konkurs Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL zaprasza na finał III edycji konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o Polsce, Europie i Świecie. Odbędzie się on 23 marca 2016 r. o godz. 11.00 w budynku KUL przy ul. Droga Męczenników Majdanka 70, DMMII – 134.

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza maturzystów na bezpłatne, intensywne powtórki przedmaturalne z języka polskiego i matematyki oraz z historii sztuki i następujących języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i łaciny. Zajęcia odbywać się będą w pięć wiosennych sobót (począwszy od 19 marca 2016 r.), a ich zwieńczeniem w dniu 27 kwietnia 2016 r. będzie Ostatnia Deska Ratunku, czyli wielka powtórka z języka polskiego i matematyki specjalnie przygotowana dla uczestników Dnia Otwartego KUL.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .