Webinarium "Eksperci w mediach- interpretatorzy, tłumacze rzeczywistości czy aktorzy komunikowania politycznego?"
Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL zapraszają na webinarium "Eksperci w mediach- interpretatorzy, tłumacze rzeczywistości czy aktorzy komunikowania politycznego?". Wydarzenie w formie online odbędzie się 15 stycznia 2021 r. w godz. 14.00-16.00. Link do wydarzenia.
Webinarium "Czy Unia Europejska ma przyszłość?"
19 grudnia 2020 r. odbędzie się webinarium z cyklu Seminariów Konrada Adenauera zatytułowane "Czy Unia Europejska ma przyszłość?". Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL. Webinarium odbędzie się na platformie MS TEAMS (link do wydarzenia). Początek o godz. 17.00.
Webinarium "Biden – Putin – Europa Środkowa i Wschodnia"
Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce, Instytut Europy Środkowej oraz „Team Europe” przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce i Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” zapraszają na webinarium pt. „Biden – Putin – Europa Środkowa i Wschodnia”, które odbędzie się 9 grudnia 2020 roku, godz. 13.30-15.00.
Webinarium będzie transmitowane pod następującym linkiem:
https://us02web.zoom.us/j/84939397934?pwd=YkxweUUycmxBVFlNbjdSdlhlU2dKUT09
Passcode: 486981
Książka dr. hab. Jacka Wołoszyna z Nagrodą KLIO
Dr hab. Jacek Witold Wołoszyn, kierownik Katedry Systemów Politycznych i Komunikowania Międzynarodowego, został laureatem Nagrody KLIO w kategorii monografia naukowa za książkę "Niepodległościowa konspiracja młodzieżowa na ziemiach polskich w latach 1944/45-1956".
Serdecznie gratulujemy‼️
Czytaj dalej...Reprezentanci Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych KUL zajęli drugie miejsce w Symulacji Obrad Parlamentu Europejskiego

Spotkanie z mł. chor. szt. Piotrem Ollerem, uczestnikiem misji pokojowej UNTAC w Kambodży
W dniu 6 listopada 2020 roku w ramach zajęć na kierunku Bezpieczeństwo narodowe, prowadzonych przez dr. hab. Marcina Kosienkowskiego, odbyło się spotkanie z mł. chor. szt. Piotrem Ollerem, uczestnikiem operacji pokojowej UNTAC w Kambodży w latach 1992–1993. Celem tej operacji było zapewnienie wykonywania postanowień porozumienia o zakończeniu konfliktu z udziałem m.in. ekstremistycznego ugrupowania Czerwonych Khmerów. Misja UNTAC okazała się jedną z najbardziej efektywnych w historii ONZ, a do jej sukcesu przyczynili się polscy żołnierze. Wykonywali oni zadania o charakterze logistycznym i inżynieryjnym, ponadto angażowali się w odpieranie ataków Czerwonych Khmerów, nabierających intensywności w związku ze zbliżającymi się wyborami.
Mł. chor. szt. Piotr Oller nakreślił tło konfliktu w Kambodży, sytuację polityczno-społeczną w tym państwie, a także zadania operacji pokojowej UNTAC i Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Ponadto podzielił się z informacjami ze szkolenia przed misją oraz wspomnieniami ze służby w ramach jej trwania, w tym z wykonywanych zadań oraz relacji z miejscową ludnością i żołnierzami z innych państw. Podkreślił także, iż polscy weterani misji UNTAC obecnie również pomagają ludności kambodżańskiej, czego przejawem jest objęcie patronatem jednej z miejscowych szkół i udzielanie wsparcia jej uczniom.
Webinarium "Polska i Niemcy wobec wyzwań dla bezpieczeństwa we wschodnim sąsiedztwie Unii Europejskiej (Donbas, Krym, Górski Karabach)"
30 października 2020 roku o godz. 14.10 będzie miało miejsce webinarium zatytułowane "Polska i Niemcy wobec wyzwań dla bezpieczeństwa we wschodnim sąsiedztwie Unii Europejskiej (Donbas, Krym, Górski Karabach)". Webinarium odbędzie się na poprzez platformę Zoom.
Organizatorzy:
-
-
-
-
-
-
- Instytut Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Fundacja Konrada Adenauera w Polsce - Instytut Europy Środkowej
- Team Europe, Komisja Europejska
- Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra”
- Instytut Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
-
-
-
-
-
Dostęp do wydarzenia:
Wykaz zajęć prowadzonych stacjonarnie na Wydziale Nauk Społecznych od 26 października do odwołania
WYKAZ ZAJĘĆ PROWADZONYCH STACJONARNIE NA WYDZIALE NAUK SPOŁECZNYCH KUL OD 26.10.2020r. DO ODWOŁANIA
Bezpieczeństwo narodowe (stacjonarne I stopnia)
- Przedsiębiorczość (warsztaty) - zajęcia hybrydowe
- Podstawy samoobrony (ćwiczenia) - zajęcia hybrydowe
- Pozostałe zajęcia w formie zdalnej.
Bezpieczeństwo narodowe (stacjonarne II stopnia)
- Strzelectwo i sporty walki (ćwiczenia)- zajęcia hybrydowe
- Podstawy wiedzy przedlekarskiej (warsztaty) - zajęcia hybrydowe
- Pozostałe zajęcia w formie zdalnej.
Stosunki międzynarodowe (stacjonarne I stopnia)
- Wszystkie zajęcia w formie zdalnej.