W 2017 roku obchodziliśmy 5-lecie działania Uniwersytetu Otwartego KUL. Przy tej okazji na Uniwersytecie zorganizowane zostało uroczyste podsumowanie 5. roku działalności dla najmłodszych Studentów - uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami.

Wydarzenie stanowiło miłą okazję do podziękowań zarówno wykładowcom, którzy w ciągu tych 5 lat prowadzili zajęcia dla dzieci w ramach współpracy z UO jak również instytucjom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować i oczywiście uczniom oraz ich nauczycielom.

Taki jubileusz stanowi nie tylko doskonałą okazję do świętowania, ale  również do podsumowania dotychczasowych doświadczeń.

Na przestrzeni tych pięciu lat nakreśliliśmy kilka ścieżek działania. Przy czym warto zaznaczyć, że stale się rozwijamy, staramy się dostosowywać nasze aktywności do aktualnych potrzeb rynku, społeczności lokalnej, Uniwersytetu. Pewne elementy są już jednak stosunkowo stałe:

  1. Zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, kursy i spotkania dla osób dorosłych
  1. Program dla szkół podstawowych
  2. Zajęcia dla młodzieży – powtórki, akademie
  3. Aktywności dla dorosłych – włoski, migowy, otwarci na świat
  1. Programy dla osób zza granicy
  2. Współpraca z podmiotami zewnętrznymi, szkoły pod patronatem itp.

 

Dla wielu jesteśmy nie tylko jego wizytówką, ale także ogniwem, które szybko reagując na bieżące potrzeby społeczeństwa, konsekwentnie buduje pozytywny wizerunek Uczelni w kraju oraz na świecie.

 

Rok akademicki 2016/2017 był piątym rokiem istnienia i działania Uniwersytetu Otwartego KUL. Przy tej miłej okazji prezentujemy krótki film dotyczący naszej działalności. 

 

 

5 lat działalności UO