Lider ekonomii

Zostań liderem ekonomii!

 

Chcesz rozwijać swoją przedsiębiorczość? Chcesz zdobyć wiedzę o pieniądzu i obrocie bezgotówkowym?

Jestem uczniem szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej?

Weź udział w projekcie „Lider ekonomii”, który umożliwia zdobycie wiedzy teoretycznej i umiejętności w zakresie finansów i bankowości.  

 

 

Projekt ma na celu zwiększenie świadomości ekonomicznej oraz rozbudzenie zainteresowania ekonomią wśród uczniów. Składa się z trzech modułów: wykładów, konkursu oraz warsztatów.

 

Pierwszy wykład Od muszelek kauri do numerycznego zapisu na koncie – czyli historia pieniądza na świecie i w Polsce odbędzie się 24 stycznia 2018 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

 

Tematem kolejnych wykładów będą:

  • Historia bankowości centralnej oraz obecne funkcje i zadania Narodowego Banku Polskiego - 13.02.2018 r., godz. 10:00,
  • Gotówka czy karta? Bezpieczeństwo obrotu gotówkowego i bezgotówkowego - 01.03.2018 r., godz. 10:00,
  • Instytucje rynku finansowego - 15.03.2018 r., godz. 10:00,
  • Bank czy skarpeta?  Czy warto, a jeśli tak to jak,  inwestować i oszczędzać na przyszłość?- 23.03.2018 r., godz. 10:00

 

Kolejnym etapem projektu „Lider Ekonomii” będzie konkurs dotyczący bankowości centralnej, roli NBP oraz wartości i roli pieniądza a także obrotu bezgotówkowego. W jego ramach pięcioosobowe zespoły z poszczególnych szkół będą miały za zadanie przygotować esej na dowolnie wybrany temat mieszczący się w zakresie tematycznym konkursu. Prace będzie można nadsyłać do 2 kwietnia 2018 r., a na finalistów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe (tablety, słuchawki bezprzewodowe, kalkulatory matematyczne).

 

Ostatnią częścią projektu będą warsztaty „Wybór optymalnej formy opodatkowania działalności gospodarczej. Karta podatkowa, ryczałt, zasady ogólne”.

 

Projekt jest realizowany przez Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji KUL we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.


WSPÓŁPRACA

ikona
ikona
ikona
ikona
ikona
ikona