Drodzy Doktoranci WNH!

 

W tej zakładce znajdą Państwo informacje i dokumenty potrzebne przy realizacji kolejnych etapów studiów doktoranckich oraz przewodu doktorskiego. Proszę wybrać interesujące Państwa zagadnienie z menu po prawej stronie.

 

Strona wciąż się rozwija. Gorąco zachęcamy do bieżącego zapoznawania się i korzystania!

 

 

 

Szkolenie dla doktorantów w zakresie deponowania rozpraw doktorskich w Repozytorium KUL

 

 

Szanowni Państwo! Istnieje możliwość odbycia szkolenia w formie
kursu e-learningowego dostępnego na platformie Moodle na e-KULu o nazwie "Szkolenie w zakresie deponowania rozpraw doktorskich w Repozytorium KUL" i uzyskanie potwierdzenia jego odbycia.

 

 

 

Stypendia doktoranckie z dotacji celowej dla młodych naukowców WNH 2018/19 - lista rankingowa

 

Szanowni Państwo,

 

proszę zapoznać się z oficjalną listą rankingową stypendium doktoranckiego z dotacji dla młodych naukowców. 

 

Beneficjenci stypendium powinni wypełnić formularz do umowy i złożyć go w Biurze Dziekanów WNH (CN 207) do dnia 26 września (środa).

 

 

 

KONSTYTUCJA DLA NAUKI A DOKTORANCI

 

 

 

 

Wychodząc naprzeciw wątpliwościom pojawiającym się w związku z wchodzącą w życie Konstytucją dla Nauki (Ustawa 2.0), MNiSW przygotowało odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania o zmiany dotyczące doktorantów.

 

Ustawa 2.0 a doktoranci

 

 

 

 

 

KONKURS NA ARTYKUŁ NAUKOWY DOTYCZĄCY HISTORII MÓWIONEJ

 

Konkurs rozpisany przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość" na napisanie artykułów naukowych do "Wrocławskiego Rocznika Historii Mówionej"

 

Przedmiotem konkursu jest niepublikowany wcześniej, autorski artykuł, zgodny z tematyką czasopisma. Pierwsza nagroda wynosi 2000 zł, natomiast druga i trzecia - 1000 zł. Do 15 września 2018 r należy nadesłać zgłoszenie zawierające tytuł, abstrakt i bibliografię artykułu, a do 30 października 2018 r. artykuł wraz ze streszczeniem, bibliografią, krótkim biogramem autora i słowami kluczowymi.
Ogłoszenie laureatów nastąpi 15 listopada 2018 r.

 

 

 

 

 

STYPENDIUM DOKTORANCKIE Z DOTACJI DLA MŁODYCH 2018/19

  Ogłoszenie o konkursie na stypendia doktoranckie WNH KUL z dotacji celowej na finansowanie działalności polegającej na prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych dla uczestników stacjonarnych studiów doktoranckich.

Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych ogłasza konkurs na stypendia doktoranckie na rok akademicki 2018/19 dla studentów doktorantów studiów stacjonarnych.

Czytaj dalej...

Szczegóły w zakładce STYPENDIA.

 

 

biret

KONKURS na stanowisko DOKTORANTA-STYPENDYSTY w projekcie badawczym NCN

 

Nazwa jednostki realizującej projekt: Instytut Lingwistyki Stosowanej, Wydział Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego
Nazwa stanowiska: Doktorant-stypendysta
Liczba miejsc: 2
Nazwa projektu: „Wpływ interakcji rówieśniczych na przyswajanie języków obcych (w pryzmacie sieci społecznych)” pod kierunkiem dr. hab. Michała B. Paradowskiego.

 

Szczegóły tutaj.

 

Program PROM!

 

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła nabór w programie PROM, w odpowiedzi na który KUL złoży projekt na wyjazdy na okres od 5 do 30 dni dla nauczycieli akademickich oraz doktorantów do dowolnego kraju świata w celu m. in.: aktywnego udziału w konferencji, zebrania materiałów do pracy naukowej lub przeprowadzenia badań/pomiarów korzystając z unikatowej aparatury, udziału w krótkich formach szkolenia, prowadzenia zajęć lub udziału w przygotowaniu międzynarodowego wniosku grantowego.
 
Szczególnie preferowane będą wyjazdy nauczycieli akademickich i doktorantów, którzy do momentu rozpoczęcia planowanego wyjazdu nie ukończą 40 lat.

 

 

 

UWAGA!

 

W związku z wejściem w życie RODO z dniem 25 maja 2018 r. wszystkie umowy zawierane na odbycie wyjazdów konferencyjnych lub badawczych powinny zawierać podpisane oświadczenie. Ujednolicony formularz umowy wraz z oświadczeniem znajdą Państwo tutaj.

 

 

Zbliża się koniec roku akademickiego 2017/18.

Przypominamy o obowiązku złożenia sprawozdania z działalności naukowej doktoranta do 30 czerwca br.

Autor: Natalia Turkiewicz
Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019, godz. 10:36 - Natalia Turkiewicz