10.06.2018 - 11.06.2018

Spotkanie z o. Adamem Szustakiem

Duszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu: „Duchowość Kobiety i Mężczyzny”. Jego gościem będzie o. Adam Szustak OP, który wygłosi konferencję „Pachnidła. O budowaniu związków i miłości”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., o godz. 20.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-408.

03-2018_afisz_OPUS-MAGNUM_480x680mm_100szt2Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński  zaprasza w niedzielę 10 czerwca 2018 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji Święta Patronalnego KUL, z Nadzwyczajnym Recitalem Fortepianowym wystąpi:  Beata Bilińska. Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, godz. 19.00, wstęp wolny.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl