Aktualności
Spotkanie z Arturem Cerońskim
20 kwietnia br. sala 107 godz 14:00
55 Tydzień Filozoficzny
W dnach 11-14 marca odbył się 55 Tydzień Filozoficzny pt. "Nauka i wiara - nowe ujęcie dawnego problemu". Przez 4 dni KUL gościł przedstawicieli ośrodków naukowych z całej Polski (KUL, UAM, UPJPII, UW, REFA, UKSW, UJ, UMCS). Tegoroczna edycjia Tygodnia Filozoficznego została zorganizowna wysiłkiem Koła Naukowego Studentów Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych oraz przez Koło Filozoficzne KUL.
2 kwietnia 2011 r.
Koło Naukowe Studentów Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych zaprasza na XII Ogólnopolskie Międzyuczelniane Seminarium Naukowe z cyklu Poznawanie Wszechświata pt. Filozofia
i Wszechświat. Seminarium odbędzie się w dniach 2. kwietnia 2011 r. w Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym. Więcej informacji TU.
25 listopada 2010 r.
25 listopada 2010 (czwartek) o godzinie 13.20 w sali 201
(2. piętro Gmachu Głównego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II) odbędzie się kolejne spotkanie cotygodniowego cyklu spotkań pod tytułem: Filozofia procesu a podstawowe problemy metafizyczne. Więcej informacji TU.
11 maja 2010 r.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykład
dr Eleny Pawłowej pt.
Kosmoekologia i bezpieczeństwo ekologiczne
- Wykład i dyskusja odbędą się 11 maja br. w sali 213 o
Dr Elena Pawłowa jest pracownikiem Uniwersytetu Górnictwa
w Moskwie, akademikiem International Social Academy of Ecological Safety and Nature Management, stałym współpracownikiem Instytutu Ekologii i Bioetyki UKSW.
23-24 stycznia 2010 r.
- Koło Naukowe Studentów Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych KUL
pt. "Teorie ewolucji kosmicznej, biologicznej i kulturowej".
Referaty i prezentacje z zakresu filozofii (szczególnie filozofii przyrody), nauk przyrodniczych i metodologii nauki wygłaszać będą studenci z różnych polskich uczelni, a sztukę prowadzenia naukowego dyskursu
poznawać będziemy dzięki obecności naszych mistrzów-tutorów, zaproszonych specjalnych gości:
prof. Wiesława I. Gruszeckiego z Instytutu Fizyki UMCS
prof. Stanisława Czachorowskiego z katedry Ekologii i Ochrony Środowiska UWM
dr Roberta Piotrowskiego z Instytutu Filozofii UZ
Oprócz tego na sympozjum obecni będą niesamowici pracownicy Instytutu Filozofii Przyrody KUL :)
Lokalizacja w czasie:
23-24 stycznia 2010 r.
Lokalizacja w przestrzeni:
Kazimierz Dolny - Dom Pracy Twórczej KUL
Opłata (za nocleg i posiłki):
30 zł (uczestnictwo z wystąpieniem)
60 zł (uczestnictwo bez wystąpienia)
Info o poprzednich sympozjach z tego cyklu znajdziesz na stronie Koła w zakładce Poznawanie Wszechświata.
Pytania i zgłoszenia prosimy wysyłać poprzez bramkę e-mail ze strony naszego Koła Naukowego, lub odwiedzając naszą bibliotekę instytutową (GG214; IIpiętro)
17 grudnia 2009 r.
- Spotkanie Opłatkowe studentów, pracowników i sympatyków Instytutu Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych w sali GG 212 o godz. 18.00.
10 grudnia 2009 r. (czwartek)
- Jedyna i niepowtarzalna okazja by wysłuchać wykładu
dra hab. Stanisława Czachorowskiego (prof. UWM) pt.
Maszyna czy organizm?
W poszukiwaniu unwersalnego modelu
Pan Profesor w wystąpieniu nawiąże do modelu maszyny Kartezjusza i niektórych związanych z tym implikacji metodologicznych i filozoficznych oraz zaproponuje model organizmu, wskazując na niektóre konsekwencje takiego podejścia, m.in. dla dyskusji między kreacjonizmem a ewolucjonizmem. Ponadto zostanie poddane analizie, jak model organizmu (jako ogólnego modelu dla różnych zjawisk we Wszechświecie - nie tylko biologicznych) może wpisać się w dyskusje o kierunkowości rozwoju i celowości.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych 10 grudnia br. (czwartek) do sali 213 na godz. 16.40 :)
02 grudnia 2009 r. (środa)
- Studenci II roku FP mają zaszczyt zaprosić wszystkich na OTRZĘSINY!!! Odbędą się one w s. 212 o godz. 18.00. Liczymy zwłaszcza na obecność Pierwszaków, bez których impreza nie wystartuje (a wszyscy czekają na nią z niecierpliwością!) ;) Dodatkową atrakcją wieczoru będzie "życie studenta w trzech aktach" ukazane przez bandę szaleńców ze starszych lat :)
23 listopada 2009 r. (poniedziałek)
-
Serdecznie zapraszamy na nowy cykl spotkań seminaryjnych pt.: "Filozofia procesu a podstawowe problemy metafizyczne". Pierwsze spotkanie odbędzie się o godz. 16.30 w sali GG 236. Prowadzącymi będą pan dr Marek Piwowarczyk (Katedra Teorii Religii i Alternatywnych Ruchów Religijnych KUL) oraz pan mgr Jakub Dziadkowiec (Katedra Relacji Nauki i Wiary KUL).
18 - 19 listopada 2009 r.
- Instytut Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych oraz Sekcja Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zapraszają na Sympozjum Naukowe pt. Transfer idei. Od ewolucji w biologii do ewolucji w astronomii i kosmologii.
18 - 19 listopada 2009 r.
- Dzień Otwartych Drzwi na KUL. Punkt Informacyjny dotyczący naszego kieruku będzie można znaleźć w s.108. Serdecznie zapraszamy :)
05 czerwca 2009 r. (piątek)
- Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dra hab. Grzegorza Karwasza pt. Pierwsze trzy minuty i nieco później. Wykład odbędzie się o godz.14.00 w sali GG 208.
19 maja 2009 r. (wtorek)
- O godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się Msza Św. w intencji Księdza Profesora Józefa Turka. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie o zdrowie Księdza Dziekana, której przewodniczyć będzie JE Arcybiskup Józef Życiński.
12 maja 2009 r. (wtorek)
- W ramach przygotowań do EURO 2012 serdecznie wszystkich zapraszamy na mecz: Pracownicy vs Studenci Instytutu Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych. Początek o godz. 18.00. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Dąbrowicy - dojazd linią 3 (należy wysiąść na ostatnim przystanku). Po rozgrywkach przewidziane jest wspólne biesiadowanie przy ognisku ze śpiewem na ustach :)
28 marca 2009r. (sobota)
- Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi w Instytucie Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych. Składające się z dwóch części spotkanie ze Studentami i Pracownikami IFPiNP odbędzie się 28 marca br. w Gmachu Głównym KUL w sali 213 (II piętro). Program:
od 9.00 - Prezentacja kierunku i spotkania ze studentami - sala 108,
10.15 - Trzy kwadranse o genezie - sala 213
WSZECHŚWIAT - ks. dr Jacek Golbiak
ŻYCIE - dr Andrzej Zykubek
CZŁOWIEK - mgr Zuzanna Kieroń
13.30 - Pokazy z fizyki i chemii - sala 213;
studenci spróbują odpowiedzieć na pytania:
jak bananem wbić gwóźdź? - możliwości ciekłego azotu,
czy jest możliwa lewitacja? - zjawisko nadprzewodnictwa,
czy jest możliwe perpetuum mobile?
19 marca 2009 r. (czwartek)
- Spotkanie z Robertem Fryczkowskim - przedstawicielem firmy DOBRE SZKOLENIA i Arturem Jóźwiakiem, reprezentującym firmę Ernst & Young. Godz.16.00, sala GG 236. Zapraszamy wszystkich zainteresowan ych, a w szczególności tych, dla których: CV + rozmowa kwalifikacyjna + assessment centre = czarna magia :)
18 grudnia 2008 r.
- Spotkanie Opłatkowe studentów, pracowników i sympatyków Instytutu Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych w sali GG 212 o godz. 18.00.
28 - 30 listopada 2008 r.
- X Międzyuczelniane Semianrium Naukowe z cyklu PONAWANIE WSZECHŚWIATA w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Hasło przewodnie: Dwa początki: Wszechświat, życie.
13 - 14 listopada 2008 r.
- Konferencja Natura i norma. Kontrowersje filozoficzne. Organizowana przez Instytut Filozofii Przyrody i Nauk Przyrodniczych. Szczegóły na www.kul.pl/natura.
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013, godz. 12:17 - Maurycy Kępa