Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (26-27 marca 2022)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 26-27 marca 2022 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomie B1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych).

 

 

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Kurs przygotowawczy do podjęcia studiów NAWA

Oferta organizacji kursu przygotowawczego dla stypendystów NAWA, przygotowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej we współpracy z Działem Projektów Międzynarodowych, uzyskała pozytywną ocenę. Do konkursu mogły stanąć jednostki, które wcześniej uzyskały akredytację NAWA.

Roczny kurs przygotowawczy obejmuje:

- naukę języka polskiego – 600 h dla każdej grupy;

- wykłady z historii Polski – 60 h;

- wykłady z przedmiotów kierunkowych – 180 h;

- bogaty program integracyjno-kulturalny.

Uczestnicy otrzymują od Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej stypendium na kurs przygotowawczy oraz na pełny okres studiów. Uczelnie, które zostaną wybrane przez stypendystów do odbycia studiów po kursie przygotowawczym, są specjalnie premiowane w algorytmie dotacji.

Finansowanie na organizację Kursów Przygotowawczych NAWA otrzyma 10 uczelni.

Więcej informacji oraz lista uczelni, które otrzymały finansowanie na stronie NAWA

logo-nawa


Zapisz się na roczny kurs języka i kultury polskiej!

KURS ROCZNY
(październik-czerwiec)

 

 

Odpowiedni kurs dla tych, którzy pragną zdobyć umiejętności komunikacyjne i poszerzyć swoją wiedzę o polskiej historii i kulturze. Zajęcia prowadzone są na poziomach: podstawowym, średniozaawansowanym i zaawansowanym, zależnie od preferencji. Ta opcja może być najbardziej odpowiednia dla osób, które wymagają znajomości języka polskiego do celów akademickich lub zawodowych. Po ukończeniu kursu nasi Uczestnicy powinni opanować język polski w stopniu wystarczającym do podjęcia studiów wyższych, podjęcia własnych badań naukowych lub pracy w Polsce.

 

  • 23-25 godzin * tygodniowo w grupach do 10 osób, aby ułatwić indywidualne podejście i aktywne uczestnictwo;
  • Kurs rozpoczyna się od wycieczki do XVII-wiecznego Kazimierza Dolnego, domu wielu polskich artystów; w pomiędzy semestrami studenci wyjeżdżają na kilkudniową wycieczkę do atrakcyjnego miasta lub regionu w Polsce; pod koniec roku akademickiego organizujemy wycieczkę wzdłuż wschodniej granicy Polski, gdzie kultury katolicka, bizantyjska i żydowska tworzą wyjątkową mieszankę.
     

 

1_1.[1]  

 

*w polskim systemie edukacji jedna godzina akademicka jest równa 45 minutom

Czytaj dalej...

Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (20-21 listopada 2021)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 20-21 listopada 2021 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomach B1, B2 oraz C2 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). REJESTRACJA ROZPOCZNIE SIĘ 27 WRZEŚNIA O GODZINIE 8:00

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Terminy sesji egzaminacyjnych w 2022 roku

logo_fb_plPaństwowa Komisja ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego jako Obcego ogłosiła harmonogram sesji egzaminacyjnych w 2022 roku.

Egzaminy z języka polskiego jako obcego odbędą się w podanych poniżej terminach i poziomach zaawansowania językowego:

 

  • 6-7 lutego 2022 r. (niedziela-poniedziałek): poziom B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych;
  • 26-27 marca 2022 r. (sobota-niedziela): poziomy B1 i C1 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 25-26 czerwca 2022 r(sobota-niedziela): poziomy B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży;
  • 5-6 listopada 2022 r(sobota-niedziela): poziomy B1, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Sesja egzaminacyjna organizowana w dniach 6-7 lutego 2022 r. wychodzi naprzeciw potrzebom kandydatów, którzy ze względów religijnych nie mogą uczestniczyć w egzaminie w soboty.

 

Informacje na temat rozpoczęcia zapisów na konkretny egzamin w Szkole Języka i Kultury Polskiej KUL pojawią się na naszej stronie internetowej na dwa miesiące przed egzaminem. Nie ma możliwości wcześniejszego zapisania na egzamin!


Ruszyły zapisy na Szkołę Letnią Języka i Kultury Polskiej w 2021 roku!

W tym roku już po raz czterdziesty ósmy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbywać się będą zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Od początku lipca do połowy sierpnia 2021 międzynarodowe grupy będą zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju. Planujemy organizację kursów w formie stacjonarnej. Można wybrać kurs trwający od 2 do 6 tygodni, który rozpocznie się 5 lipca.

pomnik_edytowane

 

Letnie programy językowe będą trwały od 2 do 6 tygodni i będą miały różne stopnie intensywności - od 5 do 8 godzin dziennie. Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Ponadto przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzą Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę, Zamość, a także wezmą udział w koncertach i specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tańca. Raz w tygodniu odbywać się będzie seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą. Program urozmaicą dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.

Więcej informacji na temat zapisów w języku angielskim znajduje się TUTAJ


Kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu (poziom B1 i C1)

logo_fb_pl

 

 

 

POZIOM B1

 

Szanowni Państwo,

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie B1, który odbędzie się w czerwcu. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 


Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online!)

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE. Kolejne kursy ogłosimy w połowie października 2021.POZIOM C1

Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL organizuje kurs przygotowujący do Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego jako Obcego na poziomie C1, który odbędzie się w czerwcu. Prowadząca: mgr Bożena Krawiec.

 

Proponujemy kurs w wymiarze 20 godzin akademickich (1 godzina = 45 minut)

Koszt kursu: 300 zł od osoby (kurs będzie prowadzony w formie online!)

 

ZAPISY ZOSTAŁY ZAKOŃCZONE. Kolejne kursy ogłosimy w połowie października 2021.


Zapisy na Państwowy Egzamin z Języka Polskiego Jako Obcego (19-20 czerwca 2021)

logo_fb_plSzkoła Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zamierza zorganizować w dniach 19-20 czerwca 2021 r. państwowy egzamin certyfikatowy z języka polskiego jako obcego na poziomach B1 oraz C1 (w grupie dostosowanej do osób dorosłych). REJESTRACJA ROZPOCZNIE SIĘ 5 MAJA O GODZINIE 8:00

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI: certyfikat-jezyka-polskiego-jako-obcego,18279.html

 

 

 

 


Nabór wniosków do programu Anders NAWA

program_andersa_-_nabor_2021 Anders NAWA to program stypendialny dedykowany młodzieży polonijnej, która zainteresowana jest podjęciem kształcenia na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim. W ramach Programu oferowane jest comiesięczne stypendium w wysokości od 1250 zł do 1700 zł w zależności od poziomu kształcenia.

Studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.

TERMIN NABORU: od 31 marca 2021 do 18 maja 2021 r. 
Więcej informacji na stronie NAWA: https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/nabor-wnioskow-do-programu-anders-nawa-otwarty


Akredytacja NAWA

 

 

logo_fb_pl

 

W wyniku postępowania o nadanie akredytacji Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II znalazł się wśród dwunastu polskich uczelni, które otrzymały Akredytację NAWA, gwarantujących swoim doświadczeniem oraz potencjałem organizacyjnym i merytorycznym przeprowadzenie wysokiej jakości kursów.

Uzyskanie Akredytacji Agencji jest warunkiem realizacji poszczególnych typów kursów NAWA: Kursu Przygotowawczego NAWA, Letniego kursu NAWA, Zdalnego letniego kursu NAWA.

Akredytacja upoważnia do udziału w programach Agencji na realizację kursów w latach 2021-2023. Wniosek o nadanie akredytacji został przygotowany w Szkole Języka i Kultury Polskiej przy wsparciu Działu Projektów Międzynarodowych.

Ponadto Szkoła Języka i Kultury Polskiej, we współpracy ze Studium Europy Wschodniej UW, rozpoczęła realizację kursu przygotowującego do rozpoczęcia studiów w Polsce dla obywateli Białorusi w ramach Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego.

Uwzględniając ograniczenia pandemiczne, Szkoła prowadzi państwowe egzaminy certyfikatowe znajomości języka polskiego jako obcego. Najbliższy egzamin, przeniesiony z terminu marcowego, odbędzie się w dniach 8-9 maja.

 

logo-nawa