Uczestnicy edycji 2021 Szkoły Letniej Języka i KUltury Polskiej KULIMimo ograniczeń, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II znowu odbywają się zajęcia Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Rozpoczęte na początku lipca programy potrwają do połowy sierpnia i jak zwykle są bardzo intensywne.

 

W tegorocznej edycji weźmie udział blisko 50 osób, w międzynarodowych grupach będą one zgłębiać tajniki języka polskiego i poznawać kulturę naszego kraju. Uczestnicy mogli wybrać zarówno długość - od 2 do 6 tygodni, jak i intensywność kursów - od 5 do 8 godzin dziennie.

 

Poza nauką języka polskiego zajęcia obejmują wykłady z kultury i literatury polskiej, historii Polski oraz zagadnień społeczno-ekonomicznych. Dodatkowo przewidziany jest bogaty program kulturalny i turystyczny. Uczestnicy zwiedzają Lublin, Sandomierz, Warszawę, Kozłówkę i Zamość. Raz w tygodniu odbywa się seminarium dla szczególnie zainteresowanych polską kulturą, są też dodatkowe warsztaty i wydarzenia, np. konkurs wymowy czy gra miejska.

 

Zajęcia prowadzą wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka polskiego jako obcego. Warto przypomnieć, że Szkoła Języka i Kultury Polskiej KUL prowadzi także roczny kurs języka polskiego i jest certyfikowanym centrum egzaminacyjnym znajomości języka polskiego jako obcego. Przeprowadza sesje egzaminacyjne dla osób dorosłych, na wszystkich poziomach zaawansowania.

Autor: Katarzyna Bojko
Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021, godz. 12:26 - Katarzyna Bojko