Webinarium "Eksperci w mediach- interpretatorzy, tłumacze rzeczywistości czy aktorzy komunikowania politycznego?"

kul_plakat_2021_webinarium_15_stycznia_2 Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL zapraszają na webinarium "Eksperci w mediach- interpretatorzy, tłumacze rzeczywistości czy aktorzy komunikowania politycznego?". Wydarzenie w formie online odbędzie się 15 stycznia 2021 r. w godz. 14.00-16.00. Link do wydarzenia.


Webinarium "Czy Unia Europejska ma przyszłość?"

webinarium_ue 19 grudnia 2020 r. odbędzie się webinarium z cyklu Seminariów Konrada Adenauera zatytułowane "Czy Unia Europejska ma przyszłość?". Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Webinarium odbędzie się na platformie MS TEAMS (link do wydarzenia). Początek o godz. 17.00.

 

 

 

 

 


Webinarium "Biden – Putin – Europa Środkowa i Wschodnia"

kul_plakat_2020_biden-putin_1 Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej oraz „Team Europe” przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” zapraszają na webinarium pt. „Biden – Putin – Europa Środkowa i Wschodnia”, które odbędzie się 9 grudnia 2020 roku, godz. 13.30-15.00.

 

Webinarium będzie transmitowane pod następującym linkiem: 

https://us02web.zoom.us/j/84939397934?pwd=YkxweUUycmxBVFlNbjdSdlhlU2dKUT09
Passcode: 486981


Książka dr. hab. Jacka Wołoszyna z Nagrodą KLIO

dr hab. Jacek WołoszynDr hab. Jacek Witold Wołoszyn, kierownik Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego, został laureatem Nagrody KLIO w kategorii monografia naukowa za książkę "Niepodległościowa konspiracja młodzieżowa na ziemiach polskich w latach 1944/45-1956".

 

Serdecznie gratulujemy‼️

Czytaj dalej...

Reprezentanci Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych KUL zajęli drugie miejsce w Symulacji Obrad Parlamentu Europejskiego

symulacje_23 listopada 2020 roku reprezentanci Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych KUL zajęli drugie miejsce w Symulacji Obrad Parlamentu Europejskiego organizowanej przez Punkt Informacji Europejskiej - Europe Direct w Lublinie.
Uczestnicy konkursu są bardzo wdzięczni organizatorom oraz dr hab. Beacie Piskorskiej prof. KUL, która wspierała nas w przygotowaniach do konkursu.
 
Serdecznie gratulujemy!

Spotkanie z mł. chor. szt. Piotrem Ollerem, uczestnikiem misji pokojowej UNTAC w Kambodży

oller_kosienkowski_kul W dniu 6 listopada 2020 roku w ramach zajęć na kierunku Bezpieczeństwo narodowe, prowadzonych przez dr. hab. Marcina Kosienkowskiego, odbyło się spotkanie z mł. chor. szt. Piotrem Ollerem, uczestnikiem operacji pokojowej UNTAC w Kambodży w latach 1992–1993. Celem tej operacji było zapewnienie wykonywania postanowień porozumienia o zakończeniu konfliktu z udziałem m.in. ekstremistycznego ugrupowania Czerwonych Khmerów. Misja UNTAC okazała się jedną z najbardziej efektywnych w historii ONZ, a do jej sukcesu przyczynili się polscy żołnierze. Wykonywali oni zadania o charakterze logistycznym i inżynieryjnym, ponadto angażowali się w odpieranie ataków Czerwonych Khmerów, nabierających intensywności w związku ze zbliżającymi się wyborami.

 

Mł. chor. szt. Piotr Oller nakreślił tło konfliktu w Kambodży, sytuację polityczno-społeczną w tym państwie, a także zadania operacji pokojowej UNTAC i Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Ponadto podzielił się z informacjami ze szkolenia przed misją oraz wspomnieniami ze służby w ramach jej trwania, w tym z wykonywanych zadań oraz relacji z miejscową ludnością i żołnierzami z innych państw. Podkreślił także, iż polscy weterani misji UNTAC obecnie również pomagają ludności kambodżańskiej, czego przejawem jest objęcie patronatem jednej z miejscowych szkół i udzielanie wsparcia jej uczniom.

 

Fotorelacja 


Webinarium "Polska i Niemcy wobec wyzwań dla bezpieczeństwa we wschodnim sąsiedztwie Unii Europejskiej (Donbas, Krym, Górski Karabach)"

kul_plakat_2020_webinarium_1 30 października 2020 roku o godz. 14.10 będzie miało miejsce webinarium zatytułowane "Polska i Niemcy wobec wyzwań dla bezpieczeństwa we wschodnim sąsiedztwie Unii Europejskiej (Donbas, Krym, Górski Karabach)". Webinarium odbędzie się na poprzez platformę Zoom. 

Organizatorzy:

       • Instytut Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
        Fundacja Konrada Adenauera w Polsce
       • Instytut Europy Środkowej
       • Team Europe, Komisja Europejska
       • Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”

Dostęp do wydarzenia:

Passcode: 664351

Wykaz zajęć prowadzonych stacjonarnie na Wydziale Nauk Społecznych od 26 października do odwołania

WYKAZ ZAJĘĆ PROWADZONYCH STACJONARNIE NA WYDZIALE NAUK SPOŁECZNYCH KUL OD 26.10.2020r. DO ODWOŁANIA

 

Bezpieczeństwo narodowe (stacjonarne I stopnia)

 • Przedsiębiorczość (warsztaty) - zajęcia hybrydowe
 • Podstawy samoobrony (ćwiczenia) - zajęcia hybrydowe
 • Pozostałe zajęcia w formie zdalnej.

 

Bezpieczeństwo narodowe (stacjonarne II stopnia)

 • Strzelectwo i sporty walki (ćwiczenia)- zajęcia hybrydowe
 • Podstawy wiedzy przedlekarskiej (warsztaty) - zajęcia hybrydowe
 • Pozostałe zajęcia w formie zdalnej.

 

Stosunki międzynarodowe (stacjonarne I stopnia)

 • Wszystkie zajęcia w formie zdalnej.

Nominacja profesorska dla dr. hab. Andrzeja Podrazy

prof._andrzej_podraza

 

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 września 2020 roku dr hab. Andrzej Podraza uzyskał tytuł profesora nauk społecznych.

Serdecznie gratulujemy!