kul_plakat_04.2019

Przed nami kolejna edycja spotkań z młodymi pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie pod nazwą: Dziecko w sztuce.

24.04.2019 rozpoczynamy drugi z kolei cykl zajęć zorganizowany przy współpracy Uniwersytetu Otwartego KUL, Wydziału Nauk Humanistycznych naszej Uczelni oraz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Zajęcia pt.: „Dzieci w malarstwie polskim i europejskim” poprowadzą: Pani prof. Urszula Mazurczak oraz doktorantki naszego Uniwersytetu, przybliżając Słuchaczom sylwetki wybitnych polskich i europejskich malarzy oraz ich dzieła.

Zajęcia potrwają do końca roku szkolnego.

Cel zajęć - zaszczepić w uczestnikach zajęć zainteresowanie malarstwem i wrażliwością, a przy okazji sprawić, by przez moment zapomnieli o miejscu i okolicznościach w jakich się spotkaliśmy.