W ramach Wiosennych Dni Biblijnych, zapraszamy w dniu 24 marca 2015 r. na doroczne sympozjum Instytutu Nauk Biblijnych "Niewiastę dzielną kto znajdzie?" (Prz 31,10) Rola kobiet w historii zbawienia. Wykłady odbywać się będą w auli Kolegium Jana Pawła II (C-1031).

Program sympozjum

24 marca 2015 r. w ramach cyklu wykładów otwartych Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa wykład zatytułowany "Ograniczenia prawodawcy państwowego” wygłosi prof. Wojciech Łączkowski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w latach 1990-1997 oraz Członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 1998-2004.

Wykład  odbędzie się w Collegium Iuridicum w sali CI-302 (ul. Spokojna 1) o godz. 11.00.

Katedra Pedagogiki Katolickiej Wydziału Zamiejscowego w Stalowej Woli KUL we Współpracy z Interdyscyplinarnym Kołem Naukowym Studentów „Nowoczesne Kształcenie” organizują 24 marca 2015 r. III Międzynarodową Konferencję Naukową pt. Praworządność: wczoraj, dziś i jutro.

Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim KUL odbędą się w piątym tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 23 do 26 marca 2015 r. Poprowadzi je o. dr Artur Filipowicz, SJ – wykładowca na Bobolanum w Warszawie.

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza na
Dni Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji - LEXALIA 2015, które odbędą się w dniach 23-27 marca 2015 r. w Collegium Iuridicum, ul. Spokojna 1, Aula 300.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Integracji Europejskiej pod hasłem  „Rada Europejska w systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej. Nagrodą główną w Konkursie jest indeks na kierunek Europeistyka (prowadzony w języku polskim lub angielskim) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, przewidujemy także atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 marca 2015 r. (decyduje data stempla pocztowego)

Niezrealizowana polichromia JERZEGO NOWOSIELSKIEGO dla kościoła akademickiego KUL

Wystawę można oglądać do 24 marca 2015 r. (od poniedziałku do piątku) w Muzeum Uniwersyteckim Historii KUL (GG-29) w godzinach 9.00-⁠15.00.

Katalog wystawowy do pobrania

Relacja z otwarcia wystawy

Centrum Egzaminacyjne Hanyu Shuiping Kaoshi, które działa przy Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL, zaprasza wszystkich uczących się języka chińskiego na egzamin państwowy HSK. Najbliższy termin egzaminu 28 marca 2015 r.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów zamieszczone są na stronie: Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL

Katedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej KUL mają zaszczyt zaprosić Państwa na Jubileuszowy V Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Oratorski pod Patronatem honorowym Ministra Sprawiedliwości RP oraz Polskiego Towarzystwa Retorycznego, który odbędzie się w dniu 25 marca (środa) na KUL Kolegium Jana Pawła II, Aula Muzykologii C-1031, godz. 11.00. Studenci zaprezentują się w kategoriach: artystycznej, biblijnej, mowy retorycznej, mowy improwizowanej. Konkurs uświetni występ zespołu Arcana Dulcis w składzie: Adrian Kieroński, Sylwia Pogoda, Anna Kabulska.

slomkowski_kul_plakat_2014Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza w dniach 2 grudnia 2014 - 31 marca 2015 na wystawę Ks. prof. Antoni Słomkowski - Rektor heroiczny (1944-1951), w 70-tą rocznicę powojennej działalności KUL (1944-2014) - ul. Chopina 27, IV piętro.

Od października 2014 r. na KUL odbywa się cykl wykładów otwartych pt. Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa. W wykładach udział biorą także uczniowie.

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

28.11.2020 - 01.12.2020

Rekolekcje adwentowe

kul_plakat_2020_rekolekcje_adwentowe-1 "Czas apokalipsy. Czas nadziei" - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w I niedzielę adwentu, 29 listopada i potrwają do 1 grudnia 2020 r. Rozważania poprowadzi ks. Jan Dohnalik. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę na wszystkich Mszach świętych, w dni powszednie na roratach o godz. 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.