Letnia Akademia Kompetencji Biura Karier KUL to inicjatywa, której celem jest merytoryczne wsparcie osób wchodzących na rynek pracy poprzez pokazanie możliwych ścieżek rozwoju zawodowego oraz wyposażenie w nowe kompetencje.

 

Inspirujące warsztaty przeprowadzą topowi eksperci HR, praktycy biznesu i doświadczeni doradcy rynku pracy.


Wydarzenie jest adresowane do studentów, absolwentów i osób z dorobkiem zawodowym.

 

Osoby uczestniczące we wszystkich warsztatach otrzymają zaświadczenie z Biura Karier potwierdzające uczestnictwo w wydarzeniu.

 

Zapraszamy do zapisów!

 


 

Kalendarz Letniej Akademii Kompetencji 2022

 


 

 

Data: 30.08.2022 r.

 

Godzina: 11:00

 

Warsztat online

 

Prelegentka: Aleksandra Manjak

Wykorzystując swoje kompetencje i ponad 10-letnie doświadczenie z zakresu administracji i zarządzania projektami, ponad dwa lata temu stawiała swoje pierwsze kroki jako VA. Od przeszło trzech lat zawodowo wspiera kandydatów i pracodawców w rozwoju ich karier i biznesów. Prowadzi konsultacje, w ramach których analizuje zasoby i możliwości swoich klientów, opracowuje dostosowane do ich potrzeb strategie oraz wskazuje i pomaga wdrożyć skuteczne narzędzia i rozwiązania wspomagające w realizacji ich celów. Entuzjastka edukacji całożyciowej, z wielką pasją i zainteresowaniem czerpie wiedzę z zakresu HR i marketingu.

 

Tytuł: Autoprezentacja w CV, czyli jak skutecznie przygotować niezbędne narzędzie do szukania  pracy.

 

Opis: CV poza prezentacją Twojego doświadczenia pełni funkcję Twojej wizytówki/reklamy, która ma za zadanie pokazać Cię i sprzedać na etapie pierwszego kontaktu. Mówi się, że efekt pierwszego wrażenia powstaje w kilkanaście sekund. To nie wiele, zatem kiedy wysyłasz swoje CV na spotkanie z rekruterem, musi ono robić wrażenie, aby zapracowało dla Ciebie na kolejny etap rekrutacji. Jakie cechy ma skuteczne CV? Jakie błędy najczęściej popełniają kandydaci aplikujący na pożądane stanowisko? Jak się ich ustrzec i skutecznie szukać pracy? Na prelekcję na ten temat zaprasza Aleksandra Manjak wirtualny project manager i doradca biznesu i kariery.

 

Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/494675?lang=pl

 


 

Data: 01.09.2022 r.  

 

Godzina: 11:00

 

Warsztat online

 

Prelegentka: Barbara Mróz

Jestem psychologiem, socjologiem i coachem, ale przede wszystkim jestem kobietą pełną pasji i zaangażowania w to co robię. Kocham życie i nieustannie dzielę się swoją energią ze światem.

 

Każdego dnia towarzyszę osobom w zmianie przyzwyczajeń, nawyków i postrzegania rzeczywistości. Współpracuje z ludźmi na różnych etapach kariery  i o różnym typie osobowości. Spędziłam na Sali szkoleniowej kilkaset godzin, rozmawiając z ludźmi bez udawania.  Bezpośrednia, otwarta rozmowa oraz szczere dzielenie się wiedzą są podstawą każdej mojej relacji. 

 

Tytuł:  Efektywność prezentacji na poziomie emocjonalnym. Autoprezentacja

 

Opis: na spotkaniu porozmawiamy o efektach pierwszego wrażenia. Obalimy mity i zapamiętamy fakty na temat autoprezentacji. Skupimy się na podstawowych celach czyli wzbudzaniu sympatii i uchodzeniu za osobę kompetentną. Omówimy strategie, które pomogą Wam opanować swoje emocje na rozmowie rekrutacyjnej. Pokażę Wam prezentowanie emocji jako technikę  autoprezentacji. Dodatkowo omówimy osiem zasad  kreowania wizerunku.

 

Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/484317?lang=pl

 

 


 

Data: 05.09.2022 r.

 

Godzina: 11:00

 

Warsztat stacjonarny

 

Prelegentka: Monika Butryn

Specjalistka od kreowania wizerunku, doradca stylu. Stylistka, zupełnie inna niż te, które znasz. Inspiruje, motywuje, wspiera wizerunkowo wiele prestiżowych przedsięwzięć i brandów. 

Zbudowała markę osobistą o ogromnej sile wpływu. Jest autorytetem dla wielu kobiet. Współtworzyła  wizerunek wielu gwiazd. Szkoleniowiec z pazurem, charyzmatyczny mówca TED. Wielokrotnie nominowana w plebiscytach tj. „Najbardziej wpływowych kobiet Lubelszczyzny", Wielokrotnie nominowana w plebiscytach tj. „Najbardziej wpływowych kobiet Lubelszczyzny", „Kobiety Liderki", „Kobiety Przedsiębiorczej". W mediach gości jako ekspert od tworzenia kompleksowego i świadomego stylu. Doradca wizerunkowy przedsiębiorców, kadry zarządzającej i kierowniczej z wielu sektorów, w branży tym medycznej, prawniczej, a także managerów, polityków. Posiada ogromne 16 letnie doświadczenie. Zafascynowana psychologią i psychologią biznesu. Prowadzi prestiżową Pracownię Stylu Moniki Butryn, która kompleksowo tworzy i dba o wizerunek, począwszy od doradztwa i budowania wizerunku, po profesjonalne biznesowe sesje zdjęciowe. Wykładowca uniwersytecki.Wykłada „PR i sztukę publicznej prezentacji", a także „Kreowanie wizerunku i sztukę wystąpień publicznych".

 

Doświadczeniu Moniki Butryn zaufali: Buisness Center Club, Aviva, PricewaterHousCoopers, InterCars, wydawnictwo prawnicze Wolters Kluwer,  

Konfederacja Pracodawców Polskich Lewiatan, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej,

Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Regionalna Izba Gospodarcza, Elsa  Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa, Bank Pekao BP, Lubelski Park Naukowo- Technologiczny, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Akademia Prawa Nieruchomości mec. Elżbiety Liberdy, Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie, Akademia Nauk Stosowanych w Lublinie, Agencja Reklamy i PR Cumulus, Lubelska Izba Lekarska, TVP, TV Polsat, TVN, Radio Lublin, Radio eR, Radio Eska, Radio Centrum.

 

Tytuł: Kreowanie wizerunku publicznego i dress code biznesowy.

 

Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/781722?lang=pl

 


 

 

Data: 06.09.2022  

 

Godzina: 10:00

 

Warsztat stacjonarny

 

Prelegentka: Kinga Rogala Gutowska

Absolwentka zarówno Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego jak i studiów podyplomowych na kierunku „trener biznesu” realizowanych przez Europejski Instytut Psychologii Biznesu we współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości  i Administracji. Mojej pracy trenerskiej przyświeca sformułowanie: „aby móc dzielić się z innymi, sam musisz być ekspertem w danej dziedzinie”.Od ponad 12 lat jako manager, rekruter, handlowiec i trener kompetencji miękkich, zajmuje się obszarem szeroko pojętego HRu. Od prawie 5 lat zajmuję się prowadzeniem projektów szkoleniowych, nastawionych na rozwój kompetencji miękkich, osiągnięcie wyników i budowanie zaangażowania wśród uczestników. Świetnie orientuje się w najnowszych trendach HR i sprzedaży, zawodowo zajmuje się odpowiadaniem na potrzeby klientów z obszaru rekrutacji. Specjalizuje się w szkoleniach sprzedażowych oraz warsztatach doskonalenia umiejętności rekruterskich. Autorka Akademii Skutecznej Rekrutacji, podczas której uczę od praktycznej strony zawodu rekrutera/specjalisty HR.  Jestem przekonana, że inwestycja w swój rozwój, markę osobistą oraz praktyczne doświadczenie są kluczem do osiągnięcia sukcesu w dzisiejszych czasach.

 

Tytuł: Skuteczne metody poszukiwania pracy

 

Opis: Często poszukiwanie pracy łączy się z różnymi emocjami i nie ma znaczenia, czy dopiero zamierzamy wejść na rynek pracy czy jesteśmy na nim od wielu lat i szukamy zmiany. Jeśli zależy nam na tym, żeby pracować, rozwijać się, zarabiać adekwatnie do naszych kompetencji/umiejętności warto do poszukiwania pracy podejść jak do konkretnego projektu a na pewno pomocne w tym całym procesie są alternatywne metody poszukiwania pracy. I o tym gdzie, przy wykorzystaniu jakich narzędzi będzie rozmawiać już 06.09.2022.  

 

Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/321623?lang=pl

 

 


 

 

Data: 07.09.2022 r.

 

Godzina: 11:00

 

Warsztat stacjonarny

 

Prelegentka: Dorota Maj

Psycholog, doradca zawodowy, trener, coach

 

Tytuł: Tajemnice Map Myśli

 

Opis: Na warsztatach dowiesz się, jak tworzyć mapy myśli oraz gdzie możesz je wykorzystać. Dzięki  znajomości tego narzędzia:
- zwiększy się Twoja efektywność w nauce
- będziesz bardziej produktywny w pracy
- uporządkujesz dużą ilość informacji
- będziesz łatwiej zapamiętywać treści
- zyskasz poczucie bezpieczeństwa przy wystąpieniach publicznych
- rozwiniesz kreatywność
- wyznaczysz i zwizualizujesz swoje cele dzięki czemu łatwiej je zrealizujesz

Mindmapping to metoda, którą możesz efektywnie wykorzystać między innymi w: planowaniu
i organizowaniu działań, zarządzaniu ludźmi i projektami, twórczym rozwiązywaniu problemów, przygotowywaniu i prowadzeniu prezentacji, nauce i przygotowywaniu się do egzaminów.
Zapraszam na warsztat 

 

Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/474445?lang=pl

 

 


Data: 08.09.2022 r.

 

Godzina: 11:00

 

Warsztat stacjonarny

 

Prelegentka: Ewelina Kalińska

Absolwentka Psychologii oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Od prawie 8 lat związana z Grupą Pracuj - liderem na rynku cyfrowej rekrutacji w Polsce oraz na Ukrainie. Właściciel marek takich jak Pracuj.pl, Rabota.ua oraz eRecruiter.

Na co dzień w swojej pracy wspiera Pracodawców w procesach rekrutacji, utrzymania oraz rozwoju pracowników, wykorzystując do tego nowoczesne i najbardziej efektywne technologie.

 

Tytuł: Kandydat na rynku pracy: możliwości i sposoby szukania pracy

 

Opis: Czego oczekują Pracodawcy? Jak szukać, by znaleźć idealną pracę?

Podczas webinaru opowiem o:

Nowoczesnych formach zatrudniania i szukania pracy. O zmianach na rynku, oczekiwaniach względem kandydatów, o ofertach pracy oczami kandydata, czyli co i jak warto przedstawić – krótki mini warsztat. Na koniec kilka wniosków z badań prowadzonych przez portal pracuj.pl. Badania dotyczyły m.in. potrzeb młodych ludzi na rynku pracy.

 

Link do zapisów: https://kariera.kul.pl/index.php/725739?lang=pl

 

 

 


 

 

 

 

 

Autor: Marta Szymańska-Jarosz
Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022, godz. 10:10 - Barbara Szymczak