Aktualności / Wydarzenia

41. edycja letnich kursów języka polskiego na KUL

Już po raz czterdziesty pierwszy, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zainaugurował zajęcia w Szkole Letniej w ramach Szkoły Języka i Kultury Polskiej.


Letnie programy językowe potrwają do końca sierpnia. W tym roku Szkoła będzie gościć około 130 osób z 22 krajów. Wśród słuchaczy będą między innymi osoby z prestiżowych amerykańskich i europejskich środowisk akademickich, takich jak Columbia University, Harvard University, Oxford University czy The University of North Carolina. Uczestnicy wybierają kursy trwające od 2 do 8 tygodni o różnych stopniach intensywności.


Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL proponuje ciekawe zajęcia, w czasie których nasi goście poznają nie tylko język, ale także kulturę polską. Wśród tegorocznych zajęć między innymi wykłady: Historia Polski; Ekonomiczne uwarunkowania zmian społecznych w Polsce; Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Historia Żydów w Polsce; Scena polityczna; Tradycje tolerancji i pluralizmu religijnego w Polsce; Literatura polska, Muzyka polska, Film polski.
Nasi goście poznają także Polskę - zaplanowane jest zwiedzanie Lublina oraz wycieczki do Sandomierza, Krakowa, Warszawy, Zamościa i Kozłówki.


Każdego roku w programach letnich i całorocznych Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL bierze udział około 200 osób głównie z USA i Zachodniej Europy. Dla wielu z nich pobyt w Lublinie na KUL jest pierwszym zetknięciem z Polską, który kształtują ich wyobrażenie o naszym kraju. Uczestnicy bardzo często wracają w następnych latach, rozwijając kontakty zawodowe, naukowe i towarzyskie.

 

 

 

 

Zapraszamy także do obejrzenia filmiku nt. ciekawych zajęć przygotowanych dla studentów naszej Szkoły Letniej!