Partenon Co roku Instytut Filologii Klasycznej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wraz z  Kołem Naukowym Klasyków KUL organizuje warsztaty naukowe w Atenach. Studenci mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w terenie. Zajęcia mają charakter perypatetycki, tak jak zobowiązuje nas starożytna tradycja. Ponieważ filologia klasyczna jest dziedziną specyficzną ze względu na łączenie w sobie różnych dyscyplin naukowych, warsztaty odbywają się przy współpracy z wykładowcami i studentami, reprezentującymi inne kierunki oraz różnymi ośrodkami naukowymi. Podczas tegorocznych warsztatów połączyliśmy nasze siły z historykami, polonistami, oraz filozofami. Idea warsztatów polega głównie na zajęciach praktycznych, które poddają próbie zdobytą przez studentów wiedzę teoretyczną. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do opracowania wybranego przez siebie tematu. Stąd też dla wielu nowych uczestników pierwsze referaty stają się jakby juweniliami i stanowią ćwiczenie się w pisaniu przyszłych naukowych dysertacji. 

                                                                                                                          

   W tym roku uczestnicy mieli okazję odwiedzić między innymi Delfy, Spartę, Salaminę, Korynt, Akrokorynt, Tiryns, Akropol, Ateny, Eleusis, a także Eginę.        

                

   Jeśli chcesz poczuć się jak Indiana Jones i zgłębić wiedzę z zakresu starożytnej kultury, literatury i językoznawstwa, poznać ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi, zasil nasze szeregi już dziś!

 

 

 

Zobacz fotogalerię z warsztatów

Autor: Anna Wojtaś
Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017, godz. 09:15 - Anna Wojtaś