Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ odbędzie się 29 stycznia w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie. Narodowa Agencja programu Erasmus zaprasza do rejestrowania się na wybrane sesje (dwie sesje po 6 paneli tematycznych każda); udział w sesjach jest bezpłatny. Szczegóły znajdą Państwo na erasmusplus.org.pl

2015-01-27

KUL otwarty na globalne wyzwania

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II znalazł się w gronie uczelni, które zwyciężyły w konkursie „Promocja kształcenia na polskich uczelniach wśród cudzoziemców”. Konkurs ma umożliwić szkołom wyższym opracowanie i zrealizowanie działań promocyjnych, które zachęcą studentów zagranicznych do studiów w Polsce.
Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach IV Priorytetu Działanie 4. 1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. 

Projekt powstał przy udziale pracowników DOBiRU, DWZ, DPiKS, DTS i in.

2014-10-24

Erasmus+: terminy składania wniosków

erasmus+

 

 

Komisja Europejska opublikowała 3 października 2014 zaproszenie do składania wniosków w programie Erasmus+ na rok 2015.

2014-10-07 Czytaj dalej...

Dwa projekty dla KUL z programu Erasmus+

Dwa projekty, w powstanie których zaangażował się KUL uzyskały dofinansowanie z programu Erasmus+: 1) Europejski Uniwersytet Wschodni, 2) WISE - Welfare for lmproved Social dimension of Education. W realizację obu projektów zaangażowana zostanie Sekcja Projektów Międzynarodowych.

2014-10-07 Czytaj dalej...

COST: European Cooperation in Science and Technology

Beneficjentem Action: IS1301 COST został prof. Paweł Kras (KUL). Zadanie badawcze obejmuje organizację konferencji międzynarodowej pn. Centres of Learning and Knowledge Exchange in Late Medieval and Early Modern Europe. Obecnie SPM partycypuje w procesie rozliczenia przyznanych środków finansowanych.

2014-10-07

Horyzont 2020 (H2020)

Horyzont 2020  to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Jego budżet w latach 2014-2020 wynosi prawie 80 mld euro. Ogólne informacje o programie przedstawia poniższy materiał promocyjny. Więcej informacji już wkrótce. 

 

2014-10-07

Sekcja Projektów Międzynarodowych

Sekcja Projektów Międzynarodowych (SPM) powstała w ramach działalności Działu Obsługi Badań i Rozwoju Uniwersytetu (DOBiRU). Oprócz nowej sekcji, w skład DOBiRU wchodzą Sekcja Obsługi Badań i Krajowych Projektów Naukowych (SOBiKPN) oraz Sekcja Funduszy Strukturalnych (SFS).

2014-06-24 Czytaj dalej...