Bezpłatny internet bezprzewodowy - sieć eduroam

Aby uzyskać darmowy bezprzewodowy dostęp do internetu za pomocą sieci eduroam na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II musisz:

 

 

  • posiadać status studenta, doktoranta bądź pracownika,
  • posiadać założone i aktywne konto na platformie e-KUL.
  • ustawione hasło do WiFi

 

 

 

Jeżeli nie posiadasz konta na e-KUL- można je założyć na stronie Załóż konto.

 

Po założeniu konta na e-KUL zapoznaj się z technicznymi aspektami podłączenia do sieci na stronie Konfiguracja Połączenia.

 

Aby ustawić (zmienić) hasło WiFi - po zalogowaniu do e-KUL należy wejść w: Profil > Zmień hasło > Hasło Wi-Fi(do sieci).

 

 

 

Dodatkowo na KUL-u są widoczne trzy inne sieci WiFi o identyfikatorach (SSID):

 

  • www.kul
  • www
  • kul

 

 

Sieć www.kul to sieć otwarta. Można połączyć się z nią bez podawania nazwy użytkownika i hasła. Sieć umożliwia dostęp  do serwisów www.kul.pl , e-KUL. oraz stron w domenach:

 

www.lublin.pl
www.lubelskie.pl
www.lublin.eu
*.gov.pl
prezydent.pl
europa.eu
*.europa.eu

 

Z racji tego, że sieć jest otwarta - nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji parametrów połączenia.

 

Sieć www to sieć otwarta. Można połączyć się z nią bez podawania nazwy użytkownika i hasła. W momencie uruchomienia przeglądarki użytkownik zostanie przekierowany na stronę www gdzie będzie musiał podać nazwę użytkownika i hasło (parametry takie same jak do eduroam i kul ). Po pomyślnej autoryzacji można korzystać z dostępu do wszystkich stron www przez przeglądarkę internetową. Z racji tego, że sieć jest otwarta - nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji parametrów połączenia.

 

Sieć kul - jest to sieć szyfrowana. Dane potrzebne do konfiguracji połączenia i autoryzacji w tej sieci są takie same jak do sieci eduroam (szczegóły tutaj).

 

 

 

 

 

 


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona