Emocja zamknięta w kwadrat - wystawa fotograficzna

 

Do dnia 7 czerwca 2010 r. przed Gmachem Głównym KUL można obejrzeć przygotowaną w ramach projektu Noc Kultury 2010 pierwszą autorską wystawę zdjęć Rafała Bila, członka Agencji Fotograficznej Terra Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Instalacja wzbogacona została o symbolikę kwadratu, na znak potęgowania kultury w ramach jednego z największych wydarzeń kulturalnych, wspomnianej NOCY KULTURY. Zdjęcia ukazują nam emocje towarzyszące człowiekowi, już na samym starcie. Projekt zrealizowany przy wsparciu AF Terra, Uczelnianego Samorządu Studenckiego KUL oraz Warsztatów Kultury w Lublinie.

2010-06-10

FOTOrepotraż KULturalia 2009

warsztatys_693

 

W Atrium Collegium Norwidianum można obejrzeć wystawę FOTOrepotraż KULturalia 2009.


Wystawa jest efektem pracy pasjonatów fotografii, którzy przez kilka dni zmagali się z "zatrzymaniem chwili" podczas wydarzeń z Dni Kultury Studenckiej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Prace ukazują kilka wybranych przez autorów wydarzeń zorganizowanych w czasie tegorocznych KULturaliów. Przedstawiają różne punkty widzenia i postrzeganie świata przez wizjer obiektywu.

Projekt cyklu spotkań warsztatowych z fotografii reportażowej prowadzonych przez Dorotę Awiorko-Klimek i wystawę, będącą zwieńczeniem projektu, zorganizował Uczelniany Samorząd Studentów KUL. Partnerem
Projektu jest Agencja Fotograficzna Terra, Kuratorem wystawy jest Rafał Bil.


autor informacji: Rafał Bil, Agencja Fotograficzna Terra

2009-05-27

"Wspomnienia z Lublina" - fotografie Edwarda Hartwiga

W dniach 12-22 maja br. w Galerii Gazety Wyborczej (ul. Krakowskie Przedmieście 21) czynna jest wystawa "Wspomnienia z Lublina" - fotografie Edwarda Hartwiga. Do obejrzenia wystawy zapraszają Agencja Fotograficzna Terra oraz Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".

Prezentowana wystawa "Wspomnienia z Lublina" to zbiór oryginalnych odbitek wykonanych przez artystę w latach powojennych. Przedstawiają one najbardziej charakterystyczne dla Lublina miejsca tj. Stare Miasto czy Zamek. Wśród nich znajduje się również kilka zdjęć wykonanych przez Hartwiga w obozie na Majdanku oraz zdjęcia przedstawiające współczesne oblicze Lublina. Prezentowane fotografie stanowią nie tyle dokumentację dzielnic Lublina, co artystyczną wizję miasta, jako miejsca magicznego i tajemniczego. Na prezentowanej wystawie można również zobaczyć kilka fotografii portretowych Edwarda Hartwiga oraz jego żony Heleny. Wystawa, której wernisaż otworzy III
Dni Fotografii, jest upamiętnieniem setnej rocznicy urodzin artysty.Wszystkie prace pochodzą ze zbiorów Ośrodka "Brama Grodzka - Teatr NN".

autro informacji: Anna Sułek, AF Terra


2009-05-12

Trzecie dni fotografii 11 - 14.05.2009

/PLAKAT/

 

Każdy zainteresowany tematyką fotografii znajdzie tu coś dla siebie. III Dni Fotografii w Lublinie to wydarzenie, które powstało w wyniku zespolenia wysiłków dwóch organizacji: Agencji Fotograficznej Terra oraz Grupy Fotografów Lubelskich. Do tej pory organizacje te realizowały samodzielne przedsięwzięcia: Oblicza Fotografii oraz Dni Fotografii. Tegoroczna inicjatywa obu grup jest pierwszym krokiem do stworzenia dużego festiwalu fotograficznego, który obejmowałby swym zasięgiem najważniejsze placówki kulturalne Lublina, oraz angażowałby lokalne środowiska artystyczne. W tym roku tematem przewodnim jest fotografia dokumentalna.

2009-05-11 Czytaj dalej...

Niecodziennik Kobiety

 

„Niecodziennik Kobiety” to najnowszy projekt Agencji Fotograficznej Terra, prezentujący portrety kobiet współczesnych w niecodziennej stylizacji. Odsłona 1. Kobieta w Teatrze.

Od wieków artyści, kierujący się tradycyjnym pojęciem piękna, przedstawiali kobietę jako najdoskonalsze dzieło sztuki. Dziś mamy obraz współczesnej kobiety: wykształconej, inteligentnej, o silnej osobowości. Taka jest na co dzień. Niekiedy jednak w tej codzienności gubi się jej piękno i wdzięk. Najnowszy projekt Agencji Fotograficznej Terra pokazuje pełny wizerunek współczesnej kobiety, łącząc wszystkie te aspekty.

Na projekt złożyły się dwie otwarte sesje fotograficzne, zorganizowane dla studentek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Drugim etapem były sesje realizowane we wnętrzach teatralnych. Specyficzna estetyka tych wnętrz, ich magiczna atmosfera, scenografia oraz kostiumy sceniczne, stały się równoprawnym elementem fotografii, decydującym o ich „niecodziennym” charakterze.

Partnerzy: Teatr Muzyczny w Lublinie, Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Sponsor: Firma AVON Cosmetics
Współorganizator: Uczelniany Samorząd Studentów KUL

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.afterra.abajt.pl

 

autor informacji: Anna Sułek, Agencja Fotograficzna Terra


2009-04-21

Sesja fotograficzna z okazji Dnia Kobiet

Agencja Fotograficzna TERRA zaprasza wszystkie studentki na sesję fotograficzną z okazji Dnia Kobiet, która odbędzie się 6 marca br.

Dzień Kobiet nie jest wyjątkowym dniem, gdyż powinien trwać cały rok. Jednak może stać się wyjątkową okazją, by pokazać piękno ukryte w każdej kobiecie.
Nasi fotografowie pomogą Ci właściwie wyeksponować Twój naturalny wdzięk i kobiecość. Nie musisz płacić, wystarczy, że zapiszesz się na listę, o resztę zadbamy my.

Sesja, która odbędzie się 6 marca, będzie wstępem do drugiego etapu. Dziewczyny, które zaprezentują się najlepiej, będą miały szansę wziąć udział w sesji fotograficznej przygotowanej przez AF TERRA w wynajętych, stylowych wnętrzach. Zapewniamy obsługę wizażystki, która wykona profesjonalny makijaż.

Całość projektu zwieńczy wystawa zdjęć wykonanych podczas obu sesji, która zostanie pokazana na KUL na początku kwietnia.

Szczegóły przy zapisach (liczba miejsc ograniczona).

Zapisy odbędą się w dniach 2-4 marca w godzinach od 10.00 do 14.00.

Poniedziałek: Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, ul. Spokojna.
Wtorek: Gmach Główny, holl na parterze.
Środa: Collegium Jana Pawła II, holl na parterze.

 

autor informacji: Anna Sułek, Agencja Fotograficzna TERRA

 

 

2009-03-03

Zapraszamy na wystawę pt. "Terra. MY" 30.01.2009

Agencja Fotograficzna Terra zaprasza na wystawę pt. "Terra. MY" inaugurującą działalność wystawiennniczą w 2009 r., którą można oglądać w holu Collegium Jana Pawła II do 30 stycznia br.

Wystawa prezentuje 22 fotografie, stanowiące najnowszy dorobek fotograficzny członków AF Terra. Trudno znaleźć wspólny mianownik dla zdjęć prezentowanych na wystawie, ponieważ każdy z autorów realizuje własną wizję sztuki fotograficznej. Stąd też wśród wystawionych prac można znaleźć zarówno subtelne portrety, delikatne i niemal oniryczne wizje, nastrojowe krajobrazy jak i wnikliwe obserwacje otaczającej rzeczywistości społecznej.
Autorzy prezentowanych prac to studenci, których łączy zamiłowanie do fotografii. Charakter wystawy odzwierciedla szeroki profil działaności Agencji, której członkowie mają możliwość rozwijania indywidualnych poszukiwań na polu fotografii.

Agencja Fotograficzna TERRA powstała na KUL w 1988 z inicjatywy Niezależnego Zrzeszenia Studentów KUL. Początkowa jej działalność skupiała się wokół fotografii reporterskiej, która dokumentowała gorący okres przełomu lat  80-tych i 90-tych. Obecnie zrzesza studentów próbujących swych sił na polu fotografii czarno-białej, kolorowej, cyfrowej zarówno dokumentalnej jak i artystycznej. AF TERRA organizując wystawy prac własnych, plenery i konkursy fotograficzne a także spotkania ze znanymi fotografami stara się rozpropagować fotografię jako medium pośredniczące w postrzeganiu świata.

2009-01-30

"Cenię w sobie..."

Agencja Fotograficzna Terra zaprasza na otwartą sesję fotograficzną organizowaną dla studentek z KUL-u i UMCS-u z okazji Dnia Kobiet.

Chcielibyśmy zaprezentować portret współczesnej młodej kobiety, który ma być odpowiedzią na zaproponowane przez nas hasło – „Cenię w sobie…”. Nośnikiem „treści” będzie zarówno obraz fotograficzny jak i słowo… Cały zaś projekt zostanie uwieńczony niezwykłą wystawą!

Agencja Fotograficzna Terra i Grupa Fotografów Lubelskich, przy współpracy z Uczelnianym Samorządem Studentów UMCS Wydz. Humanistyczny zapraszają 7 i 10 marca na KUL i UMCS.

AF TERRA KUL - 7 marca w godz. 11.00-17.00 do Collegium Norwidianum, sala CN-108

GFL UMCS - 10 marca w godz. 11.00-16.00, budynek Nowej Humanistyki UMCS, sala 24 lub 013b

Informacje na stronach:

www.afterra.abajt.pl - Agencja Fotograficzna Terra
www.fotografia.cho.pl - Grupa Fotografów Lubelskich

2008-08-07

Ludzie KUL

AF Terra zaprasza na wystawę pt. Ludzie KUL. Wystawa jest poświęcona osobom, które uczestniczą w codziennym życiu Uczelni. Zarządzają nią, przyczyniają się do jej rozwoju i ugruntowania renomowanej pozycji. Portrety prezentują przedstawicieli władz, pracowników i studentów. Projekt został zrealizowany z okazji 90-lecia Uczelni. Wystawę można oglądać do 6 czerwca br. na I piętrze w Gmachu Głównym.

 

2008-06-02