Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa KUL zaprasza do udziału w VII Studenckich Spotkaniach Komunikacji pt.: "Media w dobie chaosu informacyjnego", które odbędą się 24.05.2018 r. (czwartek), godz. 10.00, sala C-1031 w Collegium Jana Pawła II. Gościem specjalnym wydarzenia będzie attache prasowy Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, Piotr Wolski.

Program

Piotr Wolski – attaché prasowy w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Polsce będzie gościem specjalnym VII Studenckich Spotkań Komunikacji. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „Media w dobie chaosu informacyjnego” i koncentruje wokół fake newsów, postprawdy oraz wiarygodności współczesnego dziennikarstwa. Zapraszamy w czwartek 24 maja o godz. 10:00 do Auli C-1031 w Collegium Jana Pawła II.

Wśród prezentowanych zagadnień znajdą się medialne relacje konfliktu w Syrii i na Ukrainie oraz problem manipulacji dziennikarskiej. Wystąpienie eksperckie „Fake news jako broń” przedstawi dr hab. Robert Szwed - specjalista w dziedzinie komunikacji politycznej, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL. Na specjalne zaproszenie studentów dziennikarstwa KUL przyjedzie do Lublina Piotr Wolski z Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce, który wygłosi wykład: „Kto nam wciska kit? Informacja w erze postprawdy”. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu i dyskusji.

Autor: Maria Mazurek-Olszowa
Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018, godz. 15:26 - Maria Mazurek-Olszowa