Bieżące

Instytut Jana Pawła II KUL w ramach Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II w roku 2016 zaprasza na referat i dyskusję Literatura wobec dwudziestu wieków chrześcijaństwa. Referat wygłosi prof. dr hab. Mirosława Ołdakowska-Kuflowa, Kierownik Katedry Literatury Współczesnej KUL. Spotkanie odbędzie się 16 marca 2016 r. w sali C-220 (Kolegium Jana Pawła II) o godz. 17.00

Koło Naukowe Studentów Kulturoznawstwa KUL zaprasza na piąte spotkanie w ramach cyklu „Inspirujące spotkania – kreatywne warsztaty”, podczas którego zostanie wyświetlony film Woody’ego Allena „Zelig”. Wstęp do filmu wygłosi dr Agnieszka Żuk z Katedry Teorii Kultury i Sztuki KUL. Wydarzenie odbędzie się 16 marca 2016 r. o godz. 17.30 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-213.

15.03.2016 - 18.03.2016

CULMUN - symulacja obrad ONZ

W dniach 16-18 marca 2016 r. na KUL odbywać się będzie Catholic University of Lublin Model United Nations (CULMUN)- symulacja obrad ONZ, podczas której uczestnicy, reprezentanci różnych państw, dyskutować będą nad najważniejszymi problemami współczesnego świata.

 

Więcej...

 

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

 

Jedenasty wykład w cyklu, zatytułowany Kolonie artystyczne - między arkadią a rzeczywistością wygłosi Dorota Seweryn-Puchalska 16 marca 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.

15.03.2016 - 16.03.2016

Wiosenne Sympozjum Biblijne

Instytut Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zaprasza na Wiosenne Sympozjum Biblijne, które odbędzie się 16 marca 2016 r. w Collegium Joannis Pauli II KUL, sala C-1031.

 

Więcej...

Żłobek Szczęśliwych Maluchów, w porozumieniu z KUL, uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Maluch 2016. Dzięki temu niedaleko Kampusu na Konstantynowie, przy ul. Różanej 8 w Lublinie, 1 czerwca 2016 r. zostanie uruchomiona placówka, przeznaczona dla dzieci studentów, doktorantów oraz pracowników i współpracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Żłobek oferuje 25 miejsc dla dzieci w wieku od 5 miesiąca do 3 lat. Miesięczne czesne dla mieszkańców Lublina będzie wynosić 250,00 zł + koszty wyżywienia, natomiast dla osób spoza Lublina wyniesie o 400,00 zł więcej + koszty wyżywienia. Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy http://szczesliwymaluch.pl/zapisy/ ruszają 15 marca 2016 r. i potrwają do 15 kwietnia 2016 r.  lub wyczerpania wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W dniach 15-16 marca 2016 r. w Instytucie Pedagogiki będzie gościć grupa 22 studentów i 4 pracowników z University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w ramach projektu Multilingual, prowadzonego równolegle w języku polskim, języku angielskim oraz Polskim Języku Migowym (PJM) i Brytyjskim Języku Migowym (BSL). Obędą się spotkania i warsztaty, których celem będzie poznanie specyfiki funkcjonowania osób niesłyszących i słabosłyszących w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

14.03.2016 - 27.04.2016

Dzień Otwarty KUL 2016

27 kwietnia 2016 r. odbył się Dzień Otwarty KUL pod hasłem „KUL – kierunek przyszłość”. W czasie wydarzenia zaprezentowana została pełna oferta dydaktyczna naszego Uniwersytetu oraz program międzynarodowy ERASMUS +.

 

W czasie Dnia Otwartego KUL odbyła się Ostatnia Deska Ratunku, czyli wielka powtórka z języka polskiego i matematyki. Będzie to zwieńczeniem Uniwersyteckich Powtórek przed Maturą przygotowanych przez Uniwersytet Otwarty KUL.

 

 

W dniach 14-17 marca 2016 r. w ramach współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych KUL trzydziestoosobowa grupa studentów i pracowników University of Massachusetts w Bostonie z jego wicekanclerzem Winstonen E. Langleyem na czele będą odwiedzą nasz Uniwersytet. Goście spotkają się z Władzami KUL, Wydziału Nauk Społecznych oraz Miasta Lublin. Wysłuchają wykładów o historii Polski i św. Janie Pawle II i wezmą udział w Amerykańsko-Polskim Seminarium Naukowym Building inclusive communities.

13.03.2016 - 18.03.2016

U.S. Health system and Law

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na wykłady otwarte prowadzone przez prof. Davida Riemera, amerykańskiego adwokata U.S. Health system and Law które odbędą się w dniach 14–18 marca 2016 r.

 

Więcej...

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć nasz Uniwersytet przekazując 1% podatku dla Fundacji Rozwoju KUL. Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie podczas rozliczenia za rok 2015. Wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się na końcu każdego rocznego zeznania PIT, gdzie należy wskazać nazwę organizacji pożytku publicznego i jej numer w KRS.

 

Jak przekazać 1% na Fundację Rozwoju KUL?

Centrum Egzaminacyjne Hanyu Shuiping Kaoshi, które działa przy SPNJO KUL od stycznia 2015 r., zaprasza wszystkich uczących się języka chińskiego na egzamin państwowy HSK. Najbliższy termin egzaminu: 20 marca 2016 r.

 

Więcej...

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Katolicki Uniwersytet Lubelski podjął inicjatywę wzniesienia w Lublinie pomnika założyciela KUL ks. Idziego Radziszewskiego.


ks._Idzi_RadziszewskiKs. Idzi Benedykt Radziszewski był nie tylko pomysłodawcą i pierwszym rektorem KUL, ale także prekursorem szkolnictwa wyższego w Lublinie. Jego idea zapoczątkowała akademicki charakter Lublina i dała podwaliny pod powstawanie kolejnych uczelni, w których dziś studiuje kilkadziesiąt tysięcy studentów, a miasto Lublin jest prężnym ośrodkiem akademickim.

 

Więcej...

 

 

Wkrótce

fb_muzeum_wydarzenie_madzik Z okazji Jubileuszu 50-lecia Sceny Plastycznej KUL w Muzeum KUL ma miejsce wystawa scenografii zatytułowana "Wydobyte z ciemności". W niezwykłej aranżacji, która podkreśla rolę światła oraz jego przeciwieństwa – mroku, zobaczymy rekwizyty ze spektakli takich jak: „Antygona”, „Blask”, „Ikar”, „Kir”, „Przejście”, „Szczelina”, „Wędrowanie”, „Wilgoć”, „Wrota”, „Tchnienie”, „Zielnik”. Wejdziemy w świat symbolu, wyobraźni, niedopowiedzeń… Wystawę można zwiedzać do 22 grudnia 2020 r.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

 

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

 

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

 

Koncert „Orędownik miłosierdzia" w 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 102. powstania KULDobiega końca rok 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. W rocznicę powstania uniwersytetu, 8 grudnia 2020, społeczność akademicka KUL chce przywołać postać swojego wielkiego profesora i patrona. O godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL z koncertem „Orędownik miłosierdzia. 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II” wystąpi Chór KUL pod dyrekcją dr. hab. Grzegorza Pecki.

 

Więcej