mocarze

Jałmużna dla MOCARZY czyli akcja zbiórki na budowę domu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Mocarzewie k. Łowicza nadal trwa. Inwestycję, prowadzoną przez siostry zmartwychwstanki z myslą o kilkudziesięciu podopiecznych ośrodka, można wesprzec na portalu pomagam.pl do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Na  koncie akcji znajduje sie obecnie blisko 30 tysięcy złotych. 

 

Dom Mocarzy powstaje w Mocarzewie koło Łowicza, gdzie Siostry Zmartwychwstanki prowadzą ośrodek specjalistyczno-wychowawczy, w którym obecnie przebywa około 80 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Obecne przepisy nie pozwalają zostać w nim tym, które ukończyły 25. rok życia. Niestety nie zawsze mają one gdzie zamieszkać. Dlatego siostry dla swoich dorosłych wychowanków budują nowy dom.

 

- „Nasi Mocarze są z nami przez kilkanaście lat – mówi s. Elwira Szwarc CR, prezes Fundacji Bogaci Miłosierdziem – często zdarza się, że nie mają gdzie pójść, bo rodzice już nie żyją, albo są tak schorowani, że nie mogą się nimi zająć.

 

Podopieczni ośrodka jako osoby z niepełnosprawnościami potrzebują budynku specjalnie przystosowanego do ich potrzeb. Koszt budowy wynosi ponad 20 mln zł. Dzięki darczyńcom w ciągu dwóch lat zamknięto stan surowy, jednak do końca inwestycji jeszcze daleko.

 

 

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021, godz. 10:38 - Leszek Wojtowicz