraszają na III Ogólnopolski Kongres Młodych Hispanistów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 113 i 114.

W Kongresie udział zapowiedzieli: JE Alberto Salas Barahona, Ambasador Republiki Peru oraz Guillermo Escribano Manzano, zastępca Ambasadora Hiszpanii w Polsce.

 

Program kongresu


Studenci IFR na wystawie Ars Sacra El Greca w Siedlcach

20 listopada 2018 studenci hispanistyki i romanistyki IFR zwiedzili wystawę Ars Sacra El Greca w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z wystawy.

Link do reportażu Polsat News


Inauguracja roku akademickiego 2018/19 na Wydziale Nauk Humanistycznych, 1 X 2018

Kolegium Dziekańskie Wydziału Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2018/19. Szczególnie serdecznie zapraszamy na tę uroczystość Studentów I roku studiów I i II stopnia oraz studiów doktoranckich. Spotkanie odbędzie się 1 października 2018 (poniedziałek) o godz. 11.00 w sali CTW 408. 

 

Z okazji inauguracji Pani Dziekan WNH dr hab. Magdalena Charzyńska-Wójcik, prof. KUL ustanawia godziny dziekańskie dla wszystkich Studentów WNH w godz. 10.50 - 15.40. 


Światowy Zjazd Absolwentów KUL, 8-9 VI 2018

W dniach 8-9 czerwca 2018 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Towarzystwo Przyjaciół KUL zorganizowały Światowy Zjazd Absolwentów KUL.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania Absolwentów Instytutu Filologii Romańskiej KUL:

Galeria_Spotkanie Absolwentów IFR _ fot. Piotr Wasilewski

 


I miejsce Tomasza Warchoła w III Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego

profeurope_lstZ przyjemnością informujemy, iż Tomasz Warchoł, student I roku studiów magisterskich na filologii romańskiej zdobył I miejsce w III Regionalnym Konkursie Tłumaczeniowym z języka francuskiego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE Oddział Lubelski, Pracownię Dydaktyki Języków Romańskich UMCS oraz Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy. Serdecznie gratulujemy!


Pomoc dla Michała Witera

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie dla naszego kolegi romanisty Michała Witera (absolwenta rocznika 1995-2000), który w listopadzie ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi. Z góry dziękujemy za każdą pomoc!

Szczegóły w załączonym pliku: Pomoc dla Michała Witera.pdf


Dzień Hiszpański na KUL, 23 IV 2018

kul_plakat_2018_DZIEN_HISZPANSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL, Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i relacji międzynarodowych oraz Koło Hiszpańsko-Polskie KUL zapraszają na Dzień Hiszpański, który odbędzie się 23 kwietnia 2018 r. początek o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

 

W programie przewidziano m.in. prelekcje poświęcone hiszpańskiej kulturze i kontaktom hiszpańsko-polskim, inscenizacja sztuki "Sędzia rozwodów" czy koncert flamenco.


Dzień języka włoskiego i włoskiej kultury, 18 IV 2018

kul_plakat_2018_DZIEN_WLOSKIInstytut Filologii Romańskiej KUL zaprasza na Dzień języka włoskiego i włoskiej kultury, który odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w Gmachu Głównym, sala GG - 47. W programie wydarzenia zaplanowano prezentacje o kulturze i języku włoskim. Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w w grze terenowej „Quest all’italiana” – czyli jak wiele włoskich tajemnic kryje się w Lublinie – gra terenowa na Starym Mieście.